SMF ID'a göre Rank ve Avatar çekme.

Başlatan Hera, 10 Nis 2016, 18:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hera

Arkadaşlar, örneğin elimde birinin forum sql idsi var. Ben 3 ID'lı kişinin rank resmini ve avatarını nasıl çekebilirim?

tarantula901

Konu içerisine çekmek istiyorsanız şu kodu kullanabilirsiniz

<a href="', $scripturl, '?action=profile;u=', $message['member']['id'], '">
', $message['member']['avatar']['image'], '
</a>

şu kod uyenın id sini çeker ', $message['member']['id'], '

şu kod ise avatarını çeker ', $message['member']['avatar']['image'], '
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Hera

Konu içerisine değil malesef, ayrı bir actiona ayrıca yanlış anlamışsınız galiba. Ben ID'sını girdiğim kullanıcının rank resmini ve avatarını çekmesini istiyorumda

tarantula901

Smfde bu şekilde :D sizin anlıcağınız şekilde anlatım ozman :D

önceden yaptığınız işlemi yaptınız mı çalışıyormu çalışıyorsa uye adını nasıl cektıysenız avatarıda aynı sekılde eçekebilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Hera

Çalışıyor ancak avatar kısmı mysqlde boş, avatarım olmasına rağmen. Attachment olarak eklenenleri felan nasıl çekeceğim?

tarantula901

members tablosunda avatar kısmı varmı kontrol edermisin bakmam lazım kafadan bırsy dıyemıorum

Ücretli Smf Destek İçin

Hera

Alıntı yapılan: tarantula901 - 11 Nis 2016, 17:15members tablosunda avatar kısmı varmı kontrol edermisin bakmam lazım kafadan bırsy dıyemıorum

İnternetten araştırma yaptığımda bunu buldum, ancak tam olarak neye yarıyor ve nasıl kullanacağım bilmiyorum. Avatar kısmı var bu arada.

$UsersID = array(1);

// Get it all working.
$members = loadMemberData($UsersID, false, 'normal');

// Output.. That was simple..
foreach($members as $p)
{
   loadMemberContext($p);
   echo $memberContext[$p]['avatar']['image'];
}

Hera

Ayrıca üstteki attığım kodu kullanınca hiçbirşey döndürmüyor.

yeninesil

Alıntı yapılan: Hera - 10 Nis 2016, 20:42Konu içerisine değil malesef, ayrı bir actiona ayrıca yanlış anlamışsınız galiba. Ben ID'sını girdiğim kullanıcının rank resmini ve avatarını çekmesini istiyorumda

ne için çekmek istedigini yazsaydınız ona göre bişe söleyebilirdik :)

şölye bi fonksion hazırladım heralde getle gelen idye göre özel bi sayfa hazırlicaksınızı üyyeye

function getUser($user_id=false){
global $smcFunc;
$request = $smcFunc['db_query']('', '
SELECT *
FROM {db_prefix}members
WHERE id_member = {int:id_member}
LIMIT 1',
array(
'id_member' => $user_id,
)
);

$user_settings = $smcFunc['db_fetch_assoc']($request);
return $user_settings;
}
örnek getUser(1)[avatar]

Hera

Alıntı yapılan: yeninesil - 11 Nis 2016, 19:10ne için çekmek istedigini yazsaydınız ona göre bişe söleyebilirdik :)

şölye bi fonksion hazırladım heralde getle gelen idye göre özel bi sayfa hazırlicaksınızı üyyeye

function getUser($user_id=false){
global $smcFunc;
SELECT *
FROM {db_prefix}members
LIMIT 1',
array(
'id_member' => $user_id,
)
);

return $user_settings;
}
örnek getUser(1)[avatar]

Fonksiyonu ekleyip dediğin gibi kullandığımda kullandığım satırda bu hatayı veriyor

Parse error: syntax error, unexpected '[', expecting ',' or ';' in .../Themes/inferno_20a/Oyuncutema.template.php on line 145

145. satır : echo getUser(1)[avatar];

yeninesil

direk al bas yapmasaydın öle bende 2 türlü sorunsuz anca kullandıgın yere göre degisebilir smf ' lara dikkat edior olabilir :D
satırı kapatmayı felan unutmussunuz sanırım yukardaki hatada yazım hatası var dio

Hera

Alıntı yapılan: yeninesil - 11 Nis 2016, 19:31direk al bas yapmasaydın öle bende 2 türlü sorunsuz anca kullandıgın yere göre degisebilir smf ' lara dikkat edior olabilir :D
satırı kapatmayı felan unutmussunuz sanırım yukardaki hatada yazım hatası var dio

Bana örnek bir kullanım atabilir misin rica etsem? Seni yordum ama.  yuhphii

yeninesil

örnek index.tmplate baslangıcına su sekilde deneme yapabilirsnfunction getUser($user_id=false){
global $smcFunc;
SELECT *
FROM {db_prefix}members
LIMIT 1',
array(
'id_member' => $user_id,
)
);

return $user_settings;
}

/**
 * The main sub template above the content.
 */
function template_html_above()
{
global $context, $settings, $scripturl, $txt, $modSettings, $mbname;
print getUser(1)['avatar'];

Hera

Alıntı yapılan: yeninesil - 11 Nis 2016, 20:14örnek index.tmplate baslangıcına su sekilde deneme yapabilirsnfunction getUser($user_id=false){
global $smcFunc;
SELECT *
FROM {db_prefix}members
LIMIT 1',
array(
'id_member' => $user_id,
)
);

return $user_settings;
}

/**
 * The main sub template above the content.
 */
function template_html_above()
{
global $context, $settings, $scripturl, $txt, $modSettings, $mbname;
print getUser(1)['avatar'];

İndexte ve kendi sayfamdada denedim ikisindede Template Parse Error! hatası verdi. :/

yeninesil

kodlarınızı buraya atın bi bakayım index.tmplateyi mesela.

tarantula901

Kodları eklerken yanlış eklemiş olabilirsiniz ya echonun içine attınız yada farklı bir şekilde hata yaptığınız aldığınız hata buna işaret ediyor.

Ücretli Smf Destek İçin