eski forum site sorunu

Başlatan soulfather, 03 Haz 2020, 11:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

soulfather

eski sürümleri kullanıryorum ama php sürümümü değiştirinde çalışmıyor sorun neden kaynaklı acaba php 5,2 de çalışıyor 7,2 de çalışmıyor cpanelden yapınca

portalda wordpress var 5,2 de o çalışmıyor linkler falan mecburen 7,2 olması lazım ama

Bu sayfa çalışmıyorwww.catkarakoyu.net şu anda bu isteği işleme alamıyor.
HTTP ERROR 500

sorunda bu

tarantula901

Çakışmamasının sebebi php sürümleriyle alakalı birbirine uyumlu php sürümünü seçin, 7.2 de çalışan site 5.6 da çalışıyor mu kontrol edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

soulfather

wordpress le php çakışmıyor ayrı dizinde sonuçta ama php sürümünden kaynaklı sorun tüm ayarları da doğru hocam ben sana bilgileri atayım bi bak sende sana zahmet olmassa yada forumu güncelleyeceğim. artık yeni sürüme.

AlibrtcX

WP ana dizinde SMF /forum dizininde

ikisinin de veri tabanı aynı değildir sanırım. Aynı mı?

Eski sürüm yazılımlar o dönem var olan en yüksek PHP dilini desteklerler. Siz sürüm yükselttiğinizde çalışmama durumu olabilir. Bunun için var olan yazılımlarınızı da güncellemelisiniz. Gerçi yönetici arkadaş anlamış ama ben anlayamadım sizin tam sorununuzu.

soulfather

Alıntı yapılan: AlibrtcX - 03 Haz 2020, 15:15WP ana dizinde SMF /forum dizininde

ikisinin de veri tabanı aynı değildir sanırım. Aynı mı?

Eski sürüm yazılımlar o dönem var olan en yüksek PHP dilini desteklerler. Siz sürüm yükselttiğinizde çalışmama durumu olabilir. Bunun için var olan yazılımlarınızı da güncellemelisiniz. Gerçi yönetici arkadaş anlamış ama ben anlayamadım sizin tam sorununuzu.

evet farklı dizin ve farklı veri tabanı ama php sürüm sorunu var bakaım biraz daha uğraşayım.

tarantula901

Arkadaşta güzel belirtmiş farklı bir dizinde sitenizin olması birşeyi değiştirmez aynı site alt klasor açsanızda cpanelde php sürüm kaç ise o sürüm geçerli olur. Farklı bir domain olursa onun için ayrı php sürümü seçilebilir.

İkisininde çalışabileceği sürümü seçerek iki siteyi kullanabilirsiniz yada sürümü eski olan siteyi yeni sürüme güncelleyerek iki siteyi aynı anda kullanabilirsiniz.

Mobilim bu ar ad a
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

soulfather

şimdi deniyorum birşeyler yaptım gibi olmazssa yazacağım.

soulfather

forumu yeni sürüme güncelliyorum yarıda kalıyor ilerleme yok neden ki acaba 83 e 47 de kalıyor utf çevriliyor diyor.

tarantula901

Şuanki sürüm kaç sitenin.

Sırasıylamı güncelleme yapıyorsunuz.

Ücretli Smf Destek İçin

husami

istediğin kadar uğraş kardeşim düzelmeyecek hostun desteklemiyor çünkü aynısı bana da olu mayadmini ftpden indirerek ordan giriş yapıp ordan kurdum
F1 online menejerlik oyunu

indirmek yok kurmak yok üye olmak yeterli yarışlar canlı

salı ve cuma 21de

oyunun linkinden üye olup aramıza katılabilirsiniz
https://www.gpro.net/?id=16B7385991EE

buda whatsapp grubumuz
https://chat.whatsapp.com/CVMxaGyNizFFarkMr2oRsJ

soulfather

Alıntı yapılan: husami - 04 Haz 2020, 15:35istediğin kadar uğraş kardeşim düzelmeyecek hostun desteklemiyor çünkü aynısı bana da olu mayadmini ftpden indirerek ordan giriş yapıp ordan kurdum

bilmiyorum ki oradan nasıl yapacağım :-) unutmuşuz bayadan beri uğraşmıyorum siteyi telrar açayım dedim kaldık öyle yine eski sürüm kullanıcam ben son sürüme güncelleyeyim de

tarantula901

Smf sürümünü 2 0 17 olarak güncellerseniz, wp sorunsuz olarak birlikte kullanabilirsiniz.

Şimdi önceden kurmuş olduğunuz modlar tablolara sutun olarak eklendiği için güncellemede sorun çıkıyor olabilir. Smfnin son sürümünü kurup eski sürümle karşılaştırın ve var olmayan sutunları kaldırın. sonrasında güncelleme yapın.

Siz güncellemeyi sırasıyla mı yapıyorsunuz yoksa 2 0 13 kullanıyorsanız direkt 2 0 17 yemi güncelleme yapmaya çalıştınız.

Ücretli Smf Destek İçin

soulfather

Alıntı yapılan: tarantula901 - 05 Haz 2020, 01:04Smf sürümünü 2 0 17 olarak güncellerseniz, wp sorunsuz olarak birlikte kullanabilirsiniz.

Şimdi önceden kurmuş olduğunuz modlar tablolara sutun olarak eklendiği için güncellemede sorun çıkıyor olabilir. Smfnin son sürümünü kurup eski sürümle karşılaştırın ve var olmayan sutunları kaldırın. sonrasında güncelleme yapın.

Siz güncellemeyi sırasıyla mı yapıyorsunuz yoksa 2 0 13 kullanıyorsanız direkt 2 0 17 yemi güncelleme yapmaya çalıştınız.

sırayla güncelleme yaptım 2 0 17 ye kadar ama benim yapmak istediğim betaya güncelleme yapmak ama onuda yapamıyorum yarım kalıyor çünkü.

tarantula901

Şuanki veritabanınızı yeni sıfır veritabanıyla karşılaştırın fazla olan sutunları silin. Ondan önce yedrk almayı unutma

Ücretli Smf Destek İçin