Smf sürüm güncelleme nasıl yapılır.?

Başlatan tarantula901, 18 Haz 2014, 22:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 8 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

celalyagmur

Dediğiniz gibi yaptım,orda sadece 2.0.16 yüklemesine this patch (click here to install) yazıyor ona tıklıyom hiç birşey olmuyor...2.0.17 güncelleyiniz diye yazı var tıklıyom oda beni simpleye yönlendiriyor yani kuramadım şu güncellemeyi...Yanlız sitede 2.0.17 dosyasını tlf indirdim böyle yükleyebilirmiyim ve nasıl yüklerim...
Cahillik ne güzel birşey.! Herşeyi bildiğini zannediyorsun...

tarantula901

Şurada indirip kurabilirsiniz. https://custom.simplemachines.org/upgrades/

paket yükleme kısmından yükleyin. Yükleme yapmadan önce yedek almayı unutmayın kesinlikle alın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

celalyagmur

Hocam indirdim ve kurdum,lakin yüklediğiniz paket sürümünüzle uyumlu değil veya paket bozuktur yazısı çıkıyor...benim sürüm 2.0.15...indirdiğim paket 2.0.17 ben vazgeçtim güncellemeden böyle kullanacağım,nolur nolmaz site uçar gider 1 yıllık emeğime acıyorum..Böylede kalsa bir sıkınti olurmu acaba.?

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 08 Mar 2020, 13:43Hocam indirdim ve kurdum,lakin yüklediğiniz paket sürümünüzle uyumlu değil veya paket bozuktur yazısı çıkıyor...benim sürüm 2.0.15...indirdiğim paket 2.0.17 ben vazgeçtim güncellemeden böyle kullanacağım,nolur nolmaz site uçar gider 1 yıllık emeğime acıyorum..Böylede kalsa bir sıkınti olurmu acaba.?

Bu işlemleri yapmadan önce yedek alın, ftp yedeğini aldınız diyelim sitenizle ilgili bir sorun çıktı ftpyedeğini ftp tekrar atarsanız güncellemeden önceki hale döner zaten.

Biz boşuna yedek almayı unutmayın demiyoruz. oyuzden her işlem sonucunda yedek almayı kesinlikle unutmayın.

İlk önce 2 0 16 güncelleyin ardından 2 0 17 yi asıl güncelleme 2 0 16da 2017 de ufak bir düzeltme yapmışlar. tabi güncelleme konusunda sizin karar vermeniz gerek benim aklımda olanları yazayım dedim karar sizin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

O zaman önce 2.0.16 ya güncelleyeyim doğrumu.Sonrasında 2.0.17 ye güncelleyeyim doğrumu...Tmm birde böyle deneyeyim hocam.

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 08 Mar 2020, 17:21O zaman önce 2.0.16 ya güncelleyeyim doğrumu.Sonrasında 2.0.17 ye güncelleyeyim doğrumu...Tmm birde böyle deneyeyim hocam.

Aynen sırayla güncelle yedek almayı unutma hem db ve ftp

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Hocam dediğiniz gibi sıraylada yaptım olmuyor,olmuyor...Önce full yedek aldım sonra 16 yukledim ardından 17 yükledim her ikiside yüklenmiyor.

Şöyle yazı çıkıyor;

Sürümünüz bununla desteklenmiyor,yada başka bir modla çakışıyor,yükleme başarısız...Halbuki 4 tane mod yüklu sistemde onlarda gerekli modlar...Size zahmet zamanınız olursa siz yapabilirmisiniz ben anlamadım gitti vallahi...

Birde admin panelde birkac bölüm açılmıyor.? Mesela"özellikler ve seçenekler, engine optimitasyon,ve birçok bölüme tıkladığımda sayfa bunulamadı yazıyor...Bunun sebebi nedir anlamadım.? Temaylamı alakalı yoksa başka bir sorunmu var,sizde girdiğinizde bunlarada bir bakın hocam sıkıntı nedir acaba size zahmet...Ben admin şifresini özelden atıyorum size...

celalyagmur

Hocam müsait değilsiniz galiba bu aralar.?

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 11 Mar 2020, 11:16Hocam müsait değilsiniz galiba bu aralar.?

ftp ve db yedrğini sorunsuz şekilde alın ardından pmden bana ulaşın.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

Tmm hocam yedekleri aldım...admin girişinide zaten göndermiştim size.

tarantula901

Alıntı yapılan: celalyagmur - 11 Mar 2020, 17:53Tmm hocam yedekleri aldım...admin girişinide zaten göndermiştim size.

smf sürümünüz 7.3'de hosting php sürümünü 5.6 getirin yada 7.1 getirerek sorun olan kısımları kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

celalyagmur

celalyagmur

Hocam dediğiniz gibi 5.6 yapıp hem googlede hede firefox da denedim yine o menüler açılmıyor...7.1 yaptım aynı işlemi ondada menüler açılmıyor..6,7 önemli menü açılmıyor,lanet gelsin şeytana bu nasıl birşey anlayamadım.?

tarantula901

Sitenin admin panelinde "Search Engine Optimization" diye bir mod var bu moddan dolayı kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu modu kaldırın.

Ücretli Smf Destek İçin