Üye olurken şifre yazdırma ve Şifre değiştirin'ce yazdırma.

Başlatan Shou, 07 Haz 2020, 21:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Shou

Merhabalar.

SMF 2.0.17 Sürümünü kullanıyorum.

Bir türlü yapamadım forum'a kayıt olurken düz şifresini members kısmında sifre tablosu oluşturdum. Oraya yazdırmak istiyorum.

"passwd" kısmındaki tabloya sha1 şifresi yazdırıyor.

Ben "sifre" tablosuna gerçek şifreyi yazdırmak istiyorum mesela "123456" olan şifreyi.

Bir'de profil düzenlerken şifre değiştirdiği zaman 2ci bir tablo oluşturdum.

Tablo adı: "yenisifre" buraya'da değiştirilen şifreyi yazdırmak istiyorum.

Dosyalar'dan bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Shou

Burada yapılmak istenen olay foruma üye olduğu zaman oyuna'da üye yapacağız oyundaki kod kısmını yazdık.

Mesela birisi forum'a üye olduğu zaman "sifre" tablosun'daki şifre "123456" adamın şifresi diyelim.

db.query "SELECT kadi, sifre, uyeonay FROM uyelik_bilgileri WHERE uyeonay = '1' && sifre != '1'";Sifre tablosunu ben oyuna hesap oluştururken "1" olarak güncelliyorum "1" değil ise yeni hesap ve oyuna kayıt ediyorum.

Aynı şekil şifre değiştirme kısmı'da bu şekil'de çalışacak.

db.query "SELECT kadi,yenisifre, uyeonay FROM uyelik_bilgileri WHERE uyeonay = '1' && yenisifre != '1'";Umarım anlatabilmişimdir.

tarantula901

Şifreninin açık olması siteniz ve üyeleriniz için güvenlik konusunda iyi olmaz oyuzden önermiyorum sha1 olması sizin için birşey farketmemesi lazım ha açık ha şifreli şekiilde iki şekilde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yani foruma üye oldular aynı şifre ile oyun içinde kullanılmasınımı istiyorsunuz.

sizin istediğiniz şekilde yapmaktansa forum için biri uye olur. bu uyeye ait oyuncu varsa profıl bılgılerı gosterılır yok ise yeni oyuncu başvuru yap ile bavşuru yapar ve oyun tablosuna yeni oyuncu eklenmiş olur bu şekilde yaparsanız daha mantıklı olur hemde güvenli olur.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Shou

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Haz 2020, 22:27Şifreninin açık olması siteniz ve üyeleriniz için güvenlik konusunda iyi olmaz oyuzden önermiyorum sha1 olması sizin için birşey farketmemesi lazım ha açık ha şifreli şekiilde iki şekilde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yani foruma üye oldular aynı şifre ile oyun içinde kullanılmasınımı istiyorsunuz.

sizin istediğiniz şekilde yapmaktansa forum için biri uye olur. bu uyeye ait oyuncu varsa profıl bılgılerı gosterılır yok ise yeni oyuncu başvuru yap ile bavşuru yapar ve oyun tablosuna yeni oyuncu eklenmiş olur bu şekilde yaparsanız daha mantıklı olur hemde güvenli olur.

Zaten birisi üye olduğu zaman açık olan şifreyi oyun otomatik kaydedip 1 yapıyor oyun'dada md5 oluyor şifre açık kalmıyor.

Sistem böyle çalışıyor sizin dediğiniz olay oyuncu anlamaz zaten üye olur otomatik sistem çalışır şekil'de olması gerekiyor.