SMF Forum Kurulumu HK.

Başlatan rhurcyn, 18 Ksm 2020, 18:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rhurcyn

Merhaba arkadaşlar.
Ben GüzelHosting'ten web hosting ve domain satın aldım. Amacım bir forum sitesi kurmak.
Sitemin dosyalarını yükledim; lakin 3. adım veritabanı ayarlarında forum kurulumu kaldı. Girdiğim bilgileri kabul etmiyor. Ne yapmalıyım? Doğru bilgilere nereden erişebilirim? Sevgiler.

tarantula901

Kurulum işlemini yapabildiniz mi?
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

rhurcyn

Evet yaptım; lakin bir süre sonra "Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later." hatası alır oldum; ve bu sorunu çözmeyi bir türlü beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunun kaynak sebebi şudur:

Siteyi girdikten sonra veritabanı girişini yaptım, forumda vakit geçirip ayarlarını yapıyordum, farklı bir sekmede eski veritabanı açık kalmış, onda da ileri dedim sonra çıkış yaptığım gibi bu hatayı verir oldu. Ne yapmalıyım acaba?

tarantula901

Alıntı yapılan: rhurcyn - 18 Ksm 2020, 19:54Evet yaptım; lakin bir süre sonra "Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later." hatası alır oldum; ve bu sorunu çözmeyi bir türlü beceremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunun kaynak sebebi şudur:

Siteyi girdikten sonra veritabanı girişini yaptım, forumda vakit geçirip ayarlarını yapıyordum, farklı bir sekmede eski veritabanı açık kalmış, onda da ileri dedim sonra çıkış yaptığım gibi bu hatayı verir oldu. Ne yapmalıyım acaba?

Hosting veritabanı bilgilerini smfnin ayar dosyasının bilgilerinin düzgün olup olmadığını kontrol edin.

Hosting veritabanı

Kullanıcı adı, Kullanıcı şifresi ve db adını

hostingin ftpsinde Public_html klasoru içerisinde bulunan Settings.php dosyasını açıp bilgilerinin doğruluğunu kontrol edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin