Pretty URLs (şekerlil linkler)

Başlatan tarantula901, 20 Haz 2014, 22:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

tarantula901

Modifikasyon Adı     :Pretty URLs
Yazar                       :SMFHacks.com Team
Yardımcı Yazarlar     :Dannii

Uyumluluk                :1.1.8, 1.1.9, 1.1.10, 1.1.11, 1.1.12, 1.1.13, 1.1.14, 1.1.15, 1.1.16, 1.1.17, 1.1.18, 1.1.19, 2.0, 2.0.1, 2.0.2, 2.0.3, 2.0.4, 2.0.5, 2.0.6

Açıklama                  : Link yapışını değiştiren bir moddur.  arama motorları için yararlı bir moddur. Konu, bölüm, action linklerinizi seolu yapar.

Örnek link yapısını şu şekilde yapar.

http://domain.com/board/topic/
http://domain.com/profile/user/
http://domain.com/unreadreplies/

Nasıl kullanılır:

Modu kurduktan sonra admin panelde pretty Url dıye bır buton gelecek ona tıklayın. Türkçe ise şekerli linkler diye buton gelecektir tıkladıktan sonra

Setting tıklayın...

Ardından aşağıdaki resimdeki gibi ayarlayın resimle şuan kullandığınız modla arasında farklılık olabilir siz o ayarları ayarlayın yeter.

Sonrasında diğer ayarlar ise action olan ise profil sayfaları ayar sayfalarını seo yapmak için bana göre gereksiz size kalmış kullanıp kullanmayacağınız.

profile alanı var o kısımda uyelerin linklerini seo linke dönüştürüyor.

Download linki:

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=636
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Bu şişirme yapıyor vb dşyorlar ama ücretli seo vb den 50 kat daha iyi.
Ücretli kullandığımız seo kurulduktan sonra hitimiz hiç yükselmedi.
Kesinlikle bunu tavsiye ederim.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

pretty'nin + sıda var - side var

ama siteden siteye değişiklik gösteriyor tanıdığım seo kullananlar var hitleri çok iyi durumda sitenin içeriğineede bağlı aslında
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Yok hocam öyle olduğunu zannetmiyorum. Pretty URLs (şekerlil linkler) deyken tekil ip sayımız 5000 konu sayımız 3000 seo da konu sayımız 5500 tekil ip sayımız 200 .........
yani eskinin yüzde biri kalmadı....
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 26 Ara 2014, 00:57
Yok hocam öyle olduğunu zannetmiyorum. Pretty URLs (şekerlil linkler) deyken tekil ip sayımız 5000 konu sayımız 3000 seo da konu sayımız 5500 tekil ip sayımız 200 .........
yani eskinin yüzde biri kalmadı....

keşke sadece pretty ayda seo ıle alakalı olsa :D bıldıgım bır sıte var seo kullanıyor benden az ıcerıgı var bende 5 kat hıtı var:D o nasıl olacak şimdi :D

herşey googlede bitiyor anlıyacagın :D tabi pretty bazen sankı onun etkısıde oluyor gıbıme gelıyor cunku bende kullanıyorum

Ücretli Smf Destek İçin

yabancikiz

Bu paketi indirince nasıl kurmamız gerekiyor?
Kurmaktan kastınız olduğu gibi içinden çıkanı ftp ye atmak mı yoksa orada belirli bir klasöre mi atmak ya da daha mı farklı bir şey?
Kullandığınız bir çok terim hala bana çok uzak geliyor.Bu yüzden soruyorum.
Benim gibi acemiler için gelen cevap yeterli olacaktır sanırım .

tarantula901

çok acemisiniz :D alışırsınız

admin panele girin / Paket Yöneticisi / paket indir / aşağıdan Paket Yükle tıkla / indirdiğiniz zipli paketi seç / yükle tıkla

Ücretli Smf Destek İçin

yabancikiz

Dediğiniz gibi yükleme yaptım. Yüklü paketlerde de görünüyor. Kurdum da ama linkler değişmedi ?
Hala uzantıları karmakarışık linklerin.

tarantula901

admın panelden pretty dıye bır buton olacak ona tıklayıp ayarlarını yapmanız gerekıyor

Ücretli Smf Destek İçin

yabancikiz

Evet düzeldi sonunda çok teşekkür ederim. Darısı diğerlerinin başına :)

tarantula901

sorununuzun çözülmesine sevindim iyi çalışmalar

Ücretli Smf Destek İçin

yabancikiz

Son bir soru. Dieğr forumlatra baktığımda konu url leri .html şeklinde bitiyor. Benimkinde ise konu adı ile son bulmuş. Bu neyden kaynaklanmış olabilir ? Bende öyle yapabilir miyim?

tarantula901

o farklı bir seo modu farklı smf destek sitelerinde vardır

Ücretli Smf Destek İçin

esudur

Hocam öncelikle teşekkürler yardımlarınız için bir sorun varki oda biz ametörler için modları paylaşıyorsunuz ama nasıl kullanıldığını anlatmıyorsunuz yani küçük bir manuel oluştursanız bu konu diyer arkadaşlarıda ilgilendiriyor mod kullanan ve kullanmayı bilen arkadaşlar kısa bir kullanma klavuzu oluştursa herşey daha basit olurdu şuan bende olan ve kullanmayı tam bilmediğim modlarım var

1.     Yet Another YouTube BBCode Tag   

2.   SimpleAds   1.0.1     

3.   Custom Action Mod    3.2 

4.   Google Analytics Code 1.5.1 

5.   SEO Sitemap            2.2 

6.   Pretty URLs

özellikle Pretty Urls ve custom Action Mod kullanımını tamamlayamadım diyerleride çatpat

tarantula901

Çoğu modu kullanmadığımızdan dolayı anlatamayabiliyoruz oyuzden yoksa tüm modları anlatsak işin içinden çıkamayız bildiklerimizi anlatmaya çalışıyoruz sadece.

Pretty nasıl kullanılır anlatayım. ancak ondan önce pretty önermiyorum seo için faydası var ama sıkıntı çıkaran bir mod diyebilirim.

Pretty admın panelde ayarları kısmına girin setting tıklayın.

Enable URL rewriting = pretty modunu aktifleştiri.

Boards = kategorileri seolaştırır.

Topics = konuları seolaştırrı.

Actions = bu kısım admın panel profıl ayarları vs kısımları ıcın ayar burayı tıklamana gerek yok bana göre gereksiz bir  ayar

Profiles = profil için lınklerı seolastırır burasıda sıze kalmıs kullanmak ıstersenız kullanırsınız.

Use caching instead of database table for PrettyUrls  = bu kısım ise dıyelım sıtenız aktif ettiniz bır sure sonra bu pretty modunu kullanmak tan vazgectiniz bu ozellık ise modu kapattıktan sonra bu kısmı aktifleştirince eski linkleriniz silinmez dbdekı kayıtları kullanır.

custom action mod

Bu modu kullandığım için yazayım.

Bu mod güzel ancak istediğim verimi alamadım benim ihtiyacımlarımı karşılamadı ancak sizin işinize yarayabilir. bu mod bendede kurulu olduğu için anlatabiliyorum :D

kodlama yapmadan yenı bır sayfa oluşturmanıza yarar.

yenı alan olusturmak ıcın

Action Name kısım var buraya ılgılı sayfanın başlığını yazabilirsin.

Action URL = burasi oluşturacagınız sayfanın lınkını oluşturmak ıcın alan alt cizgiye izin veriyor sadece  söyle  oluşturabilirsiniz sadece ;   dirilis_izle gibi

Type kısmına ise html mi yoksa php kodmu kullanacaksınız yoksa siteden bbc kodlarınımı kullancaksınız bu kısımdan ayarlıyorsunuz.

dıger alanlara ıse ılgılı kodları gırıorsunuz.

Ücretli Smf Destek İçin