MySQL'den veri çekme ve okutma

Başlatan Hera, 08 Nis 2016, 20:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hera

smf_members'e "hesapid" adında yapı oluşturdum ve kendime değer atadım. Daha sonra LOAD.PHP'den veriyi çektim ve index.template.php'de veriyi okutamıyorum. Fonksiyonu yazdığımda boş veri çekiyor, görünmüyor.

Kullandığım fonksiyon: $member[user]['hesapid']

tarantula901

Ne için kullanacaksınız bu oluşturduğunuz hesapidsini çünkü her uyeye özel id oluşturuluyor onu kullanabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz site surumu 2.1 mi
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Hera

SA-MP'taki oyun hesabını forum hesabına bağlamak için, tek sıkıntı veriyi çekmek.  Kullandığım sürüm 2.0.11 konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

yeninesil

size özel incelme yaptım :)

bende 1804. satırda

// Set up the contextual user array.
if (!empty($user_info))

su kısımlar baslayan yerdeki arraya hangi isimle almak istediginizi grin orda belli olur zaten
'email' => $user_info['email'],
 karsınıda email gibi databasede eklediginiz alanın ismini girin daa sonra index templatede veya baska yerde kullandıgınız fonksyionlarda global $context varsa $context['user']['email'] şeklinde alırsın
inş işini görür  8)

yeninesil

taratul düzenlemeyi nie kaldırdın zaten yamuk yumuk yazıom :D üstte dedigim kısımlar load.phpde

Hera

Denendi ancak değeri hala boş çekiyor. :/

tarantula901

Alıntı yapılan: Hera - 08 Nis 2016, 21:09Denendi ancak değeri hala boş çekiyor. :/

Çekmiş olduğunuız alanda bir veri girişi yapmışmıydınız.

Smf'nin özel profil alanı oluşturma özelliği vardı o sizin işinizi görmüyor mu
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Hera

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Nis 2016, 21:13Çekmiş olduğunuız alanda bir veri girişi yapmışmıydınız.

Smf'nin özel profil alanı oluşturma özelliği vardı o sizin işinizi görmüyor mu

Evet Değer 1 şu anda, özel profil alanı malesef işimi görmüyor çünkü forumu oyuna bağlayıp ayar yaptıracağım sadece bu ID'ı çekmem yeterli.

yeninesil

$user_info += su kısmı bulup
'email' => $user_settings['email'],
şeklinde burayada eklmee yapın ben test etmemistim pardon :)

Hera

Alıntı yapılan: yeninesil - 08 Nis 2016, 21:59$user_info += su kısmı bulup
'email' => $user_settings['email'],
şeklinde burayada eklmee yapın ben test etmemistim pardon :)

Allah razıolsun, çekebildim.  yuhphii

tarantula901

@yeninesil hızır gibi yetişti :D

Ücretli Smf Destek İçin