2.1 sosyal ile baglan modu

Başlatan tekyürek, 19 Mar 2018, 21:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tekyürek

modu indirmek isteyenler  linki kullanabilir  modu test etmedim  ama calışıyor  :D  kurulum sıkıntısız

indirme linki :

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?action=dlattach;topic=2237.0;attach=1956

ayarları yapmak için gerekli site  :D

www.oneall.com

ramooo19

teşekkürler fakat birde ayrıntılı kurulum açıklaması yapılsa iyi olur kurulum da oneall sitesi ayalarında sorun cıkıyor  

kurulum yaptım ayarlarını yapıyorum bu hatayı alıyorum

aynı hatayı googledede verıyor  ??

tekyürek

ramooo19

Alıntı yapılan: tekyürek - 20 Mar 2018, 19:20Denemem lazim bi ara

çok yardımcı oldu bu cevabınız.      ;D  :D

ramooo19

Alıntı yapılan: ramooo19 - 21 Mar 2018, 18:32çok yardımcı oldu bu cevabınız.      ;D  :D

ayalarlarda sıkıntı yok bakın size diğer panelden bir goruntu atayım ne demek istediğimi anlayacaksınız!

one all social panelınde kayıtlar başarılı bağlantılar sorunsuz gozukuyor fakat sanırım eklenti smf veri tabanına bağlanamıyor eklenti kurulundada hata mesajları almadım ?
aslında böyle olmayacak size canlı göstermem lazım bunu kendiniz incelemeniz lazım o zaman çözeceksiniz bu hatayı kesin :)

tarantula901

Alıntı yapılan: ramooo19 - 29 Tem 2018, 16:26ayalarlarda sıkıntı yok bakın size diğer panelden bir goruntu atayım ne demek istediğimi anlayacaksınız!

one all social panelınde kayıtlar başarılı bağlantılar sorunsuz gozukuyor fakat sanırım eklenti smf veri tabanına bağlanamıyor eklenti kurulundada hata mesajları almadım ?
aslında böyle olmayacak size canlı göstermem lazım bunu kendiniz incelemeniz lazım o zaman çözeceksiniz bu hatayı kesin :)

tamam resmi gordum sorun smf kaynaklı olabilir 2.1 ile tam uyumlu çalışmıyor 2.0  uyarlı ondan dolayı olabilir. 2.1 ile 20 arasında bayağı fark var kodlama olarakda
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Tem 2018, 16:32tamam resmi gordum sorun smf kaynaklı olabilir 2.1 ile tam uyumlu çalışmıyor 2.0  uyarlı ondan dolayı olabilir. 2.1 ile 20 arasında bayağı fark var kodlama olarakda

peki çözümü varmı kullandığım eklenti tek yüreğin 2.1 uyarladığı eklenti  :S

tarantula901

Alıntı yapılan: ramooo19 - 29 Tem 2018, 16:42peki çözümü varmı kullandığım eklenti tek yüreğin 2.1 uyarladığı eklenti  :S

Bu modu hiç kullanmadığım için birşey diyemiyorum test ederek sorunu çözmek lazım tam olarak sorun nedir hiç fikrim yok ancak şey yapın kodların ve dosyalarn eksiksiz olduğunu kontrol edin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Tem 2018, 17:11Bu modu hiç kullanmadığım için birşey diyemiyorum test ederek sorunu çözmek lazım tam olarak sorun nedir hiç fikrim yok ancak şey yapın kodların ve dosyalarn eksiksiz olduğunu kontrol edin.

hiç bir eksik yok her şey tamam  fakat sorun gordüğünüz gibi

tarantula901

Phpmyadmine bakım yapın öyle deneyin bakalım.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 29 Tem 2018, 20:09Phpmyadmine bakım yapın öyle deneyin bakalım.

onuda denedim tekrar deneyim bakalım ne olcak ama sizin bir bnm admin panelinden göz atmanız lazım baya hata log verıyor eğer hata log kaydını panelden acınca :D

tarantula901

Alıntı yapılan: ramooo19 - 30 Tem 2018, 01:08onuda denedim tekrar deneyim bakalım ne olcak ama sizin bir bnm admin panelinden göz atmanız lazım baya hata log verıyor eğer hata log kaydını panelden acınca :D

tam sürüm çıkınca o sorunlarda ortadan kalkacaktır hata mesajlar ayarını kapatın.

login olayını ıncelemek lazım hıc kullanmadıgım ve hıc test etmedıgım ıcın bırsey dıyemıyorum

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 30 Tem 2018, 01:58tam sürüm çıkınca o sorunlarda ortadan kalkacaktır hata mesajlar ayarını kapatın.

login olayını ıncelemek lazım hıc kullanmadıgım ve hıc test etmedıgım ıcın bırsey dıyemıyorum

zaten hataların bir çoğu üzerine gözüküyor

tekyürek

mod resmi sitede güncellenmiştir    şu anda denendi çalışmaktadır

indirme linki : https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3580

demo  : https://www.replikacep.com   sorunsuz  sosyal girişler  yapılmaktadır

türkçe   dil dosyasıda  ekte benim tarafımdan türkçeleştirilmiştir ekteki dil dosyasını   dil bölümüne ekleyiniz manuel ftp den   lagunges klasörüne atmanız yeterli

modu kurduktan sonra  hata alıyorsanız aşadaki işlemi uygulayın

Alıntı yapılan: maximus23 - 08 Haz 2019, 23:06Hello,

Error reported for Smf version 2.1 RC2

Type d'erreur: Undefined_vars
Message d'erreur: 8: Undefined variable: sc

Verify :

<file name="$sourcedir/Admin.php">

..............

'custom_url' => $scripturl . '?action=admin;area=oasl;sa=settings;sesc=' . $sc,

I replaced it with this :

<file name="$sourcedir/Admin.php">

...............

'custom_url' => $scripturl . '?action=admin;area=oasl;sa=settings;sesc=' . $context['session_id'],

:)

tekyürek

bunuda  Modifications.turkish.php  dosyasına ekleyiniz türkçe olması için

// OneAll Social Login (https://docs.oneall.com/plugins/)
$txt['oasl_title'] = 'OneAll Sosyal Giriş';
$txt['oasl_config'] = 'Yapılandırma';
$txt['oasl_settings_descr'] = 'OneAll Sosyal Giriş Ayarları';
$txt['oasl_user_does_not_exist'] = "<strong>Bu sosyal ağ henüz bir hesaba bağlanmadı.</strong><br /><br />Lütfen yeni bir hesap oluşturmak için kayıt formunu kullanın. Zaten bir hesabınız varsa, sosyal ağı ona bağlamak için profil ayarlarınızı açın.";
$txt['oasl_user_may_not_register'] = 'Üzgünüz, fakat kayıt yeni kullanıcılar için kaydı devre dışı bıraktı.';
$txt['oasl_user_require_activation'] = 'Hesabınız oluşturuldu, ancak doğrulanması gerekiyor. Lütfen posta kutunuzu kontrol edin ve doğrulama e-postasındaki bağlantıyı tıklayın.';