Lütfen şu kod eklemeyi birisi bana detaylıca anlatsın...

Başlatan yabancikiz, 14 Ekm 2015, 18:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yabancikiz

smf 2.0.10 kullanıyorum. Resimlerle ya da kısa bir video ile herhangi bir paket hatası nasıl giderilir görsel verilerle birisi bana anlatabilir mi ?
Ben acemiyim ve en ufak detay bile önemli. Bir paketin hatasını öğrenirsem geri kalanları da benzer şekilde halledebilirim .
Yardımcı olacak birisi var mı ?

tarantula901

aslında hata değildir başka bir mod kuurulduğunda aranması gereken kod değiştiğinden dolayı o kısım o bolumde olmuyor ondan dolayı size bir uyarı veriyor eğer o uyarı varken kurarsanız hem mod çalışmaz hem hata verir.

o hataları manuel şekilde düzeltebilirsiniz hangi modu kurmak istiyorsanız o modun manuelını bulup ftp programıyla bağlanıp duzelteceksınız

isterseniz tw ile size canlı olarak göstereyim teamviwer programıyla
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

yabancikiz

Hocam ben o programı kullanmak istemiyorum. Bu yüzden ya resimle ya da videolu kısa bir anlatım arıyorum.
Hiç de denk gelmedim . Yapabilirseniz ya da yapabilecek arkadaş varsa öyle anlatsın. Hem benden sonra gelene de yardımcı olur görsel ifadeler.

tarantula901

Anlayacağınız şekilde anlatmaya çalışayım.

Her mod farklı hatalar çıkarabilir bu hataları tek tek söylemek imkansız onun için sizin anlayabileceğiniz şekilde anlatmaya çalışacagım

ftp programlarını ve notepad++ programını kullanmasını bılıyor dıye anlatıyorum

Diyelim bir paket kurdunuz ve bu pakette bir hata çıktı

kodumuz söyle olsun

// Set the login URL - will be used when the login process is done (but careful not to send us to an attachment).
    if (isset($_SESSION['old_url']) && strpos($_SESSION['old_url'], 'dlattach') === false &&

Bu kodumuzu aradığımızda ilgili dosyada bulamadık diyelim. bu kodları bulabilmek için kodu parçalayarak ilgili yeri bulmaya çalışacaksınız

bulamazsanız o kodla ilgili kısım tamamen silinmiş demektir onun yerine default temadaki dosyalarda arayıp ilgili yere yakın bir yere ekleyeceksiniz.

tam olarak anlatabildimmi bilemiyorum kafanıza takılanı yoruma yazın

video için ilgili programlarım olmadığından dolayı malesef çekemiyorum soru cevap şeklinde soru sorarak bu sorunu ogrenmiş olursunuz

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Alıntı yapılan: yabancikiz - 14 Ekm 2015, 21:39Hocam ben o programı kullanmak istemiyorum. Bu yüzden ya resimle ya da videolu kısa bir anlatım arıyorum.
Hiç de denk gelmedim . Yapabilirseniz ya da yapabilecek arkadaş varsa öyle anlatsın. Hem benden sonra gelene de yardımcı olur görsel ifadeler.

Sevgili kardeşim. Ekran görünmtüsü diye bir zımbırtı var, sorun yaşadığın modun adını yazsan çok iyi olur. Ekran görüntüsü ile alıntı yaparak görsellerle sorununu anlatabilirsin. Bunuda yapamıyorum diyorsan telefonunla sorun yaşadığın yeri sorunlu iken fotoğrafını çek bilgisayara yükle oradan da bu konuya yükle vatandaş sana elinden gelen yardımı yapsın.
Doktora gidipte sadece hastayım demekle olmuyor. Ağrının olduğu yeride söyleyeceksin ki doktor ona göre sana ilaç yazsın. Hadi kolay gelsin.
Herkes göründüğü gibi değil.

yabancikiz

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Ekm 2015, 23:25Anlayacağınız şekilde anlatmaya çalışayım.

Her mod farklı hatalar çıkarabilir bu hataları tek tek söylemek imkansız onun için sizin anlayabileceğiniz şekilde anlatmaya çalışacagım

ftp programlarını ve notepad++ programını kullanmasını bılıyor dıye anlatıyorum

Diyelim bir paket kurdunuz ve bu pakette bir hata çıktı

kodumuz söyle olsun

// Set the login URL - will be used when the login process is done (but careful not to send us to an attachment).
    if (isset($_SESSION['old_url']) && strpos($_SESSION['old_url'], 'dlattach') === false &&

Bu kodumuzu aradığımızda ilgili dosyada bulamadık diyelim. bu kodları bulabilmek için kodu parçalayarak ilgili yeri bulmaya çalışacaksınız

bulamazsanız o kodla ilgili kısım tamamen silinmiş demektir onun yerine default temadaki dosyalarda arayıp ilgili yere yakın bir yere ekleyeceksiniz.

tam olarak anlatabildimmi bilemiyorum kafanıza takılanı yoruma yazın

video için ilgili programlarım olmadığından dolayı malesef çekemiyorum soru cevap şeklinde soru sorarak bu sorunu ogrenmiş olursunuz

Peki madem soru cevap şeklinde olsun.
ilk olarak şu ana dek tek bu paketin hatası çıktı http://i.hizliresim.com/bY2WgY.png
Bu şekilde görünüyor. Bana adım adım detaylıca  yazarsanız ftp de hangi klasörlerin içindeki dosyayı notepad++ ile açmalıyım bunu aramalıyım.
Ve bir de yedeklemem gereken klasör hangi klasördeki klasör olmalı. Daha önce ki gibi kaybetmeyeyim siteyi bir sorun olduğunda geri dönüş yapabileyim.

tarantula901

tüm ftp yedekleyin ardından attığınız resimde hangi dosyada hata olduğunu gösteriyor.

Sources/subs.php klasoru ıcırisinde subs.php dosyasını açıp

static &disable; dıye kodu içinde aratıp bulmaya çalışın tek tek yada parça para arayın bualmazsanız default kodlarında arayın varmı dıye

yapmadan önce sadece bir hata varsa bunu dosyalarda arayın ardından paketı yukleyin arayınca eğer ilgili kısmı bulursanız paketi yukleyın ardından o hatalı sayfa kısmını yenı sekmede acıp arama yapark o kodları ekleyın bazen  o kodları eklemısde olabılıyor onun ıcın modu yukledıkten sonra dosyayı açın

Ücretli Smf Destek İçin