robots.txt nasıl olmalı

Başlatan DARHALL, 12 Nis 2016, 18:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DARHALL

S.a benim robot .txt ye baktım

User-Agent: *
Disallow: /go.php

bu kadar satır kod var 2 satır yani robots.txt nasıl olmalı nedir içinde nelere gerek var nasıl oluşrutulur acaba?

tarantula901

Link yönlendirme kullanıyorsanız üsteki kodu kullanabilirsiniz.

Bana göre şimdlik bir kod eklemeyin :D
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Link yönlendirme derken sadece 1 tane kullanıyorum :D oda son dakika haberleri için :) ama siteden başka bir siteye gitmek içinde kullanıyorum ama onu daha tam ayarlıyamadım :D

tarantula901

go.php koduna bakarak söyledim eğerki link yönlendirme modunu kullanıyorsanız go.php bu kodu ustekı sekılde kullanabilirsiniz demiştim.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

şuan bu dursun yani onu diyorsunuz anladığım kadarıyla :D

tarantula901

Yada sonradan uğraşmamak için ise şu kodları kullanabilirsin

User-agent: *
Disallow: /*PHPSESSID
Disallow: /index.php?action=recent
Disallow: /index.php?action=search
Disallow: /index.php?action=help
Disallow: /index.php?action=admin
Disallow: /index.php?action=moderate
Disallow: /index.php?action=login
Disallow: /index.php?action=register
Disallow: /index.php?action=profile
Disallow: /index.php?action=pm
Disallow: /index.php?action=mlist
Disallow: /index.php?action=stats
Disallow: /index.php?action=who
Disallow: /index.php?action=groups
Disallow: /index.php?action=credits
Allow: /*board
Allow: /*topic
Disallow: /go.php

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Eyw hocam attım robots a teşekkür ediyorum herşeyi baştan bitirmek istiyorum sonraya iş kalmasın diye :)

tarantula901

Anladım bende oyuzden atayım dedim sonra uğraşma :D

Ücretli Smf Destek İçin

DARHALL

Saolasın kardeşim bu sorunda çözülmüştür :)

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin