ücretli mod kurulumu ve düzenleme istiyorum

Başlatan ferhanfiliz, 26 Şub 2021, 21:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

ferhanfiliz

Herkese merhaba

Öncelikle portal sayfasında ve forumda istediğim resim ve videoları kolay paylaşabilmek istiyorum portal uygun değil ise değiştirilebilir.

Youtube izlenebilmesi için gereken bir eklenti istiyorum

Benim vereceğim bir jpeg resmin theme backround u olmasını istiyorum.Logo mun png olan uzantısını gif olarak düzenlenmesini istiyorum.

Bir resim galerisi istiyorum portal üzerinden kolay ulaşılabilsin.

Sanırım sayın tarantula901 dan başka bu işler ile uğraşan yok,müsait olan bir arkadaş varsa yardımını bekliyorum.

etoburbitkilerforum.com

KeReM_@

Hocam eve geçeyim. Size cevap yazacağım. Kendiniz halledebilirsiniz diye düşünüyorum.

Videolarınız için şu modu kurarak başlayabilirsiniz mesela.

https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2681

Temanızın index.css dosyasında bu:

#header
{
margin: 20px 0 0 0;
padding: 0;
background: url('../images/header.png') no-repeat;
height: 132px;
}

Değiştir

#header
{
margin: 20px 0 0 0;
padding: 0;
background: url('../images/header.gif') no-repeat;
height: 132px;
}

header.gif olan dosya ismini logo.gif vb. şekilde değiştirerekte kullanabilirsiniz ama atacağınız doyanında aynı isimde olması gerekmekte.

Portal işine gelecek olursak biraz paneli kurcalarsanız blok eklenin içerisinde işinize yarar bloklar olduğunu göreceksiniz.

ferhanfiliz

Sayın Kerem,teşekür ederim ilginiz için.

Tiny portal e alışmıştım epey ama simple portal da fena değil şimdilik onu kullanıyorum.
Simple Audio Video Embedder kurdum,kullanıyorum.Portal ın ana sayfasında videoları gösteriyor,onda da sorun yok.

Ancak,
Gallery Lite indirdim Türkçeye çeviremediğimden kullanamıyorum.Sanırım çokta kullanışlı değil.
Theme backround nu değiştirme hele css kodları değiştirerek logo uzantısını değiştirmek beni aşıyor.css dosyasını açamıyorum bile.

KeReM_@

Ben teşekkür ederim. Dosyaları düzenlerken notepad++ kullanırsanız hem kolaylık olur hem de sorun yaşamazsınız. İsterseniz temanızın index.css dosyasını ekleyin bilgisayar başına geçersem bakayım.

ferhanfiliz

Sayın Kerem inanırmısınız simple gallery i bile çözdüm,resim yükledim.. ;D  yuhphii

Sitenin tasarımı ile uğraşırken asıl önemli olanı atlamışız..Googla kayıt.. search console dan kayıt yapıp doğrulama kodunu cpanelden pulic html ye attım.

Ama ceo falan deyince koptum..  :dayak:s

Bu konuda yardımcı olabilecekseniz iletişime geçelim..