spam üyeler

Başlatan aybars, 24 Mar 2021, 00:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aybars

sitede e posta onayı, harf, veya 7+3 vb yapmama rağmen spam üyeleri engelleyemiyoruz. türkiyenin başkanti vb soruları yazıyoruz ama dil sorunundan dolayı kaydetmiyor site. utf 8 yüklüyoruz site karakter hatası veriyor.şu an da ISO-8859-9 turksh var dil olarak.sizce ne yapmalıyız?(smf 2.0.17)

tarantula901

Hem karekter harfleri guvenligini hem soru sorma ozelligini acarak yada soru sormada su sekilde soru sorabilirsin yine sorun devam ederse yazarsin bu sefer soru zor olsun.

Siteniz yeniyse kesinlikle utf8 olarak kurun.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Üstad anlatamadım sanırım. Spam engellemek için harf ve 3+5 kaç eder gibi sorular çözüm olmuyor. Gene spamlar üyeler oluyor  :)
Sitedeki dil sorunundan dolayı “ İstanbul’u kim fethetti” gibi soruyu smf kayıt etmiyor. Mecbur bu soruyu yazarken Türkçe karakter kullanmıyoruz.
ı ğ vb harfler kullanmamak gerekiyor.

Bu dil sorununu bir türlü çözemedik

tarantula901

Alıntı yapılan: aybars_123 - 25 Mar 2021, 18:18Üstad anlatamadım sanırım. Spam engellemek için harf ve 3+5 kaç eder gibi sorular çözüm olmuyor. Gene spamlar üyeler oluyor  :)
Sitedeki dil sorunundan dolayı “ İstanbul’u kim fethetti” gibi soruyu smf kayıt etmiyor. Mecbur bu soruyu yazarken Türkçe karakter kullanmıyoruz.
ı ğ vb harfler kullanmamak gerekiyor.

Bu dil sorununu bir türlü çözemedik

Bu sorunu utf8 gecerek yapabilirsiniz bu is biraz zorludur, size bu konuyu nasıl anlatsam bilemedim.

Her şeydrn önce sağlam bir yedek alıp, ilk önce veritabanı utf8 geçirmeniz gerekiyor çok detaya girmek lazım ondanbsonra ftpde bulunan dosyaları utf8 uyumlu yapmak lazım, yüzeysrl anlattım nasıl anlatabileceğimi bilemedim.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin