SSL ve Pretty URL 2.1.2 Sorunu (sürekli log out)

Başlatan dexcj, 19 Ksm 2018, 19:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dexcj

SMF 2.x ile işler iyice karışmış durumda sanırım çok fazla üst üste konu açtım ama inanın sadece Türkçe dilinde arama yapmıyorum yabancı formları da araştırıp deniyorum ama sonuç maalesef ki yok.

SMF 2.0.15 kurdum,

Kurulu modlar;

Member Color Link 3.1 ( SimpleColorizer_1.1 Profil sayfasında renklendirme yapmadığı için kaldırdım)
Optimus 1.9.9
cb|Emailogin 0.63
Login Security 1.0.3
SEO Sitemap 2.2.1
Pretty URLs 2.1.2

Sistem düzgün bir şekilde çalıştır hiçbir sorun yoktu. tabiri caizse sitenin her yerini kurcaladım. SSL yi kurduktan sonra (Lets Encrypt SSL) buna uygun .htaccsess dosyası da oluşturdum kodlarım

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTPS} !on
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/[0-9]+\..+\.cpaneldcv$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/\.well-known/pki-validation/[A-F0-9]{32}\.txt(?:\ Comodo\ DCV)?$
RewriteRule (.*) https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI}
# PRETTYURLS MOD BEGINS
# Pretty URLs mod
# http://code.google.com/p/prettyurls/
# .htaccess file generated automatically on: November 18, 2018, 7:44
RewriteBase /
# Rules for: actions
RewriteRule ^(activate|admin|announce|attachapprove|buddy|calendar|clock|collapse)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(coppa|credits|deletemsg|display|dlattach|editpoll|editpoll2|emailuser)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(findmember|groups|help|helpadmin|im|jseditor|jsmodify|jsoption)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(lock|lockvoting|login|login2|logout|markasread|mergetopics|mlist)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(moderate|modifycat|modifykarma|movetopic|movetopic2|notify|notifyboard|openidreturn)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(pm|post|post2|printpage|profile|quotefast|quickmod|quickmod2)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(recent|register|register2|reminder|removepoll|removetopic2|reporttm|requestmembers)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(restoretopic|search|search2|sendtopic|smstats|suggest|spellcheck|splittopics)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(stats|sticky|theme|trackip|about:mozilla|about:unknown|unread|unreadreplies)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(verificationcode|viewprofile|vote|viewquery|viewsmfile|who|\.xml|xmlhttp)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(forum)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
# Rules for: boards
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.$2 [L,QSA]
# Rules for: topics
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*|msg[0-9]*|new)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.$3 [L,QSA]
# PRETTYURLS MOD ENDS

# php -- BEGIN cPanel-generated handler, do not edit
# ââ,¬Å"ea-php72ââ,¬Â paketini varsayılan ââ,¬Å"PHPââ,¬Â programlama dili olarak ayarlayın.
<IfModule mime_module>
  AddType application/x-httpd-ea-php72 .php .php7 .phtml
</IfModule>
# php -- END cPanel-generated handler, do not edit

Bundan sonra işler karıştı. Konu editlemeye girince kullanıcı çıkışı oluyor. Yeni konu deyince kullanıcı çıkışı oluyor. Bazı sayfalar hiç çalışmıyor. Pretty Url yi kaldırınca sorunum çözülüyor. .htaacsess dosyası yapılandırmam mı yanlış başka bir durum var anlayamadım. Pretty url alternatifi bir mod bulamadım. Kurmasam bir sorun olur mu? Linkler daha iyi indexleniyordu bu modla.

AlisonScot

I really want to know How does the site crawl and most of the information about it is enough to explain?

tarantula901

Bu sotun için için çözümüm yoktu ama default temadada aynı sorun mu var
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin