Helpdesk'in mesaj bildirim kodu [ÇÖZÜLDÜ]

Başlatan Bigchefstarys, 14 Nis 2016, 04:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigchefstarys

Merhaba Smf.gen aranıza yeni katıldım ki inşallah kalıcı olurum..

öncelikle sorunumu 3 gündür çözemediğimi ve artık size gelmem gerektiğini söylemekten :D GURUR DUYARIM...

Ustalarım

Yukarıda gördüğünüz resim de üç bölüm var. Etiket Destek ve Mesaj kutusu...

Birisi size mesaj attığında 0 olan kısım 1 oluyor aynı şekil etiket dede birisi mention yaptığında 0 olan 1 oluyor bütün bunların kodlarını yaptım ama. Destek sisteminin bildirim kodunu bir türlü bulamıyorum ne yaptıysam ne ettiyssem mesajı çeken kod bulamadım. Kullandığım mod aşağıda verdiğim linktir.

Mod Linki: http://custom.simplemachines.org/mods/?mod=2491

Bildirimi çağıran kodun bu olduğunu düşünüyorum ama yemiyor. Yediren siteler var ama işin tuhaf yanı. :) sizden bi bilgi almak istiyorum teşekkürler.

$context['ticket_blocks'][$context['current_block']]['count']

ÇÖZÜM:

Alıntı yapılan: tarantula901 - 14 Nis 2016, 16:20Sizin içinde bu modu kurup site üzerinde testler yaptım umarım sizin istediğiniz gibidir :D

ilgili kısma şu kodu kullanabilirsin echo $context['active_tickets'];

Tarantula901'e yardımlarından dolayı teşekkür ederim...

tarantula901

Şu kodu sizmi oluşturdunuz $context['ticket_blocks'][$context['current_block']]['count'] yoksa
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Açıkcası ben değil bir arkadaşım yazmış en son onu Aldımı yazdımı bilmiyorum Ustacığım :) Denemediğimiz bir şey kalmadı :)

tarantula901

Birde bu şekilde denermisin

$context['ticket_blocks']['current_block']['count']
veya

$context['ticket_blocks']['count']
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Malesef iki kodda işe yaramadı. Garip bir şey.

<a class="nonblock nontext clearfix" id="destek" href="index.php?action=helpdesk"><p id="destek-2">'.$context['ticket_blocks']['count'].'</p></a>

tarantula901

Bildirimin geldiği sayfa neredeydi oradan kodu bularakmı aldınız yoksa

şunu denediniz mi  ',$context['ticket_blocks']['current_block']['count'],'

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

bunuda denedim evet. Dosyaların hepsini incelik şöyle bir şey söyleyim. Mention sistemindede biraz zorlandık.

.(!empty($user_settings['unread_mentions']) ? ' ' . $user_settings['unread_mentions'] . '' : '0').
Bu mentions modunun verdiği bildirim kodu Sondaki sıfırı kendimiz uydurduk o sıfırı koymasaydık bildirim yine gelmiyordu. Lakin dediğim gibi helpde denemediğimiz yer kalmadı. Hayır o değil dosyalarında gelen kodun da ilk verdiğim olduğu gözüküyor yani mesaj oradan geliyor.

Bigchefstarys

pardon şunu incelermisiniz bildirim burdan gelmes gerekiyor. Bizim göremediğimiz bir şey mi oldu acaba?

tarantula901

şunu bi kullanın bakalım

(', count($context['shd_unread_info']) == 1 ? '1 ' . $txt['shd_count_ticket_1'] : count($context['shd_unread_info']) . ' ' . $txt['shd_count_tickets'], ')
Aldığınız uyarı vs resim yazı ne varsa söyleyin

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

malesef. hiç bir belirti yok kutu boş

tarantula901

Bana ilgili siteyi ve bu bildirimin olduğu sayfa yani normalde gerçekte çalışan bolumun lınkı bırde uyelık atarmısın pmden

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

Sizin içinde bu modu kurup site üzerinde testler yaptım umarım sizin istediğiniz gibidir :D

ilgili kısma şu kodu kullanabilirsin echo $context['active_tickets'];

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Hocam siz bir harikasınız  yuhphii :) Teşekkür ederim... :)

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin