SMF 403 Forbiden

Başlatan Matchless, 09 Mar 2016, 02:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matchless

Arkadaşlar ilk öncelikle merhabalar, Smf forum kurdum her şey güzelde bir yerde takıldım. "Yönetim > Temalar ve Görünüm"e bastığım anda 403 Forbiden hatası alıyorum.

tarantula901

hostinginiz windowsmu yoksa linuxmu ve seo gibi bir mod kullanıyormusunuz.

Siteyi kurduktan sonramı oldu

Tam olarak neyden sonra olduğunu yazın aşağıda bir kaç cevap yazdım

seo gibi bir mod kullanıyorsanız sunucunuz linux olması gerekiyor.

Ftp dosyalarının izinlerinin ayarlarına bakmalısınız dosya ızınleri 644 klasor izinleri ise 755 olması gerekiyor.

ayrıyetten cache 777 attacment 777 ve paket yuklenıyorsa packages 777  olması gerekiyor. bazı hostinglere görede değişiklik gösterebilir mesela normal klasor ve dosya izinleri ile paket vs yuklemeleri sorunsuz olabiliyor.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2016, 03:15hostinginiz windowsmu yoksa linuxmu ve seo gibi bir mod kullanıyormusunuz.

Siteyi kurduktan sonramı oldu

Tam olarak neyden sonra olduğunu yazın aşağıda bir kaç cevap yazdım

seo gibi bir mod kullanıyorsanız sunucunuz linux olması gerekiyor.

Ftp dosyalarının izinlerinin ayarlarına bakmalısınız dosya ızınleri 644 klasor izinleri ise 755 olması gerekiyor.

ayrıyetten cache 777 attacment 777 ve paket yuklenıyorsa packages 777  olması gerekiyor. bazı hostinglere görede değişiklik gösterebilir mesela normal klasor ve dosya izinleri ile paket vs yuklemeleri sorunsuz olabiliyor.
Sorunu tekrar kurarak çözdüm fakat şimdi ise "Yeni Konu"ya bastığımda 403 forbiden veriyor.

tarantula901

söylediklerimi baktınız mı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2016, 14:58söylediklerimi baktınız mı
Dediğinize baktım sizin söylediğiniz gibi fakat şimdi ise Yeni Konu'ya bastığımda Sunucu hatası 500 alıyorum. Ve türkçe dil paketini yükleyince şöyle hata aldım.

tarantula901

dil hatası yanlış dil dosyalarını kullandıgınızdan dolayı kaynaklanmaktadır bu sorunu yaşadığınız site adını yazarmısınız bırde ben kontrol edeyım

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2016, 16:51dil hatası yanlış dil dosyalarını kullandıgınızdan dolayı kaynaklanmaktadır bu sorunu yaşadığınız site adını yazarmısınız bırde ben kontrol edeyım
rpg.fusion-server.net Bir sorunum daha var bir bölümde "Yeni Konu" butonuna bastım mı Sunucu Hatası 500 diye hata alıyorum.

tarantula901

sitenize kurdugunuz modla neler

hata mesajları kısmında hata olusuyor bakarmısınız

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2016, 17:13sitenize kurdugunuz modla neler

hata mesajları kısmında hata olusuyor bakarmısınız
Şu an bir mod kurmadım. Hata mesajlarına nereden bakacağım?

tarantula901

admın panel hata mesajları kısmından

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2016, 17:25admın panel hata mesajları kısmından

Böyle bir bölüm geldi.

tarantula901

hosting kaynaklı bir sorun

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2016, 17:34hosting kaynaklı bir sorun
Peki en kısa zamanda hosting şirketi ile iletişime geçeceğim.

tarantula901

iletişime geçmeden öncede dosya izinlerinide kontrol edin ondan sonra geçin

Ücretli Smf Destek İçin

Matchless

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2016, 17:36iletişime geçmeden öncede dosya izinlerinide kontrol edin ondan sonra geçin
Sizin dediğiniz gibi dosyalar 644, klasörler ise 755