Smf Sitem Çok Yavaş Sorunu ve Çözümü

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 06 Mayıs 2015, 11:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Smf Sitem Çok Yavaş Sorunu ve Çözümü
Bana ait 4 tane smf sitem var bunlar zaten aşağıda imzamda da görünüyor.
Bu sitelerden özellikle sosyalbilimciler.com diğerlerine göre çok yavaş bu konuda ne yapabilirim?
Açılması olsun sayfalar arası geçiş olsun çok uzun sürüyor.
Bu site ve diğerleri aynı sunucuyu kullanıyor diğerleri normal iken, ama bu sosyal sitesi çok yavaş çalışıyor.
Bu konuda ne yapabilirim?
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Kullanılan eklentilerden bir tanesi bunu etkiliyor olabilir mesela bazı modlar farklı sitelerden js dosyalarını çekmesı ıcın kod eklemişşe oda etkiliyor olabilir
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Ben bunu bulamadım ya.. Bazı eklentileri devre dışı bırakıp denedim yine olmadı. Değişen birşey olmadı.
Sitemizden yararlanan bir çok arkadaş bu konudan şikayetçi başka öneriniz var mı? Ne yapabiliriz.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 08 Mayıs 2015, 11:42Ben bunu bulamadım ya.. Bazı eklentileri devre dışı bırakıp denedim yine olmadı. Değişen birşey olmadı.
Sitemizden yararlanan bir çok arkadaş bu konudan şikayetçi başka öneriniz var mı? Ne yapabiliriz.

yukarı git butonunu pasif yapıp deneyın ve sımpleportalıda pasif yapıp deneyın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Yavaşlatan sımpleportal gibi görünüyor. Çünkü onu pasif yapınca hızlandı. Öncekine göre daha hızlı oldu.
Ama bizim tüm sitelerimizde sımpleportal kurulu onlar yavaş değil de bu neden yavaşlatıyor?
Bunupasif yapmadan hızlandırmanın yolu yöntemi yok mu?
Başka bir yöntem, yol yordam...

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 09 Mayıs 2015, 08:17Yavaşlatan sımpleportal gibi görünüyor. Çünkü onu pasif yapınca hızlandı. Öncekine göre daha hızlı oldu.
Ama bizim tüm sitelerimizde sımpleportal kurulu onlar yavaş değil de bu neden yavaşlatıyor?
Bunupasif yapmadan hızlandırmanın yolu yöntemi yok mu?
Başka bir yöntem, yol yordam...

sipmpleportalde ile bazı sitelerde gördüm zaten ama sürümü güncellememe rağmen hala sorun devam etti bu sorunu yaşayan bir tek dosya vardı bu dosyayı eski sürüme kalacak şekilde yaparsanız sorun düzelecektir. eğer 205 den 206 surumune geçmişşeniz 205 ait bir dosya aynı kalması gerekiyor hangi dosya olduğunu tam bilmiyorum oyuzden tek tek dosyaları atıp deneyin derim

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

O zaman portalı kaldırıp tekrardan eski sürümü yüklesek nasıl olur? 2,36 yerine 2,35 i yüklesek
Ya da bu işi nasıl yapacağız biraz daha açsanız daha iyi olurdu.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 09 Mayıs 2015, 21:51O zaman portalı kaldırıp tekrardan eski sürümü yüklesek nasıl olur? 2,36 yerine 2,35 i yüklesek
Ya da bu işi nasıl yapacağız biraz daha açsanız daha iyi olurdu.

simpleportallındeki dosyaları eski surume ait dosyaları deneyerek test edin hangi dosya sorun cıkarıyorsa sadece onun eskı surumunu kullanın

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Hataya anasayfaya koyduğum toplu blok sebep oluyormuş
Bir blokta 6 tane bloğu toplamıştım deneyim dedim bu bloğu kapatınca site 4 kat hızlandı..
İnşallah sorun oluşturmaz bir daha

tarantula901

çok fena yapmışşınız hiç aklıma onlar gelmedi gelmezde neden siteyi siz yonetıyor ve birşeyler ekliyorsunuz.

o sorunun gelmesinin sebebi kodların veritabanına aşırı şekilde sorgu göndermesinden dolayı kaynaklanan bir sorunmuş :D neyseki sizin ve bizim için bir tecrübe oldu her yaşadığımız olaydan bir tecrübe çıkarırsam ileriki zamanlarda yaşadığımız sorunları giderelim.

iyi çalışmalar

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Sorunu ayrıntılı olarak inceleyince şöyle bir sonuç çıktı...
Siteyi yavaşlatan toplu bloktan ziyade en çok ileti gönderenler bloğu yapınca site çok yavaşlıyor...
Yok ama bu bloğu pasif yapınca site 10 kat hızlanıyor. Şİmdi sorun bu blok (En Çok İleti gönderenler bloğu) diğer sitelerde sitelerde neden yavaşlamaya sebep olmuyor da sadece sosyalde oluyor burası çok garip.
Ben de bu bloğu kullanayım diye 20-30 yol denedim bakayım site yine yavaşlayacak mı diye her seferinde yavaşladı. Bende En çok ileti gönderenler bloğunu sosyalden sildim. Başka en çok ileti gönderenler php kodu bulursam yüklerim yoksa bu şekilde daha iyi....

tarantula901

diğer sitelerdeki aynı kodu mu kullanıyorsunuz ona ragmen yıne yavaslama oluyor yanı

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Tüm sitelerde kullandığım kodlar aynı... Ama bu kodlar sadece sosyalde yavaşlamaya yol açıyor.
Sosyalde de sadece en çok konular gönderen blaoğunu aktif yaparsam oluyor, yoksa yavaşlamaya sebep olmuyor.
Yani en çok konu /ileti gönderenler aktifse site çok yavaş , pasif veya yoksa site hızlı...