Smf mi Daha İyi Yoksa Phpbb mi? Arasındaki Farklar Nelerdir?

Başlatan turizmtasimacilik, 03 Şub 2018, 18:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turizmtasimacilik

Smf mi Daha İyi Yoksa Phpbb mi? Arasındaki Farklar Nelerdir? Arkadaşlar Smf ile Phpbb arasında farklar hangisi daha iyi konusunda araştırma yapıyorum, aranızda her ikisinide kullanan varmı?
Artıları eksileri şeklinde görüşlerinizi paylaşırmısınız?

Benim hiç tecrübesi olmayan biri olarak şunu gördüm,

Türkiyenin en büyük PHPBB destek sitesinde ( adını yazmıyorum reklam olmasın diye, bilenler bilir ) anlık 10 kişi ziyaretçi vardı,

Türkiyenin en iyi SMF destek sitesi olan www.smf.gen.tr  üzerinde ise anlık 297 kişi vardı, buda gösteriyorki SMF ye olan talep baya baya büyük...

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 03 Şub 2018, 18:18Smf mi Daha İyi Yoksa Phpbb mi? Arasındaki Farklar Nelerdir? Arkadaşlar Smf ile Phpbb arasında farklar hangisi daha iyi konusunda araştırma yapıyorum, aranızda her ikisinide kullanan varmı?
Artıları eksileri şeklinde görüşlerinizi paylaşırmısınız?

Benim hiç tecrübesi olmayan biri olarak şunu gördüm,

Türkiyenin en büyük PHPBB destek sitesinde ( adını yazmıyorum reklam olmasın diye, bilenler bilir ) anlık 10 kişi ziyaretçi vardı,

Türkiyenin en iyi SMF destek sitesi olan www.smf.gen.tr  üzerinde ise anlık 297 kişi vardı, buda gösteriyorki SMF ye olan talep baya baya büyük...

PHPBB kullanmadığım için tam olarak smf ile kıyaslayamayacağım. Ancak sizin kıyasmanız için bir kaç şey söyleyeceğim phpbb ve smf kullananlardan daha iyi bilgi alabilirsiniz.

1:Kullanmış olduğunuz script düzenli olarak güncelleniyor mu?

2:Yeni modlar, temalar vs gibi üretiliyor mu?

3:Kullanmış olduğunuz script ile ilgili destek alabiliyor musunuz?

4:Her sorunuza bir cevap bulabiliyor musunuz?

5: Arama motorlarında sitenizin sıralaması diğer scriptlere göre iyi mi?

üsteki sorular hangisinde varsa o scripti kullanın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Evet tarantula'nın sıraladığı 5 koşulları deneyimleyen arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim, yani hem SMF hemde PHPBB kullananlar deneyimlerini paylaşabilirmi tarafsız olarak...

turizmtasimacilik

Arkadaşlar, ben hiç bilgim olmadan ilk forum deneyimimi SMF ile yaşadım, hiç bir bilgi okumadan kolayca forumu kurdum kategorileri oluşturdum, konuları açtım ( 2 saatimi anca aldı toplamda )

Tek yapamadığım yer modlardan SİTEMAP modunu kurmayı beceremedim , TARANTULA sağolsun kuruverdi...

Ben bir başka siteme PHPBB kurup bir denemek istedim, istemez olaydım lanet olsun! sabahtan beri tüm günüm gitti, daha kategorileri oluşturmayı beceremiyorum, ADMINden oluştu görünüyor ama ön yüzde görünmüyor, kafayı yedim...
SMF sitesinde bir soru sorsanız tak diye cevap anında geliyor, PHPBB sitesine bir yardım sorusu sordum, cevap ne gezer... en son soruya 18 Ocak'ta yanıt verilmiş görebildiğim kadarı ile...

Uzun lafın kısası, SMF bu adını bile artık anmayacağım bana tüm günümü heba ettiren scriptin yanında süpermiş ya...

Resul D.

Merhabalar. Bu hep bir tartışma konusu sanırım. phpbb, mybb ve smf yi kurup denedim. Hepsinin özellikleri güzel. Ancak kullanım kolaylığı ve pratikliği ile smf'yi tek geçerim. Mybb de çok hata ile karşılaşıyordum. Phpbb zaten eski düzenden gidiyor. Yönetim panelini kullanmak zor oluyor kullanıcı dostu değil bence.
Hakkımda Ne Düşünüyorsan, ALLAH Sana

Kerem

Hep bir tartışma konusudur, tabi herkes alışkın olduğu sistemi tercih edecektir ama smf phpBB yi hiç denemedim sanırım ama mybbyi bir iki defa denedim. Smf kullanım açısından çok daha iyi.