Google , Yandex, Alexa ve Bing Botları Sorunu

Başlatan medeniyetmuhendisi, 15 Mar 2015, 08:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

medeniyetmuhendisi

Günaydın öncelikle, dün dahili sunucu hatası aldığım için host firmam yeni bir veri tabanı oluşturdu ve veri tabanımı oraya taşımamı istediler..

bende yeni açılan veritabanına taşıma işlemini gerçekleştirdim.. ( sitemde SCeditor yüklü idi. modu kaldırdım ve smf_settings ten sceditor gördüğüm herşeyi sildim yedeğini aldığım veri tabanına güvenerekten ve seo4smf yüklüydü onu da kaldırdım ve tüm verileri sildim.) ve sonra sorunlar başladı vs. hepsini düzelttim sanırım sitede şuan sorun göremedim ama her ne olduysa artık

arama motorları botları siteme gelmiyor. dünden beri indexlenmiyor site. kafayı yedim ne olduğunu anlamak için.. Host firmasına yazdım serverları pinglemeye kapalıymış, baya bir süredir kapalıymış ama benim sorunum dün başladı?

Sorum şu ; server kaynaklı bir sorun mu bu yoksa benim veritabanından oynamam sonucunda oluşmuş olan bir sorun mu? ve bu durum nasıl düzeltilir?

Bu konuda bilgilendirecek biri ya da yardımcı olacak biri varsa çok memnun olurum..

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

medeniyetmuhendisi

www.medeniyetmuhendisleri.com  istersen yetki verebilirim gerekli şifreler vs.

tarantula901

sıtedekı sıtemapta sorun yok google bazen kesıntılerden dolayı hızlı ındexleme yavaslayabılır gecte olsa ındexler kafanıza takmayın bunu
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

medeniyetmuhendisi

dünden beri google ya da diğer botlar siteye gelmedi. bu sorun geçici mi yani düzelir mi? benim veri tabanında yaptığım bilinçsiz değişiklik böyle bir şeye sebep olmuş olma imkanı var mıdır?

tarantula901

admın panelden bot gorunumunu kapamıs olabılırsınz dbde herhangı bır sorundan dolayı google engeellemez ya paneldendır yada bır sure bekleyın

yada sunları meta tagı yanına koyun bunlar botu cagırır

<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="robots" content="all" />
<meta name="robots" content="index, archive" />
<meta name="googlebot" content="index, follow" />
<meta name="googlebot" content="index, archive" />
<meta name="googlebot" content="all" />
<meta name="dmozbot" content="index, follow" />
<meta name="gigabot" content="index, archive" />
<meta name="gigabot" content="index, follow" />
<meta name="gigabot" content="all" />

Ücretli Smf Destek İçin

medeniyetmuhendisi

sanırım bununla aynı sorundan ötürü

google sayfa hızı da yapılamıyor birşey siteyi analizi engelliyor.

benim  şuan tema da;

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'], '" />
   <meta name="description" content="', $context['page_title_html_safe'], '" />', !empty($context['meta_keywords']) ? '
   <meta name="keywords" content="' . $context['meta_keywords'] . '" />' : '', '
   <meta name="google-site-verification" content="2HKjwpFTnz14l-K07AvVvhTCBYU8bojlUg2ZGBp-vYc" />
   <meta name="yandex-verification" content="51c63f810b652579" />
   <meta name="msvalidate.01" content="3763B314EEF5C2AA4C0B838DEC62EDE3" />
   <meta name="alexaVerifyID" content="NmGbZTss7Glj1IChuxG-QjOWswY"/>

<title>', $context['page_title_html_safe'], '</title>';

// Please don't index these Mr Robot.
   /*
   if (!empty($context['robot_no_index']))
      echo '
   <meta name="robots" content="noindex" />';
   */

// Present a canonical url for search engines to prevent duplicate content in their indices.
   if (!empty($context['canonical_url']))

bu şekilde

sizin verdiğiniz kodu <meta name="robots" content="noindex" />'; altına koyuyorum doğru mudur?

medeniyetmuhendisi

admin panel bilgilerini versem bakma imkanınız var mıdır acaba eğer müsaitseniz?

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

medeniyetmuhendisi

teşekkür ederim akşam sizi tekrardan rahatsız ederim o halde..

tarantula901

ne demek su anda bakamıyorum oyuzden aksam gorusuruz

Ücretli Smf Destek İçin

06ensar

google botlarıda benim siteyi bastı kurtulamıyorum..:)

medeniyetmuhendisi

sayın tarantula cevapların için öncelikle çok teşekkür ederim. ilgilendiğin için..

2-3 hafta önce ki yedeği yükledim düzeldi. ama sebebi neydi çok merak ediyorum...

Tekrardan teşekkür ederim..

tarantula901

Alıntı yapılan: medeniyetmuhendisi - 16 Mar 2015, 10:45sayın tarantula cevapların için öncelikle çok teşekkür ederim. ilgilendiğin için..

2-3 hafta önce ki yedeği yükledim düzeldi. ama sebebi neydi çok merak ediyorum...

Tekrardan teşekkür ederim..

kendi sıkıntını kendiniz çözmüşşünüz sorununuzun çözülmesine sevindim

Ücretli Smf Destek İçin