Smf Sitemap 2.0.x

Başlatan tarantula901, 18 Haz 2014, 03:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 39 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

tarantula901

Mod Name    : Sitemap
Created By   : SlammedDime

Not : Sitemap Arama motorlarında sitenizi daha hızlı indexleyebilmesi için gerekli bir moddur.

Not : Linke tıkladıktan sonra sitemap_2-2-1.zip olanı indirin.

Download Linki:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=755

Sitemap Türkçe Dil :

Modifications.turkish.php dosyasında ara   ( Temanızın languages klasörü içerisinde bulunur. )

?>
Üstüne Ekle :

// SMF Sitemap Strings
$txt['sitemap'] = 'Sitemap';
$txt['sitemap_boards'] = 'Bolumler';
$txt['sitemap_xml'] = 'Sitemap xml olarak goster <em>link</em>';
$txt['sitemap_topic_count'] = 'sitemapte kac konu olsun<div class="smalltext">0 hepsni gosterr (<strong class="error">NOT RECOMMENDED ON LARGE BOARDS</strong>)</div>';
$txt['sitemap_board_none'] = 'No boards to display';
$txt['sitemap_topic_none'] = 'No topics to display';
$txt['sitemap_30day_priority'] = ' 30 gune kadar olan konular ';
$txt['sitemap_60day_priority'] = ' 60 gune kadar olan konular';
$txt['sitemap_90day_priority'] = ' 90 gune kadar olan konular';
$txt['sitemap_91day_priority'] = ' 90 gunden sonraki konular';

.htaccess dosyasının en altına   ( Ftp'de Ana Dizinde bulunur. )

Şunları ekle :

RewriteRule ^sitemap.xml$ ./index.php?action=sitemap;xml
Önemli: Admin panelden paket bölümünden paketi yukluyorsunuz. Paket sürüm uyuşmazlığı olabilir onun için. pacgages bölümünden en altında gelişmiş kısmına tıklayarak açılan alana sitemap sürümünü girip paketi yukleyebilirsiniz.

Son sürüme uyumlu mod  eke eklenmiştir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

bizde seo var yinede kursak birşey olur mu?
Seonun ücretli olanı mevcut kurmamız gerekir mi bunu...
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 31 Ekm 2014, 08:45
bizde seo var yinede kursak birşey olur mu?
Seonun ücretli olanı mevcut kurmamız gerekir mi bunu...

seoda sitemap geliyor bunu kurmanıza gerek yok
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Eyvallah açıklamanız için çok teşekkür ederim
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

rica ederim iyi çalışmalar

Ücretli Smf Destek İçin

MMH Forum

.htaccess 'yi bulamadım ben ?

tarantula901

ftp programıylamı baktınız yoksa fılemanagerlemı

sıtenızde seo varmı

Ücretli Smf Destek İçin

MMH Forum

Filezilla ile baktım da öyle bişey bulamadım ben yanlış yere bakmış olabilirim.

Seo yok sanırım yani ben öyle birşey yüklemedim

tarantula901

ozaman boş bir not defterinde yada notpat ++ da usteki kodu ekleyip şu sekılde kaydedıp ftp atacaksınız  .htaccess

Ücretli Smf Destek İçin

MMH Forum

Kaydettim attım Şu şekilde

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

istanbul

hocam ben paketlere tıkladığımda. karşıma iki seçenek çıkıyor.

sitemap_2-2-1.zip   bunu seçip indireceğim sanırım aşağıdan Manual Install Instructions for seçeneğinin ordan 2.0.14 seçtiğimde bu hatam mesajını alıyorum

Sorry, but this modification does not appear to be compatible with the selected version.

ne yapmalıyım?

tarantula901

sitemap_2-2-1.zip bu modu indirin ardından smf paketler kısmından Gelişmiş kısmına tıklayıp hangi sürüme uyumluysa o surumu girip kurabilirsiniz.

her şeyden önce db ve ftp yedeğini mutlaka alın.

Ücretli Smf Destek İçin

istanbul

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Ağu 2017, 13:15sitemap_2-2-1.zip bu modu indirin ardından smf paketler kısmından Gelişmiş kısmına tıklayıp hangi sürüme uyumluysa o surumu girip kurabilirsiniz.

her şeyden önce db ve ftp yedeğini mutlaka alın.

smf paketler kısmındaki gelişmiş neresi oluyor acaba. bulamadım malesef.

tarantula901

Paket listesini gosterdilen kisminin sag alt tarafa dogru

Ücretli Smf Destek İçin

istanbul

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Ağu 2017, 20:15Paket listesini gosterdilen kisminin sag alt tarafa dogru

bahsettiğin alan burası ise.

ordan benim sürümümü seçip parse dediğimde böyle hata alıyorum.

tarantula901

Amf asmin panel paket kismindan demek istedim.

Ücretli Smf Destek İçin

istanbul

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Ağu 2017, 23:49Amf asmin panel paket kismindan demek istedim.

hangisi hocam. herhalde smf admin panel demek istedim bir önceki mesajında.

tarantula901

Paket listesinin olduğu kısımda

Ücretli Smf Destek İçin

istanbul

Alıntı yapılan: tarantula901 - 15 Ağu 2017, 21:29Paket listesinin olduğu kısımda

şimdi verdiğiniz linkten 2.1.1 paketini indirdim.. onu yükledikten sonra mı paket yöneticisinden aşağıya inip gelişmiş diyecem.

gelişmiş dediğimde altta benim sitemin sürümü çıkıyor. sonra ne yapacam ? yani bilmediğimi çok bariz görüyorsunuz. bi düzgün anlatsanızda düzenlesem olmaz mı ?

tarantula901

Cepteyim oyyzden tam anlatamıyorum

Aynen altta o surum uyumlu olan surumu sececeksiniz.

Yedek almayı kesinlikle unutmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

istanbul

Alıntı yapılan: tarantula901 - 15 Ağu 2017, 23:56Cepteyim oyyzden tam anlatamıyorum

Aynen altta o surum uyumlu olan surumu sececeksiniz.

Yedek almayı kesinlikle unutmayın.

hocam yedekleri aldım zaten de.

pcde olduğunuzda anlatın o zaman lütfen. bende tam anlamıyla yapayım.

tarantula901

üste attığınız paketleri görüntüle butonu var o kısma girin sonra sağ alt köşede gelişmiş alanı var oraya tıklayın orada şuanki sürümünüz yazacaktır o kısmı sitemap uyumlu surumu yazın 2.0.13 idr 2 0 13 değilse farklı sürümü girin kaydedin sonra sitemapsı yuklemeye çalışın.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Optimus MOD içerisinde sitemap var,

Ama hiç sitemap oluşturmuyor, içerik girildiğinde , yeni konu kategori açıldığında otomatik olarak sitemap içerisine atacak bir MOD yokmu, malum açılan yeni konunun, başlığın hemen index alması için sitemap içerisine linklerin kaydı gerekiyor..

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 27 Mar 2018, 12:01Optimus MOD içerisinde sitemap var,

Ama hiç sitemap oluşturmuyor, içerik girildiğinde , yeni konu kategori açıldığında otomatik olarak sitemap içerisine atacak bir MOD yokmu, malum açılan yeni konunun, başlığın hemen index alması için sitemap içerisine linklerin kaydı gerekiyor..

Sitemaplar otomatiktir. yeni konular sitemapa ekleniyordur.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Eklemiyor hocam bakınız www.turizmtasimacilik.com/forum/sitemap.xml  boş içi...
Halbuki 70 kadar topik açtım, baya bir kategori açtım...Hiçbirini girmiyor SİTEMAP içine...

tarantula901

sitemap ayarları ıle ılgılı resim çekip ekleyin.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Ekte görüldüğü gibi OPTIMUS sitemap görüntüsü,
Şıkların hepsini işaretledim olmadı, kaldırdım gene olmadı...

tarantula901

optimus brave tam ayarlamasını bilmiyorum optimusu sadece sitemap için kullanıyorsanız onun yerine şu modu kullanın http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=3.0

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Bunu daha önce yüklemiştim, ama uyumlu değil uyarısı verdi, kullanamadım ve sildim...

tarantula901

uyumlu sürümü seçip kurabilirsiniz ondan önce yedek almayı unutmayın.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=1244.0

üsteki söylediklerimi yapamazsanız bu modu son sürüme güncelledim. konuya dönüp eklentiden indirebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Sırf bu SİTEMAP saçmalığı yüzünden SMF yi terk edeceğim, Sitemap gibi en temel özelliği yazılımın içine koymamışlar, insanlar uğraşıyor ha uyumlu mod ha bu mod şu mod...

1 haftayı geçti forumu hala indexletmeyi beceremedim sitemap olmadığı için

tarantula901

Sitemap olmadanda google sitenizi indexler sitemap daha kolay index alması içindir.

Aslında sitemap eklemek kolay neden yapamadınız bende anlamadım.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Trafiği az olan yeni forumlar için gerekli sitemap, yoksa aylarca indexlemiyor...

Dediklerinizin hepsini yaptım, hala sitemap oluşturmuyor kafayı yiyeceğim, bende anlamadım hocam,

tarantula901

pmden size mesaj atıorum

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

tarantula901@ Hocam sitemap sorunumu çözdüğünüz için teşekkürler

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 31 Mar 2018, 20:09tarantula901@ Hocam sitemap sorunumu çözdüğünüz için teşekkürler

Rica ederim iyi forumlar.

Ücretli Smf Destek İçin

Böyle biri yok

Hocam sitemap kurdum ama google search console da sitemap tanımlayamadım :/ robots.txt tarafından kısıtlanan URL hatası veriyor

tarantula901

Robots.txt hangi kodlar var.

Ücretli Smf Destek İçin

Böyle biri yok

ekten indirip bakabilirsiniz.

Böyle biri yok

ekten bakabilirsiniz.

celalyagmur

Paket uyuşmazlığı oluyor yüklenmiyor.dediğiniz gibi gelişmişte SMF  2.2.1 yaptım olmadı 2.2.0 yaptım olmadı iindiriyor fakat kurulamıyor uyuşmazlık hatası veriyor.
Cahillik ne güzel birşey.! Herşeyi bildiğini zannediyorsun...

tarantula901

Alıntı yapılan: Celal - 06 Mar 2019, 20:39Paket uyuşmazlığı oluyor yüklenmiyor.dediğiniz gibi gelişmişte SMF  2.2.1 yaptım olmadı 2.2.0 yaptım olmadı iindiriyor fakat kurulamıyor uyuşmazlık hatası veriyor.

2.2.1 yapmayacaksınız 2.2.1 olanı indirip emulator ayarlarından sitenizin sürümünü gireceksiniz. yada sitemapı indirdiğiniz sayfadaki uyumlu olan sürümü girip kuracaksınız.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tmm 2.2.1 i indirdim zaten orda..bide 2.2.0 var orda..benim smf 2.0.15 sürümlü..ne yapmamı tavsiye edersiniz...

tarantula901

sitemap_2-2-1.zip modunu indirin paketlere yükleyin ardından paketlerin olduğu listenin alt tarafında Gelişmiş dıye butona tıklayın.

Sürüm Emülasyonu: yazan kısıma şunu yazın. SMF 2.0 RC4 sonra kaydedin. sitemap modunu kurun. kurduktan sonra ayarları geri alın emulator ayar kısmının solunda geri al tıklayıp kaydedin.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tşk ederim bunuda deniyeyim hocam.

celalyagmur

Herşeyi dediğiniz gibi uygulayıp hallettim bir tek şu htaccess dosyası olmuyor.Bu isimle ana dizine dosya kurmuyor hata veriyor.deneme diye isim verip kodu içine yapıştırdım onu kabul etti şuan deneme ismi ile ana dizinde.Bu dosya adını. htaccess yapıyom hata veriyor nasıl bişey bu anlamadım.Şimdi modu kurdum peki siteharitasını kendimi hazırlayıp googleye gönderiyor yoksa bizmi nasıl hazırlayacağız.

tarantula901

ftpye şu şekilde .htaccess dosyası oluşturun başında nokt olması gerekiyor.

sitemap linki oluştu linki kullanarak googlenin tools kısmından yada şu linkten google.com/sitemaps  bu linke girdikten sonra sitemap gönderme kısmından linki ekleyebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tmm hocam tşk.Deneyeceğim defiğinizi yanlız ben mobil kullanıyom ftp kullanmıyom cpanelden giriyom ana dizine.

tarantula901

Alıntı yapılan: Celal - 07 Mar 2019, 23:30Tmm hocam tşk.Deneyeceğim defiğinizi yanlız ben mobil kullanıyom ftp kullanmıyom cpanelden giriyom ana dizine.

Mobilden zor yedek almayı unutmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tmm htaccess i yaptım içine verdiğiniz kodu yapıştırdım ve attım ana dizine..şöyle yaptım yapamayanlar için ana dizin ayarları gizli klasör dosyaları göster dedim yeni dosya dedim ve. htaccess ismi verip kaydettim..Şimdi bekliyom googlenin okumasını sitemap.xml dosyasını google conselden dosya yolunu girip belirttim şuan itibari ile henüz getirilemedi yazıyor...

ByGold

Bunu denedim olmadı ama bunu yapamayanlar varsa bunu kursunlar.
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3393
Bir Umuttur Yaşamak!

husami

tarafımdan güncellenmiş ve tr eklenmiş paket 2.0.17de çalışır
F1 online menejerlik oyunu

indirmek yok kurmak yok üye olmak yeterli yarışlar canlı

salı ve cuma 21de

oyunun linkinden üye olup aramıza katılabilirsiniz
https://www.gpro.net/?id=16B7385991EE

buda whatsapp grubumuz
https://chat.whatsapp.com/CVMxaGyNizFFarkMr2oRsJ

blackmagic

Alıntı yapılan: husami - 20 Mayıs 2020, 03:00tarafımdan güncellenmiş ve tr eklenmiş paket 2.0.17de çalışır

paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık  :)