Smf yeni sayfa oluşturma action

Başlatan tarantula901, 04 Şub 2017, 16:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

title içinde ben de düşündüm aklıma birşey gelmemişti :D fazla bilgim yok ondan heralde.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

must006

Alıntı yapılan: tarantula901 - 20 Ekm 2017, 23:38title içinde ben de düşündüm aklıma birşey gelmemişti :D fazla bilgim yok ondan heralde.
Pekala araştırmam sonucu ulaştığım sonuç ile kullandığım kod:
<?php
function 
CanliYayin ()
{
global $context;
$context['page_title'] = 'Title buraya!';
loadTemplate('Radyo');
}
?>

tarantula901

teşekkürler lazım olan arkadaşlar yardımcı olacaktır kullanımı ıle ılgılı detaylı anlatabılırsen anlamayanlar ıcınde faydalı olabilir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Atakan993

Tüm işlemleri yapıyorum ancak

Bu sayfa çalışmıyor şu anda bu isteği işleme alamıyor.
HTTP ERROR 500

hatası alıyorum, yardımcı olabilir misiniz?

@tarantula901

tarantula901

Sorun yaşafığın kısomdan resim eklermisin.

Ücretli Smf Destek İçin

Atakan993

O hatayı çözdüm benden kaynaklı bir şeymiş.

Birinci yolda sadece link yolunu radyo değilde başka bir şey yapmak için neyi değiştirmem gerek?

ikinci yolda oluşturduğum phpyi hangi dosya dizinine atacağım ve ikinci yolu yapmak için birinci yoldaki adımları yapmama gerek var mı

Atakan993

Ayrıca action=radyo yazınca index.php'ye yönlendiriliyorum

tarantula901

radyo yazan kısımları değiştirin

Ücretli Smf Destek İçin

Atakan993

İkinci yol:
action=radyo yerine radyo.php diye ayrı bir dosya mı oluşturmak istiyordunuz? O da olur.
O zaman radyo.php isimli bir dosya oluşturuyoruz. İçine sadece bir kaç satır kod ekleyeceğiz.

bu oluşturulan radyo.php'yi hangi dizine atacağız

tarantula901

Konudakileri uygulatinca calismasi lazim siz bir yerde hata yapmis olmayasiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Atakan993

çalışıyor ama ikinci yolu anlamadım uzantının direkt /radyo.php olmasını istiyorum konuda verilen radyo.php'yi smfnin hangi dizinine atmalıyım?

tarantula901

Alıntı yapılan: Atakan993 - 11 Haz 2019, 12:25çalışıyor ama ikinci yolu anlamadım uzantının direkt /radyo.php olmasını istiyorum konuda verilen radyo.php'yi smfnin hangi dizinine atmalıyım?

O şekilde olmasını istiyorsanız.

RewriteRule ^/index.php?action=radyo$ ./radyo/
şeklindeki kodu .htacces dosyası içine atarak kullanabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Atakan993

tarantula901

Herhangi bir dosya yoksa ftpde bir tane dosya oluşturun adı şu şekilde olsun içinede üste eklediğin kodu ekle

.htaccess

Ücretli Smf Destek İçin

Atakan993

İkinci yolu tam olarak anlamadım, fersah.php diye bir dosya oluşturdum ve içerisine aşağıda ki kodları yazdım.
Bu dosyayı hangi dizine atmam gerekiyor ve örnek bir dosya yolu atar mısınız

<?php

$ssi_layers 
= array('main');
$ssi_theme '1'// Buraya, radyo sayfasi görüntülenirken kullanilmasini istediginiz temanin sizin sitenizde kurulum sira numarasini yazacaksiniz. Örnegin varsayilan tema için 1 girebilirsiniz.

include("/home/vol6_6/fersahda/admin/htdocs//SSI.php"); // Buraya da forumun dosya yolunu yazin. Yönetim panelindeki Temalar ve Görünüm bilgilerinden forumun dosya yolunu ögrenebilirsiniz.

echo '

Radyomuzun kodlarini buraya koyuyoruz.

'
;

/* Yukariya koydugumuz kodlarin içinde tek tirnak isareti ( ' ) varsa, önlerine mutlaka ters bölü ( \ ) koyuyoruz.
Yoksa PHP hatasi aliyoruz - Template Parse Error. */

ssi_shutdown();

?>