Mod'ların çift yüklenmesi

Başlatan Eftalya, 16 Ağu 2015, 21:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eftalya

modforum silmistim geri yüklemek istedigimde eskisini sil diyor
hangi dosyada oluyor acaba bu.
altta ki yazida ben yolunu anlamadim.

Mod'ların çift yüklenmesi - (Cannot redeclare)
Modifikasyon kurulumlarından sonra oluşabilecek bir hatadır. Belirtmek istediği abcd.php dosyası modifike edilirken aynı işlem iki kere yapılmıştır ve dolayısıyla kod fazlalığı vardır. Eğer abcd.php dosyasını açıp gösterilen satırlara bakarsanız (burada 1213 ve 1310) aynı kod segmentinin başlangıcını görürsünüz. Yapacağınız basitçe bunlardan birini silmenizdir. Burada en can alıcı nokta fazla veya eksik silmemektir, eğer tek bir nokta veya virgül atlarsanız forumunuz çalışmaz, bu yüzden önce yedek alın.

tarantula901

Bir modu kurduğunuzda sonra kaldırdığınızda o mod bazen kodları kaldırılmıyor bu sekılde kaldırılan bır modu tekrar yuklemeye calıstıgınızda bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

hangi modu kurmuşşanız o modda ılgılı dosyalarında oluyor cogunluk duzenlemeler source ve themes klasoru ıcerisindekı dosyalardan oluyor
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Eftalya

tmm cok sagol ben bir bakayim
cok anlarmisim gibi  ;D 

yalniz hangi modu yükledigimi yazmamisim

smf Moderatör Başvuru Formu idi

su sitede dosya isimleri var o dosyalarami bakayim

(altaki site reklam olursa sileyim)

http://smf.konusal.com/index.php?topic=623.0

tarantula901

şuradaki linktekini manuel olarak kaldırıp sonra mod olarak tekrar yukleyın http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=310139.msg2058296#msg2058296
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Eftalya