Smf ile Wordpress ile entegreli çalıştırma

Başlatan tarantula901, 30 Nis 2020, 21:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

tarantula901

Modifikasyon Adı:SMF2WPBridge
Yazar:vbgamer45
Yardımcı Yazarlar:DSR!
Uyumluluk:2.0.17, 2.1 RC2

Açıklama:

SMF Özellikleri ile WP kullanımı için giriş köprüsü

Bir kullanıcı SMF'de oturum açarsa, o kullanıcı WP'de oturum açar
SMF'de bir kullanıcı oturumunu kapatırsa, o kullanıcı WP'de oturum kapatır
Bir kullanıcı SMF'de şifre oluşturduysa / kaydettiğinde / değiştirdiğinde, bu eylemler WP'de gerçekleşir!
WP'de oluşturulan kullanıcılar, devre dışı bırakılan SMF eklentisi kullanıldığında kullanılabilir
Eski kullanıcıları entegre etmek için giriş sayfasında şifre gönderin!
SMF2WPBridge sürümünü yükseltmek için önce unistall
WP2SMFBridge eklentisi ile tam yol entegrasyonu için:

https://github.com/xchwarze/WP2SMFBridge

yönetim

Yüklemeden sonra Yönetici Paneli üzerinden erişebilirsiniz
SMF 2.0 için:
Yönetici -> Yapılandırma -> Değiştirme Ayarları -> SMF2WPBridge

Not: Modu denedim kurulumu kolay modu kurduktan sonra üsteki ayar kısmına girince ilgili boşluğa wordpress ayar dosyasının olduğu klasorun dozyo yolunu eklemeniz gerekiyor.

Örneğin:

Cpanel için;

subdomain için: /home/siteadi/sub.siteadi.com/

Anasite içinde kurulu ise: /home/siteadi/siteadi.com/

Şeklinde eklenmesi gerekiyor.

Download:

Modun Linki

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Bu modu hic kullandinmi  nasil calisiyor ayarlari nasil yapiliyor ?

tarantula901

Alıntı yapılan: tekyürek - 06 Mayıs 2020, 23:09Bu modu hic kullandinmi  nasil calisiyor ayarlari nasil yapiliyor ?

Modu bir siteye kurdum, modu kurduktan sonra "Yönetici -> Yapılandırma -> Değiştirme Ayarları -> SMF2WPBridge" kısmında bulunan dizin yoluna wordpressi kurduğun dizini ekleyeceksin bu kadar.

Sonrasında smf üye olan kişiler wordpress giriş yap kısmından giriş yaptıklarında wpye otomatik olarak üye olmuş olacaklar yani yeni üyeliğe gerek yok giriş yapmaları yeterli giriş yapanlar üyede olmuş oluyor.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Mayıs 2020, 00:12Modu bir siteye kurdum, modu kurduktan sonra "Yönetici -> Yapılandırma -> Değiştirme Ayarları -> SMF2WPBridge" kısmında bulunan dizin yoluna wordpressi kurduğun dizini ekleyeceksin bu kadar.

Sonrasında smf üye olan kişiler wordpress giriş yap kısmından giriş yaptıklarında wpye otomatik olarak üye olmuş olacaklar yani yeni üyeliğe gerek yok giriş yapmaları yeterli giriş yapanlar üyede olmuş oluyor.

Dur bunu bi deneyim blog.replikacep.com da

tekyürek

modu kurdum  yanlız ayar kafa karıştırıcı

burayı anlamadım

static $smf_path = '/home/replikac/public_html/'; // Forum folder
// example 1) forum url: www.forum.com wordpress url: www.forum.com/wp config: $smf_path = 'www.blog.replikacep.com/wp-config.php'
// example 2) forum url: www.forum.com/forum wordpress url: www.forum.com config: $smf_path = 'www.replikacep.com/'

aşadaki  ayarı yapmam lazım   çözemedim  ne dizini yada linki ekliyecegim yada çalıştıgını nasıl anlıyacagım

tarantula901

Kodlardan değişiklik yapmayacaksınız smf afmin panelden sadece wpnin olduğu dizini ekleyince olacaktır.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Alıntı yapılan: tarantula901 - 03 Haz 2020, 19:24Kodlardan değişiklik yapmayacaksınız smf afmin panelden sadece wpnin olduğu dizini ekleyince olacaktır.

Yanliş cvp wp ye de modul kuruluyor ve aciklamada duzenleyin diyor