mobilde kenar boşlukları

Başlatan aybars, 08 Şub 2021, 23:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aybars

üstad smf mobil hale getirmek için responsive_curve kullandık. tek bir sıkıntımız var. o da iki yanda boşluk var ve buna nasıl müdahale edebilirim? Boşlukları nasıl doldurabiliriz?

tarantula901

Yanda boşluk dediğin forumların olduğu kısım olan sağ ve sol alanda beyaz alan sanırım.

üst header kısımdaki sol tarafın boşluğu için

#header {
    background: #fff;
    padding-left: 20px;
    border-radius: 9px 9px 0 0;
}

header altındakı forumların sol tarafındakı bosluk ıcın

#content_section {
    background: #FFFFFF url(../images/theme/frame_repeat.png) repeat-y top left;
    padding-left: 20px;
}

forum sağ tarafın boşluğu için

element.style {
}
#content_section div.frame {
    background: url(../images/theme/frame_repeat.png) repeat-y top right;
    display: block;
    padding: 0 20px 0 0;
}

header sağ taraf bosluk ıcın

#header div.frame {
    background: #fff;
    display: block;
    padding: 5px 20px 0em 0;
    border-radius: 0 9px;
}

padding de olan 20 sayıyı istediğinizle değiştirin.

kodları index.cssde arama yapın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

üstad üst hariç her taraf harika oldu. sadece üst olmadı.

tarantula901

#top_section {
     min-height: 65px;
    overflow: hidden;
    margin-bottom: -17px;
}

margin-bottom  istediğiniz sayıyla değiştirip deneyin
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

olmadı üstad bir sürü sayı denedim bişi engelliyor sanki.-30 bile yaptım:=)

tarantula901

şu şekilde kodu değiştir.

#top_section {   
    overflow: hidden;
    margin-bottom: -17px;
}

sonra haber ver kntrol edeyim

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

oldu üstad sağ olasın.ellerine sağlık.

aybars

üstad diğer yaptıklarımızdan dolayı sanırım sağ ve sol mobil boşuklar bozuldu artık 20px de yok oynayacağım.sağ ve solda boşluklar oluştu ve ayrıca sol tarafta sağdaki gibi yukarıdan aşağı inen sınır çizgisi de kayboldu özellikle mobilde.

hem sağ ve sol boşluk hem de soldaki çizgi işini nasıl hallederiz. :((

tarantula901

Bu bahsettiğin yer tam olarak neresi, ekranın ortası kısmından da görünecek şekilde resim at.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Çizdiğim yerleri nasıl genişletme yapabilirim

tarantula901

Sitenin sağ ve sol taraflarında boşluk mu istiyorsunuz, bu şekilde güzel görünüyor bana göre yinede istiyorsanız.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Şub 2021, 11:33Sitenin sağ ve sol taraflarında boşluk mu istiyorsunuz, bu şekilde güzel görünüyor bana göre yinede istiyorsanız.
Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Şub 2021, 11:33Sitenin sağ ve sol taraflarında boşluk mu istiyorsunuz, bu şekilde güzel görünüyor bana göre yinede istiyorsanız.

sağ ve solda biraz boşluk var onu yok etmek istemiştim.

tarantula901

responsive.cssde ara

@media screen and (max-width: 720px)
body {
    padding: 0 !important;
    min-width: 200px !important;
    max-width: 720px;   
}

değiştir.

@media screen and (max-width: 720px)
body {
    padding: 0 !important;
    min-width: 200px !important;
    max-width: 720px;
    margin: 3px;
}

3px olan kısmı istediğiniz şekilde değiştirin.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

üstad ben de index.css bu kod yok. :'(
bu var.

@media screen and (max-width: 720px) {

.gizle{display:none;}

}

tarantula901

Ben index.cssde demedim zaten :D

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

;D  ;D index.cc hep uğraştığımdan artık rutine bağladım sanırım. sol taraf oldu ama sağ aynı kaldı değişmedi :D

tarantula901

Sebebini bilemiyorum ama senin siten çok yavaş.

Reklamları kaldırıp birde öyle sitenizi kontrol edeyim.

Tarayıcı geçmişini silip tekrar kontrol edin bende sorun gözükmüyor.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

google reklamında.kaldırdım. manuel yapacağım inş.

aybars

resim ekledim üstad sağ taraf için.çok ayrıntıya giriyorum.eğer olursa memnun olurum.

tarantula901

Mobilden de kontrol ettim boşluk gözükmüyor bende iki tarafta aynı boşluk gözüküyor.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

peki üstad haklısın. o zaman son olarak mobilde soldaki son konular bölümüne  bakar mısın? baya uğraştım olmadı.

tarantula901

son konularda ne sorunu var ?borderleri mi yok

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

yukarısı gibi sola tarafa dayalı değil mobilde.

tarantula901

responsivede arat

@media (max-width: 768px)
.boardsol {
    float: none;
    width: 98%;
    clear: both;
}

şu kodun altına ekle

.boardsol {
    margin-left: 1px;
    min-width: 225px;
    width: 100% !important;
}

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Tmm ama
@media (max-width: 768px)
.boardsol {
    float: none;
    width: 98%;
    clear: both;
}

bulunmuyor.

aybars

Çözüldü teşekkür ederim