Konu Başlıklarının İlk Harfini Büyük Diğerlerini Küçük Yaptırtma

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 15 Mar 2015, 17:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Sitelerimizde konu açanlar bu kurala uymadıkları için çok çirkin bir görüntü oluşturuyor.
Nasıl ki aynı başlığı açanlara uyarı veriyorsa bunda da uyarı verdirip engelleyebilir miyiz?

Örneğin  Aşağıda kırmız olanların hepis yanlış böyle konu başlığının yapılmasını nasıl engelleriz?

Osmanlı İMPARATORLUÃ,,žU Hakkında Bilgi
OSMANLI İMPARATORLUÃ,,žU HAKKINDA BİLGİ
osmanlı imparatorluğu hakkında bilgi

Aşağıda mavi renkli olan başlık ise benim olmasını istediğim konu başlığı yani doğru olanı.
Osmanlı İmparatorluğu Hakkında Bilgi= Doğrusunun bu şekilde olmasını sağlamalıyız böyle yapmayanlara uyarı verip konu açmasını nasıl engelleriz?

....Ücretli işlemlere açığım...
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Hoochie Coochie Man - 30 Ekm 2007, 00:05Türçe çeviri bana aittir..
Yanlız Türkçe karakterleri otomatik küçültmüyor..

Admin panelinde == > Mesajlar ve Konular == > Üyelerin Mesajlarda Tamamı Büyük Harf Yazmalarını Engelle
şeklinde olacak
ve yanındaki kutucuğa "tick" işareti konulacak...

Languages'de Admin.turkish.php'de
bul:
?>
Öncesine ekle:
$txt['disable_shouting_title'] = 'Üyelerin Mesajlarda Tamamı Büyük Harf Yazmalarını Engelle';
$txt['disable_shouting_warning'] = 'Bu, Mesajdaki ve Başlıktaki Tamamı Büyük Harf Yazılımı Engelleyecektir.!';

Admin.template.php'de..
Bul:

<td valign="top">

<input type="checkbox" name="enableSpellChecking" id="enableSpellChecking_check"', empty($modSettings['enableSpellChecking']) ? '' : ' checked="checked"', ' class="check" />

</td>

</tr>

Değiştir:
<td valign="top">
<input type="checkbox" name="enableSpellChecking" id="enableSpellChecking_check"', empty($modSettings['enableSpellChecking']) ? '' : ' checked="checked"', ' class="check" />
</td>
</tr><tr class="windowbg2">
<th width="50%" align="right">
<label for="disableShouting_check"></label>', $txt['disable_shouting_title'], ' :
<div class="smalltext" style="font-weight: normal;">', $txt['disable_shouting_warning'], '</div>
</th>
<td valign="top">
<input type="checkbox" name="disableShouting" id="disableShouting"', empty($modSettings['disableShouting']) ? '' : ' checked="checked"', ' class="check" />
</td>
</tr>

Sources'de ManagePosts.php'de
Bul:

// Update the actual settings.
updateSettings(array(

Sonrasına ekle:

'disableShouting' => empty($_POST['disableShouting']) ? '0' : '1',

Sources'de Subs-Post.php'de
Bul:
$posterOptions['ip'] = empty($posterOptions['ip']) ? $user_info['ip'] : $posterOptions['ip'];
Sonrasına ekle:
if ($modSettings['disableShouting'])
  {
    $Temp   = preg_replace('~[^a-z]~i', '', $msgOptions['subject']);
    $Margin = strlen($Temp) / 3;
    $Count  = 0;
    for ($i = 0; $i < strlen($Temp); $i++)
    {
      if (strtoupper($Temp{$i}) == $Temp{$i})
        ++$Count;
    }
    $msgOptions['subject'] = ($Count < $Margin) ? $msgOptions['subject'] : ucfirst(strtolower($msgOptions['subject']));
  }
  {
    $Temp   = preg_replace('~[^a-z]~i', '', $msgOptions['body']);
    $Count  = 0;
    {
        ++$Count;
    }
    $msgOptions['body'] = ($Count < $Margin) ? $msgOptions['body'] : ucfirst(strtolower($msgOptions['body']));
  }

Bul:
$topicOptions['lock_mode'] = isset($topicOptions['lock_mode']) ? $topicOptions['lock_mode'] : null;
$topicOptions['sticky_mode'] = isset($topicOptions['sticky_mode']) ? $topicOptions['sticky_mode'] : null;

Sonrasına ekle:
  {
    $Temp   = preg_replace('~[^a-z]~i', '', $msgOptions['subject']);
    $Count  = 0;
    {
        ++$Count;
    }
    $msgOptions['subject'] = ($Count < $Margin) ? $msgOptions['subject'] : ucfirst(strtolower($msgOptions['subject']));
  }
  {
    $Temp   = preg_replace('~[^a-z]~i', '', $msgOptions['body']);
    $Count  = 0;
    {
        ++$Count;
    }
    $msgOptions['body'] = ($Count < $Margin) ? $msgOptions['body'] : ucfirst(strtolower($msgOptions['body']));
  }

Bir RyanJones yapımıdır..
Orjinal Konu

Simplemachinesten alıntıdır

denemedim ama siz bir deneyin bakalım olacakmı denemeden önce ydek almayı unutmayın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

kodlar yok. var sada parça bulacağız o da biraz zor.
birini buluyorsun diğeri çıkmıyor. bu konuya ait 2 tane mod var onlar nasıl acaba.

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Modu kurmaya çalıştım ancak 2 den fazla hataya yol açınca bende kurmaktan vazgeçtim.
Buna başka çare yok mu?

tarantula901

display.template.php ekleyin ekleyeyim bir tane test ettim yaptım

tüm konulardaki başlıkları tamamen değiştiriyor yani tüm başlıkların ilk harfi büyük şekilde oluyor.

kullanımı :

$subject = ucwords(strtolower($context['subject']));
bu kullanılacak başlık yerine konulan.

şu kodla değiştirilecek

', $subject, '

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Ekte .......... Buyrun.........

tarantula901

deneyin ve sonucu buraya yazın bu arada bazı türkçe harfleri değiştirmeyebilir bilginize

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

tarantula901

başlık düzeldi görmediniz mi sadece başlığı düzelttim :D

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni