eski veritabanında olan e mail adresini değiştirmek hakkında.

Başlatan 06ensar, 25 Mar 2015, 23:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06ensar

merhabalar eski bir veritabanını kurmuş olduğum yeni foruma yükleme yaptım e posta ayarlarını ve sunucu adreslerini girdim ancak forum üzerinden gönderdiğim e postalarda eski veritabanında olan mail adresim den gönderilmiş gösteriyor oysa admin olarak bütün girişlerimi yeni mail adresim olarak girdim..acaba bu eski mail e postam nerde yer alabilir,phpmyadminde nereye bakmalıyım..teşekkürler.

tarantula901

uye idiniz 1 mi yada ftpnizde bulunan setting.php dosyasını açıp email adresi yenı eklediğiniz maille aynımı bakın

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

06ensar

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mar 2015, 00:10uye idiniz 1 mi yada ftpnizde bulunan setting.php dosyasını açıp email adresi yenı eklediğiniz maille aynımı bakın

evet aynı e maili girmişim ama dediğim gibi e postalar gidiyor ama gönderilen e postalarda eski datebasenin kullandığı e mailden gönderilmiş gibi gidiyor..

tarantula901

Admin panelde / Sunucu Ayarları / kısmından Site Yöneticisinin Adresi doğru emailmi
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

06ensar

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mar 2015, 03:16Admin panelde / Sunucu Ayarları / kısmından Site Yöneticisinin Adresi doğru emailmi

evet oda doğru ama e posta gönderiyor üyelere eski e posta gözüküyor giden maillerde anladığım odurki bu benim datebaseden kaynaklanıyor ama o email nerede geçiyor onu bulamadım..

tarantula901

Alıntı yapılan: 06ensar - 26 Mar 2015, 03:44
Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mar 2015, 03:16Admin panelde / Sunucu Ayarları / kısmından Site Yöneticisinin Adresi doğru emailmi

evet oda doğru ama e posta gönderiyor üyelere eski e posta gözüküyor giden maillerde anladığım odurki bu benim datebaseden kaynaklanıyor ama o email nerede geçiyor onu bulamadım..

söylediğim admın paneldeki mail yeni mailse tamam

settingdede yeni mail ise orasıda tamam.

profilinizdeki mailde yeni mail mi

admin panelden bakım alanlarını çalıştırın.

Ücretli Smf Destek İçin

06ensar

çok garip bir durum her yerdeki bütün ayarlardaki mail yeni ama gönderdiğim yerde ise gözüken mail eski datebaseye ait olan mail..

tarantula901

ayarları duzgun kontrol edın derim birde bir idli uyenın emaili yeni mailmi kontrol edin söylediklerimi kontrol ettiniz değilmi

Ücretli Smf Destek İçin

06ensar

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Mar 2015, 22:19ayarları duzgun kontrol edın derim birde bir idli uyenın emaili yeni mailmi kontrol edin söylediklerimi kontrol ettiniz değilmi
smf.settings'in host admin panelde dahi gözükmeyen içeriğinin panel üzerinden dışarıya aktardım tekrar notepad ile arayıp söz konusu from_mail kısmında eski e maili buldum yenisi ile değiştirip tekrar içeri aldım böylece sorun çözülmüş oldu..birde şunu gördüm pek çok kişinin eski başka bir hostta olan veritabanını kullandıklarını anlayıp ikide bir e mail göndermiyor dedikleri sorunun kökenindede bu yatıyor..velevki benim gibi eski mail çalışıyor olsaydı gönderim yapacaktı ve yine pek çoğu yine bunun farkında olmayacaktı..ama mail geçersiz olanlarda hala gönderiyom gönderiyom ayarları düzgün olmasına rağmen mail gitmiyor diyeceklerdi..zira mail eski veritabanında olan eski mailin bulunmasından kaynaklanıyordu..

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin