icinden cikamadigim bir konu

Başlatan Meral_, 24 Mar 2020, 21:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Meral_

sitemin Kaynagindan bakinca hata göstermiyor

Mesela Admin kismindan index.css de Bosluk var
kayit esnasindaki sözlesme kismi bos

kategoride ekledigim yazilar geri gelince bosluk oluyor

Mod yüklerken Default tema cikmiyor hic..sadece core ve temam cikiyor

sitem cöktügünde Ana mysql silinince
2 ci mysql ile devam ettim hostumdaki yedegide yükledim

bundanmi kaynaklanan birsey bilemedim tahminen öyledir diye düsünüyorum.
Tabi ustalar daha iyi Bilir..

devam ediyorum bu sekilde tabikide FTP den falan ama biraz Rahatsiz ediyor Sormak istedim sizlere,

Fikri olan yada ayni ayni sorun yasayan varsa yazarsa sevinirim..

tarantula901

İndex.css kontrol ettim. sonuna ?> diye kod eklediniz css kodlarında php kodu içermez o kodu kaldırın.

2. olarak boşluktan kastınız tam olarak nedir en üst kısımdaki boşluk mu yoksa başka bir boşluktan mı bahsediyorsunuz.

core zaten default tema sayılır. bir tema  daha var o temada hata olur eskı bır temadır coreden bahsedıor olabılırsınız.

kayıt sozlesme kısmı boş ise ftp anadizininde sözleşme ile ilgili bir txt dosyası olması gerekiyor.

agreement.txt adında kontreol edin bu dosya var mı utf8 kullanıyorsanız utf8 yazıyorda olabilir.

sözleşme kısmındaki  ayarı admin panelden üye / uyelik sözleşmesi kısmından ayarlayabilirsiniz.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

?> farketmedim Tesekkür edeirm

--------------------------------------

agreement.txt bu ve utf8 ikiside var

--------------------------------------

Bosluk dedigim resimle göstereyim
Yönetimden bakinca buralar böyle boslukda ama
Anasayfaya gecince hersey normal gözüküyor

Ileti ve Konu bazilarinda SIFIR konu mesaj yokmus gibi aslinda var cogu yerde de böyle

------------------------------------
FTP de var Default dosyasi ama Mod yüklerken Curve Default yok oluyor
Core ye yükleniyor.
Test Basarisiz ciktiginda Manuel düzeltmem gerek Core den
ama düzelmiyor hata oluyor coreden de

Yani kime calisiyorum ben anlamadim bu kisimda  ;D

ben isin icinden cikamadim sizlerinde cikacagini sanmiyorum : ) cok karISIk cünkü

tarantula901

Sitenizi kurulumunu yaparken utf8 yapılmamış ondan kaynaklanıyor. sitenizin dbsini ve ftpsini utf8 çevirirseniz o sorun ortadan kalkar utf8 tüm dilleri karekterleri kapsadığı için bu tür hatalar olmuyor.

admin panelden  .css dosyalarına bakmayın ftp programıyla dosyalara bakın orada kodlar varsa sorun yok bazen admin paneldeki dosyalar düzgün çalışmayabilir. ben uzun sürediir smf kullanıyorum o kısmı kullandığımı hatırlamıyorum.

kategorideki ileti sayısını admin panelden Kategoriler / seçenekler kısmındaki "Alt bölümün iletilerinin sayısını ana bölümünkilere ekle" tıklı olması gerekir.

core temasını gözden çıkarın gerekirse tamamen admin panel ve ftpden silin çok eski bir tema onda sürekli hata olması normal birşey.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

Alıntı yapılan: tarantula901 - 25 Mar 2020, 21:07Sitenizi kurulumunu yaparken utf8 yapılmamış ondan kaynaklanıyor. sitenizin dbsini ve ftpsini utf8 çevirirseniz o sorun ortadan kalkar utf8 tüm dilleri karekterleri kapsadığı için bu tür hatalar olmuyor.

Nasil oldu öyle anlamadim

biraz aciklarmisin rica etsem cünkü db diyorsunuz simdi yikmayim yalnis birsey yapip da  ;D

dbsini ve ftpsini utf8 çevirmek

-------------------------------------

admin panelden  .css dosyalarına bakmayın ftp programıyla dosyalara bakın orada kodlar varsa sorun yok bazen admin paneldeki dosyalar düzgün çalışmayabilir. ben uzun sürediir smf kullanıyorum o kısmı kullandığımı hatırlamıyorum.

Aynen FTP den devam ederim yine  :)

-----------------------------------

kategorideki ileti sayısını admin panelden Kategoriler / seçenekler kısmındaki "Alt bölümün iletilerinin sayısını ana bölümünkilere ekle" tıklı olması gerekir.

Harikasiniz bir tikla geldi hepside  ;)

core temasını gözden çıkarın gerekirse tamamen admin panel ve ftpden silin çok eski bir tema onda sürekli hata olması normal birşey.

sileyim core yi ama mod yüklerken Default cikmiyor yani orda takili kaldim hala :o

tarantula901

Alıntı yapılan: Meral_ - 26 Mar 2020, 00:53

Ana tema olduğundan dolayı default tema çıkmıyor direkt o temaya uygulanıyor kodlar oyuzden.

utf8 olayını siz yapamazsınız bayağ meşakatli bir iş diyebilirim. yani anlamıyorsanız bulaşmayın.

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

utf8 olayını özet olarak yazarsaniz ne demek istediginizi tam anliyamadim o yüzden

sormustum  :)

tarantula901

utf8 olayı Türkçe karekter ile alakalı yani şu harfler ı ğ ü ş ö ç

Siteniz utf8 olmadığı için Türkçe karekterler dbye şu şekilde ekleniyor

ş = ş

ý = ı

gibi olduğundan dolayı kategori yada diğer kısımlar gözükmeyebiliyor. siteniz düzgün çalışır ancak gözükmeyen kısımlar gibi hatalar olma ihtimali oluyor malesef.

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

Onu Anladim biliyorum Ustam

benim sorudugum

(( utf8 olayını siz yapamazsınız bayağ meşakatli bir iş diyebilirim. yani anlamıyorsanız bulaşmayın.))
Ã,´
Nasil Düzeltilir..Yollari nedir..

Cözümünü görseydim Ozaman Derdim ben bulasmayim bu ise
Yapamam diye..

tarantula901

Kisa oz olarak soyle anlatayim dbniz kucuk onun icin sunlari uygulamaniz gerek.

Db yedegini indirip notpa++ acip usteki turkce karekterlerin farkli karekterlerini aratip turkce harflerle degistireceksiniz

Ornegin: şunu aratıp ý sununla değiştireceksiniz ý

Tüm harfleri bu şekilde değiştirince sonrasında ftp dosyaları olarak. Dil dosyasının utf8 olanlarını atacaksınız herşey bundan ibaret eksik var mı var anlattıklarımda

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

Tamam bunu ögrenmek istedim Tesekkür ederim
biraz vakit alir ama yapabilirim diye düsünüyorum
dikkatli olmam gerektigi icin..
Sadece Default core bunlarin savasi bitermi  kafam almadi yani tek sorun bu üstekini uyguladikdan sonra bitermi
neyse olmazsa camdan bakarim yine size  ;D
tek sorun
2.0.15 verionu sitem
2.0.17 versiona gecmem icin güncellemeden ilerliyemiyorum

Ya Arkadaslar Ha bire Güncellenmesi geliyor onuda anlamis degilim
bi yerinde duramiyormu ya bu 2.0. ler.
Sürekli her ay upgrademi yapilcak.
zaten her yapildiginda bir sorun cikiyor
cözümü yokmu desem yok biliyorum,tmm Tesekkür ederim  ::) 

tarantula901

Güncelleme uzun süredir gelmedi sadece peşpeşe 2 güncelleme geldi sadece ufak bir sorunu çözmek için keşke sürekli güncelleme gelse yuhphii

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

;D oda bana denk geldi herhalde

Benim Forumun biraz tahtasi eksik ya o bakimdan ufak sorun olmuyor bende  :)

simdi 2.0.18 gelirmi sizce  ;D beklesemmi  yoksa 17 güncelemeyi yapim mi   ::)

tarantula901

Şuanda 2018 gelmez çünkü çoğu hatalar 2016da güncellendi 2017 ise 2016da gözden kaçılırmış bir hatayı düzeltmek için getirildi.

Güncelleyebilirsiniz. ama her şeyden önce ftp db yedeği kesinlikle alın. hata çıkma ihtimaline karşı yedeğinizi geri yüklemek için gerekli çünkü hata olma ihtimali varmı yok mu bilemiyoruz

Ücretli Smf Destek İçin

Meral_

Tamam Tesekkür Ederim

Ya Allah Ya Bsimillah  ;D