Çevrimiçi Üyeler

Başlatan fabak, 19 Ksm 2019, 23:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fabak

sunucu değişikliği nedeniyle firma tarafından site taşıma işi yapıldı. Sonrasında sitede ciddi bir yavaşlık var. Sitede şöyle bir tuhaf durum fark ettim. Çevrimiçi Üyeler kısmında aşırı rakamlar var. Örneğin 1 saat içinde ziyaretçi sayısı 2000leri geçiyor. Bazen sayfa yenilediğimde mesela 2060 olan ziyaretçi bir anda 2080 falan oluyor, yirmi kişi birden artıyor. Sitemi Google analyticsden kontrol ettiğimde sitede en fazla bir saat içinde 200 kişi falan ziyaret ediyor. ancak sitenin gösterdiği rakam çok fazla ve sitenin açılış hızı çok yavaş. Sanki siteyi bir şey kasıyor bu da ziyaretçi sayısının fazlaymış gibi gösterilmesine neden oluyor. site taşıdıktan sonra repair_settings.php yaptım. ama sorun devam ediyor.
hata günlüğünde şöyle bir şey buldum altta resim olarak ekledim.

tarantula901

307 de hata olan koduda ekleyin kodları kontrol edeyim.

Sitenin tüm dosya yollarının düzgün şekilde ayarlandığınada emin olun.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

fabak

hocam 307. satırda
); sadece bu kod var. hatta mesaja ekledim.

bir de Sources/Session.php kaynaklı bir sürü uyarı var.

tekyürek

Sitenizi kontrol ettim beta 3 kullanıyorsunuz rc2 ye güncelleyin derim

Bide PHP sürümü kaç. Eski sunucunuz ile yeni sunucunuzda aynı versiyonu seçin

Beta 3 çünkü kullandiginiz. PHP 7.1 .yada 2 de bazı yerde uyum olmayabilir belki  deneyin bi

fabak

Alıntı yapılan: tekyürek - 21 Ksm 2019, 00:28Sitenizi kontrol ettim beta 3 kullanıyorsunuz rc2 ye güncelleyin derim
php sürümleri aynı. 5.6 idi. eskisinde de böyleydi.
tamam sağolun. seo'da rc2 için hatasız stabil paket hangisi?
size ait seonun ---public_html/Sources/Errors.php (Satır 228) -- hatası olmayan versiyonunu nerde bulurum?

tekyürek

Alıntı yapılan: fabak - 21 Ksm 2019, 00:35php sürümleri aynı. 5.6 idi. eskisinde de böyleydi.
tamam sağolun. seo'da rc2 için hatasız stabil paket hangisi?
size ait seonun ---public_html/Sources/Errors.php (Satır 228) -- hatası olmayan versiyonunu nerde bulurum?

Aradığınız cvp burada : http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=2737.msg16787#msg16787