veritabanı hatası

Başlatan aybars, 15 Haz 2021, 20:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

aybars

web sitesini başka hosta taşımak istedim ama bir türlü aşağıdaki hatayı düzeltemedim.yardımcı olur musunuz?

Eklemeye çalıştığınız veritabanı değeri mevcut değil: ip

hosting bütün işi yaptı ama bunu yapamadı:((

tarantula901

İlk önce sitenizin ftp ve db yedeğini tekrardan yedekleyin.

Ardından önceden almış olduğunuz yedeği düzgün şekilde tekrardan veritanına yükleyin bunu yaparken yeni veritbaanı oluşturup yeni veritabanına yükleyin sonrasında ayarları onar  php kısmından db ayarlarını düzeltirsiniz.

sorun düzelmez ise smfnin upgrade dosyalarını ftp atıp güncelleme yapın. ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

üstad veritabanı işi halloldu ama bu seferde kullandığım temada konu başlığı gönderen vs var ama içerik çıkmıyor.default temada sorun yok ama kendi kullandığım temada oluyor.

tarantula901

Tema sıkıntılı olabilir hanbi temayı kullanıyordunuz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

aybars

eskileri yükledik bir kaç ayarla çözüldü üstad:sağ olasın ilgilendiğin için

tarantula901

Alıntı yapılan: aybars - 17 Haz 2021, 17:19eskileri yükledik bir kaç ayarla çözüldü üstad:sağ olasın ilgilendiğin için

tamamdır sorunun çözülmesine sevindim.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

herşey güzel derken gene hata almaya başladım veritabanından.
yeni üye kaydında aşağıdaki hatayı veriyor :'(

tarantula901

Veritabanında smf_members tablosu eksik mi kontrol et, ve veritabanına bakım yap aynı sorunu yaşıyormusunuz kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

tablo var.tümünü seçip phpmyadminde onar dedim değişen olmadı hata devam ediyor.

aybars

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=3382.0

eskiden de yaşamışımtım. yeni hosta yazdım bakalım ne olacak :)

aybars

yönetimden üye kayıt etmeye çalıştığımda da bu hatayı alıyorum.

Field 'inactive_mail' doesn't have a default value
Dosya: /home/eg......../domains/e........../public_html/Sources/Subs-Members.php
Satır: 772

aybars

Alıntı yapılan: aybars - 18 Haz 2021, 00:13http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=3382.0

eskiden de yaşamışımtım. yeni hosta yazdım bakalım ne olacak :)
host mysQL STRICT mode" kapalı durumda yazmış

aybars

tarantula901

Alıntı yapılan: aybars - 18 Haz 2021, 22:26https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=475368.0
buradaki hatasının aynısı.

Veritabanını düzgün yükleyemediniz ozaman veritabanına girin en son tablo adını nedir buraya yazın

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

smf_welcome`

85 tablo var.

tarantula901

Alıntı yapılan: aybars - 19 Haz 2021, 10:37smf_welcome`

85 tablo var.

smf_topic ve smf_members tablosu var mı?

Ücretli Smf Destek İçin

aybars

Alıntı yapılan: tarantula901 - 19 Haz 2021, 14:23smf_topic ve smf_members tablosu var mı?

var üstad.başka bir yerde çözümü bu şekilde anlatılmışdı.yaptım sorun düzeldi.buraya da yazayım dedim.lazım olan olabilir.

çözüm yolunu yazayım siz kendiniz yapın ama DİKKAT alttaki işlemleri yapmadan önce mutlaka yedek alın veri kaybetmeniz durumunda sorumlusu sizsiniz
veritabanınıza girip smf kurulu veritabanını seçiniz üst kısımdaki SQL butonuna basınız
açılan sayfada
veritabanı isminiz veritabanı üzerinde SQL sorgusunu/sorgularını çalıştır
kısmına alttaki kodu kopyalayıp yapıştırın(ctrl ve v)tuşlarına basarak yapıştırabilirsiniz. git tıklayın.

KodSeç
UPDATE smf_members SET birthdate= replace(birthdate,'-00','-01')

sonra https://smf.konusal.com/index.php?action=downloads;sa=view;down=34 dosyaları indirip sitenizin anadizinine atıp
siteadınız.com/databasecleanup.php
olarak çalıştırın açılan sayfada alttaki sutunları işaretleyiniz
inactive_mail
sent_mail
to_delete
sonra aracı kullanma şartlarını kabul ediniz ve butona basınız
I have backed up my database and am ready to run the database clean up tool.
Clean Database butonuna tıklayın.

sorun çözülmüştür.