Subdomain kurulumu

Başlatan celalyagmur, 21 Şub 2020, 17:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celalyagmur

Sıfır smf kurun demişsiniz,peki 2000'e yakın konum var benim forumda bu konulara nolcak.? Yani yeni kuracağım smf'ye tekrardanmı bu konuları yazcam biraz zor iş.Bide üyelerim filan var bu olmaz.! Ben hiç bir dosya yada tema ile oynamadım,kısacası ana dizindeki forumu alıp subdomain klasörüne atacağım,subdomainde olan siteyide ana dizine public_htlm içine atacam.Eğerki böyle yaparsam google,ye www.islamvetarih.com yazıp tıkladığımızda bizi subdomain olan siteye atacak doğrumu.? O sitedende foruma bir link verip her ikisinide kullanmış olacağım.Burdaki tek sıkıntı yeni siteye üye olan forumada üye olmuş olacakmı,veya foruma üye olan yeni siteye üye olmuş olacakmı.?
Cahillik ne güzel birşey.! Herşeyi bildiğini zannediyorsun...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 23 Şub 2020, 19:19Sıfır smf kurun demişsiniz,peki 2000'e yakın konum var benim forumda bu konulara nolcak.? Yani yeni kuracağım smf'ye tekrardanmı bu konuları yazcam biraz zor iş.Bide üyelerim filan var bu olmaz.! Ben hiç bir dosya yada tema ile oynamadım,kısacası ana dizindeki forumu alıp subdomain klasörüne atacağım,subdomainde olan siteyide ana dizine public_htlm içine atacam.Eğerki böyle yaparsam google,ye www.islamvetarih.com yazıp tıkladığımızda bizi subdomain olan siteye atacak doğrumu.? O sitedende foruma bir link verip her ikisinide kullanmış olacağım.Burdaki tek sıkıntı yeni siteye üye olan forumada üye olmuş olacakmı,veya foruma üye olan yeni siteye üye olmuş olacakmı.?

Sıfır kurulumdan kastı db dokunmadan ftp dosyalarını değiştirmekten bahsediyor sanırım.

smf bir forum sitesinin en önemli 2 kısmı var biri veritabanı uyeler, mesajlar,konular, kategoriler gibi kısımları barındırır.

2. kısım ise eğer eklenti yüklü ise sitenizde attacment klasoru bu iki alan sizde ise sitenizi tekrardan ayağa kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde subdomain olayını neden yapıyorsunuz anlayamadım indexler anasitesinden indexlenecek sadece forum subdomaın olarak bır gorunum olacak bu şekilde istemenizin sebebi nedir?
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Sebep şöyleki; Ana giriş sayfası daha zengin ve fonksiyonlu bir görünüşü olsun diye.Çünki bir eve dahi girdiğinizde ilk izlenim çok önemlidir ve görüntü olarak sizi etkileyebilir.Simple portal bu konuda zayıf kalıyor görünüm ve foksiyon özelliği olarak zayıf kalıyor,ben ana sayfayı daha zengin ve özellikli olan bir php alt yapılı script kurmayı düşünüyorum tabi böyle bir script bulabilisem vede foruma içeriklerime bir zarar gelmemesi şartı ile.Şimdilik düşünüyorum ve araştırıyorum,eğer şartlar ve kurallar uyarsa böyle birşey yapacağım inşallah.

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 23 Şub 2020, 20:09Sebep şöyleki; Ana giriş sayfası daha zengin ve fonksiyonlu bir görünüşü olsun diye.Çünki bir eve dahi girdiğinizde ilk izlenim çok önemlidir ve görüntü olarak sizi etkileyebilir.Simple portal bu konuda zayıf kalıyor görünüm ve foksiyon özelliği olarak zayıf kalıyor,ben ana sayfayı daha zengin ve özellikli olan bir php alt yapılı script kurmayı düşünüyorum tabi böyle bir script bulabilisem vede foruma içeriklerime bir zarar gelmemesi şartı ile.Şimdilik düşünüyorum ve araştırıyorum,eğer şartlar ve kurallar uyarsa böyle birşey yapacağım inşallah.

Size tavsiyem subdomain yerine alt klasor kurarak yapabilirsiniz.

sitead.com/forum şeklinde.

foruma girmek isteyen forum butonuna tıklayıp foruma girer.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

İşte tamda bahsettiğiniz gibi olabilirse süper olur vallahi...Şunumu demek istediniz tam olarak hocam.Yani ana dizine forum diye bir klasör oluşturup,mevcut forumu o klasör içine atıp,yeni scripti'de puplic_html içine kurun diyorsunuz doğrumu.Tabi orada aynı zamanda forum klasörüde olacak.Bir tek şunu anlayamadım site adresime tıklayan mantığen ana dizinde olan siteye girecek,foruma direk giremez çünki forum bir alt klasörde olduğu için öylemi,eğer bu tez doğruysa sizin öneriniz çok mantıklı vede zararsız kayıpsız olacaktır.İkinci bir durumsa public_htlm'deki forumla birlikte başka hangi dosyaları veya klasörleri bir alt klasöre taşımam veya taşımamam gereklidir.? Gerçekten öneriniz çok mantıklı hocam işte bu oldu şimdi...

celalyagmur

İşte bahsettiğim scrip bu hocam aslında bunu kurdum ve denedim üç beş gün çok güzel ve foksiyonlu.Birtek üyelik yapmaya çalıştığında o capce butonu varya hani robotmusun insanmı diye tıkladığımız işte o arızalıydı ve onu geçemedende üye olamıyorsun tek hata o capcede idi.Onuda çok araştırdım nasıl iptal ederim diye admin panelde bulamadım,sizede soramadım smf dışı olduğu için yardım etmessiniz bu konuya diye geri sildim.Ama wordprese ve diğer bloglara 10 çeker benim gözümde işte scpritin özellikleri...

Blog sitesi kuracaklar için oldukça profesyonel %100 SEO Ve Adsende uyumlu Harika ötesi bir kodlama ile hazırlanmış olan Php Blog Scripti, %100 Seo & AdsenseUyumlu Ücretsiz Kurumsal.Shop tarafından kodlanan bu scripte kodlayıcı firma daha birçok güncelleme geleceğini açıklayarak ücretsiz dağıtıma sunmuştur.
Not: Yazılım zaten günceldir. Pro Versiyonuna uyguladığımız güncellemeleri ücretsiz versiyona da uyguluyoruz. Ücretsiz versiyon diyerekten güncel tutmama gibi durumu söz konusu değildir. Bazı insanlar güncelleme konusunu farklı algıladığı için bu not düşülmüştür.

Blog Yazılımın Özellikleri Nelerdir ?

Responsive tema tasarım
6 farklı renk seçeneği
Meta Tag Verileri
Özel Seo Yapısı
Seo Optimize Edildi
SEO Dostu URL
Yönetici URL Düzenleme
Yazar Sistemi
Düzenlenebilir ve Sıralanabilir Menü
Duyarlı ve Sıralanabilir Slider
Her Türlü Reklam Koduna Duyarlı Reklam Alanları (Adsense Dahil)
Reklam Kodları Oluştur
Sınırsız Tamamen Düzenlenebilir Sayfa Ekleme
Sayfa Tanımlaması, Sayfa Göster, Sayfa Başlığını Göster, Sayfalar İçin Sağ Sütun Seçeneklerini Göster
İletişim sayfası
Sitede Ara
Gönderiler için Taslak Olarak Kaydet
Gönderiye Birden Çok Görüntü Ekleme.
Kategori Ekle, Sil, Güncelle
Sınırsız Kategoriler Ekleyin
Ekle, Sil, Kullanıcıları güncelle
Fotoğraf Ekle, Sil
Sınırsız Fotoğraf Ekle
Slider için Mesaj Ekle / Kaldır
Dinamik Etiket Sistemi
Ajax Yorum Sistemi
Sosyal paylaşım
Sosyal Medya Linkleri
Bileşen: Popüler Yazılar
Seçimlerimiz
Kategoriler
Rastgele Mesaj Kaymak
Etiketler
İlgili Yazılar
Sayfa Görüntüleme Sayısı (Seçeneği Etkinleştir ve Devre Dışı Bırak)
Yorumları Yönet
İletişim Mesajlarını Yönet
Gelişmiş Gönderi Seçenekleri
Sitemap.xml Generatör
RSS (Farklı kanallarla)
Zengin Metin Düzenleyicisi (Resim ve Video Eklenebilir)
3 Rollü Üyelik Sistemi (Yönetici, Yazar, Kullanıcı)
Üyelik Sistemini Etkinleştir ve Devre Dışı Bırak
Yorum Sistemini Etkinleştir ve Devre Dışı Bırak
Yönetici ve Yazar Profil Sayfası
Google Analytics
Parola sıfırlama
Gelişmiş Ayarlar Seçenekleri
Yönetici Paneliââ,¬â,,¢nden Logo, Favicon, Site Başlığı, Site Açıklaması
Çerez Uyarısı (Cookies)
Sosyal Medya Hesapları Ekleme

NOT2: Bu Script PHP 7.1 Sürümde Sorunsuz Çalışmaktadır.

Gerçekten harika bir scprit bu keşke o dataya bir çözüm bulabilseydim bunu sizin o dediginiz gibi açılış sayfam yapardım.Eğer scprite bakmak isterseniz buraya eke ekleyebilirim rar dosyasını silmedim duruyor bende.Yada kuralları çiğneyip kardeşine o capca hatasını düzeltmesi için yardım ederim diyorsanız duacınız olurum.Olamassanızda size darılmam çünki kurallarınız var biliyorum...

İşte o capca hatasının resmini kırmızıyla işaretledim bakınız ve blogun resimlerinede bakabilirsiniz çok modern ve şık...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 23 Şub 2020, 22:08İşte tamda bahsettiğiniz gibi olabilirse süper olur vallahi...Şunumu demek istediniz tam olarak hocam.Yani ana dizine forum diye bir klasör oluşturup,mevcut forumu o klasör içine atıp,yeni scripti'de puplic_html içine kurun diyorsunuz doğrumu.Tabi orada aynı zamanda forum klasörüde olacak.Bir tek şunu anlayamadım site adresime tıklayan mantığen ana dizinde olan siteye girecek,foruma direk giremez çünki forum bir alt klasörde olduğu için öylemi,eğer bu tez doğruysa sizin öneriniz çok mantıklı vede zararsız kayıpsız olacaktır.İkinci bir durumsa public_htlm'deki forumla birlikte başka hangi dosyaları veya klasörleri bir alt klasöre taşımam veya taşımamam gereklidir.? Gerçekten öneriniz çok mantıklı hocam işte bu oldu şimdi...

Bu tür olayları sitenizi kurmadan önce karar vermelisiniz çünkü dizin yada sub değişikliklerinde sonradan google  gözünde siteniz için sorun olabiliyor.

sizin anladığınız doğru aynı şeyi söyledim.

Şimdi siteniz yeni olduğu için ve ssl geçiş yapıldığı için tekrardan bir indexleme olayı olacağı için bir sorun olmayacaktır.

sitenizdeki sorundan kaynaklı eski yedeği yüklediğinizden dolayı ssl sorunu var  sitenize ssl kurmuştunuz sanırım bu söylediklerimi yapınca ssl olayınıda düzgün ayarlarsınız artık, sitenizi mobilden yönetmekten hayliyle çok zor.

Yapacaklarınız

siteniz için yapacağınız şey forum klasoru oluşturun içinde public_html klasoru içerisindeki tüm dosyaları smf dışı dosya var sa onlar hariç dosyaları forum klasorune atın. sonrasında ayarlari onar php dosyasını kullanın bu dosyayı kullanınca artık site forum klasorunde çalışacaktır.

anasayfada var olan bir script kuruncaya kadar anasiteye gireni foruma yönlendirebilirsiniz.

bunun için .htaccess dosyasına şu kodu ekleyin

directoryIndex /forum
bu kod anasiteye giren direkt forum klasorune yönlendirir.

yeni script kurulumu yapınca bu kodu kaldırırsınız o scripte bir buton koyup foruma yönlendirirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Kurmuş olduğunuz script botlara karşı güvenlik önlemi için oluşturulan bir özellik, admin paneldebunun için ayar olması lazım api key ile ilgili

şuradan siteniz için api key oluşturup admin panelde kullanabilirsiniz.

https://www.google.com/recaptcha/intro/v3.html

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Çok tşkkür ederim hocam çok naziksiniz eyvallah...Ve bismillah deyip işe başlayayım artık.Yanlız hocam bana kızmayın.! Şu public_html içindeki hangi dosyalar forumundur baktım bir türlü çözemedim birsürü dosya ve klasör var,inşallah yanlış şeyler yapmam...

tarantula901

Telefondan girdiğinden dolayı resim ekliyeyim dedim. resimdeki eke bakabilirsiniz.

onun haricinde dil dosyası olarak agreement.txt sunun utf8 olan da olması lazım

fazl olan dosyalara bakma onları gormezden gel eklediğim resimden bahsedıyorum

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Peki hocam eyvallah...Bu agreement.txt utf8 olanıda utf8 olmayanıda yani resimdeki tüm dosya ve klasörleri forum diye adlandıracağım klasöre atacağım diğer şeyler ana dizinde kalacak tmm'dır tşk ederiz iyi geceler sizlere...

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 23 Şub 2020, 23:53Peki hocam eyvallah...Bu agreement.txt utf8 olanıda utf8 olmayanıda yani resimdeki tüm dosya ve klasörleri forum diye adlandıracağım klasöre atacağım diğer şeyler ana dizinde kalacak tmm'dır tşk ederiz iyi geceler sizlere...

Bilmediklerinizi buraya yazarsınız smf dosyasımı değil mi söylerim. evet forum klasorune aktarıp ayarları onar dosyasını çalıştırın.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hocam merhaba, dediklerinizi harfiyen yaptım lakin site adı.com dediğimde şu resimdede görüldüğü gibi hata sayfası çıkıyor. Ve ayrıca hangi bölümde hangi dosyalar var onlarında resmini ekledim bkz.O yönlendirme kodunuda ekledim resme bkz. Ayarlari_onar.php işinide hallettim resme bkz. Ama bir yerde hata var lakin çok uğraştım çözemedim hatayı...

tarantula901

Forum klasorunde özel eklediğin dosyalar var onlarıda ekle

gallery

404.shtml

PortalStandalone.php

robots.txt

sitemap.xml

bunlarıda ekle forum klasorune

.htacces dosyasına eklerken hatalı kısma ekledin var olan kodun içine eklemişsin. .htaccess en altına ekle eğer yine hata alırsanız eklemeyin.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tmm hocam o kodu sildim foruma giriyor artık..Ama bu seferde giriş yapma hatası veriyor sürekli.! Ve ayrıca tema otomotik defaulta geçti...Siteye giriş yapamıyorum.Diğer nostaji tema renksiz beyaz hatalı gösteriyor. Şimdide hiç girilmiyor 404 hatası veriyor,halbuki az önce giriliyordu..