Silinen mesajların ID'si kullanılamıyor

Başlatan CoppeR`, 29 Ekm 2020, 01:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CoppeR`

Arkadaşlar forumu hazırlarken denemelik konular açıp siliyorum ama her yerden sildiğim halde o konuların ve mesajların ID'leri silinmiyor. Yani forumda hiçbir konu ve mesaj yokken konu açarsam konu ID'si 12, mesaj ID'si 9 vs. oluyor. Bunları nasıl sıfırlayabilirim?

tarantula901

Veritabanına manuel müdahale ettiniz mi?

Yoksa durduk yere olan bir sorun mu
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

CoppeR`

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ekm 2020, 14:25Veritabanına manuel müdahale ettiniz mi?

Yoksa durduk yere olan bir sorun mu

Durduk yere böyleydi, sonrasında manuel olarak müdahale ettim, AUTO INCREMENT'i sıfırladım vs. ama çözüme ulaşamadım maalesef.

tarantula901

Smf sitenin db ve ftp yedeğini al sonrasında

Sm'nin upgrade dosyalarını kullan hatalı kısımlar düzelecek mi görelim.

Site yeni mi kurdunuz yoksa
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

CoppeR`

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ekm 2020, 16:18Smf sitenin db ve ftp yedeğini al sonrasında

Sm'nin upgrade dosyalarını kullan hatalı kısımlar düzelecek mi görelim.

Site yeni mi kurdunuz yoksa

Yeni kurdum hocam, localhost'ta barınıyor şu an. SMF 2.0.1.7

tarantula901

Alıntı yapılan: CoppeR` - 29 Ekm 2020, 16:48Yeni kurdum hocam, localhost'ta barınıyor şu an. SMF 2.0.1.7

yeni kurduysaniz kaldırıp tekrar kurun. Aynı sorunla karşılaşacakmısınız kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

CoppeR`

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ekm 2020, 17:14yeni kurduysaniz kaldırıp tekrar kurun. Aynı sorunla karşılaşacakmısınız kontrol edin.

Siz kendi forumunuzda silinen mesajların ID'sine başka mesaj gelebiliyor mu? Dener misiniz? Bozduğumu düşünmüyorum çünkü.

tarantula901

Alıntı yapılan: CoppeR` - 29 Ekm 2020, 17:54Siz kendi forumunuzda silinen mesajların ID'sine başka mesaj gelebiliyor mu? Dener misiniz? Bozduğumu düşünmüyorum çünkü.
Smfde bir konu eklenir bu konu idsi 1 olsun sildiğinde bu 1 idsi silinir otomatik olarak yeni açacağın konu 2 den devam eder.

Siz her açtığınız konu aynı konu ve yorum olarak mı gözüküyor açılan her konu ayrı olarak mı gözüküyor.

İdlerin değişmediğüni neye göre söylüyorsunuz

Ücretli Smf Destek İçin

CoppeR`

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Ekm 2020, 19:28Smfde bir konu eklenir bu konu idsi 1 olsun sildiğinde bu 1 idsi silinir otomatik olarak yeni açacağın konu 2 den devam eder.

Siz her açtığınız konu aynı konu ve yorum olarak mı gözüküyor açılan her konu ayrı olarak mı gözüküyor.

İdlerin değişmediğüni neye göre söylüyorsunuz

Hah 2'den devam ediyor işte, onu demek istiyorum. ID 1 boş diye 1. ID'yi almıyor. Çözümü yok sanırım?

tarantula901

Alıntı yapılan: CoppeR` - 29 Ekm 2020, 19:41Hah 2'den devam ediyor işte, onu demek istiyorum. ID 1 boş diye 1. ID'yi almıyor. Çözümü yok sanırım?

Normal çalışması bu şekilde id 1 ait konu silindiyse artık 1 id artık kullanılamaz. bu şekilde olması sizin ne tür bir sorun oluyor anlamadım.

Ücretli Smf Destek İçin

CoppeR`

Hocam o sorunu Pretty URLs ile çözdüm ama yeni bir problemim var, hosting değiştirdim ve avatar yükleyemiyorum. HTTP 500 Error hatası veriyor, bilginiz var mı? CHMOD 777 yaptım.

tarantula901

Alıntı yapılan: CoppeR` - 01 Ksm 2020, 00:42Hocam o sorunu Pretty URLs ile çözdüm ama yeni bir problemim var, hosting değiştirdim ve avatar yükleyemiyorum. HTTP 500 Error hatası veriyor, bilginiz var mı? CHMOD 777 yaptım.

o id normal çalışmasına devam eder.

Hostingde safe mode özelliğini pasif yapıp deneyin.

Ücretli Smf Destek İçin