MyBB ve PhpBB'den SMF'ye Geçmek

Başlatan SosyalMedyaBerke, 08 Şub 2018, 18:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Türkiye'nin en büyük eğitim sitesi ve aylık geliri 52.000 Tl'den fazla olan site smf kullanıyor. İsim verip reklam yapmayalım, Sitede 3 - 5 tane eklenti dışında hiçbir eklenti yok. Ama sitenin en büyük özelliği çok ama çoooooook güncel olması. yazlım eklenti cart curt hikaye....
Günlük ortalama 100 konu açılıyor üye sayısı 1.000.000 nu çoktan geçti. ssd üç sunucu dahi bazen kaldrımıyor o kadar çok kişi kullanıyor ki. Yani vb xf boş. İçeirk önemli....

Linkleri 1 - 2 aya indexlenir. Sen içeriğini güncel tut gerisine karışma...
Herkes göründüğü gibi değil.

tekyürek

MyBB ve PhpBB'den SMF'ye geçirilir  :D ücretli

geçirecek arkadaşların smf  2.1 e geçirmelerini tavsiye ediyorum  

çünki link degişimi olacak   hit kaybedeceksiniz sıralamadan ister istemez düşeceksiniz

sitenizin toparlaması 3 ayı bulur

neden  2.0 degilde 2.1 derseniz  

mantıklı düşünun yeter   sebebi şu  

mybb den smf 2.0 a geçtiniz diyelim   hit kaybedeceksiniz    siteniz toparlıcak kendini bu seferde 2.1 e geçmek isticeksiniz ve sitenizin sonunu getireceksiniz   :D

direk 2.1 beta 3 e geçmek  en iyisi zaten   çok yakında rc version çıkacak   duyurulur

benim sitem örnegin  www.replikacep.com şu anda  beta 4 de  :)  çok yakında rc çıksın güncelliyecegim rc 1 e

gecenlerde mybb  den  smf 2.1 e bir site  geçirdik    adam çok menmun oldu

SosyalMedyaBerke

Kusura bakmayın ama soracağım bir kaç soru daha var. Bence bu konu tam geçiş yapmak isteyenlere cevap olacak. Sorum ise şu şekildede: Temanın seo uyumlu olması önemli mi? Önemliyse seo puanı en yüksek ücretsiz tema hangisidir? Ben vVide diye bir tema gördüm nasıldır?

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 11 Şub 2018, 16:49Kusura bakmayın ama soracağım bir kaç soru daha var. Bence bu konu tam geçiş yapmak isteyenlere cevap olacak. Sorum ise şu şekildede: Temanın seo uyumlu olması önemli mi? Önemliyse seo puanı en yüksek ücretsiz tema hangisidir? Ben vVide diye bir tema gördüm nasıldır?

Temanın seo uyumlu olması çok önemli oyuzden site içi seo ve site dışı seo diye 2 ayrılır bunları araştırarak sitenizle ilgili seo ayarlarını vs yapabilirsiniz size seo puanı yuksek tema şudur gibi birşey diyemem arama motorların kriterleri var onlara uyarsanız ona göre düzenleme yaparsanız ozaman seoya tam uyumlu olur.

Benim bir temada aradığım şu özellikler var sizin nasıl olur bilemem.

1: Tema hızlı olmalı.

2: Ziyaretçiler sitede rahat gezebilmeli.

3: Siteye gelen ziyaretçiler reklamlara boğulmamalı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 11 Şub 2018, 19:29Temanın seo uyumlu olması çok önemli oyuzden site içi seo ve site dışı seo diye 2 ayrılır bunları araştırarak sitenizle ilgili seo ayarlarını vs yapabilirsiniz size seo puanı yuksek tema şudur gibi birşey diyemem arama motorların kriterleri var onlara uyarsanız ona göre düzenleme yaparsanız ozaman seoya tam uyumlu olur.

Benim bir temada aradığım şu özellikler var sizin nasıl olur bilemem.

1: Tema hızlı olmalı.

2: Ziyaretçiler sitede rahat gezebilmeli.

3: Siteye gelen ziyaretçiler reklamlara boğulmamalı

Site içi ve site dışı seo olayını biliyorum. Seo kadar backlink de önemlidir. Peki sizin önerdiğiniz tema var mı?

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 11 Şub 2018, 19:44Site içi ve site dışı seo olayını biliyorum. Seo kadar backlink de önemlidir. Peki sizin önerdiğiniz tema var mı?

Tema konusunda tam olarak yardımcı olamayacağım ama responsive olsun mobil uyumlu olsun yeter derim ben.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

smf deki en hızlı tema varsayılan temadır :D

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tekyürek - 11 Şub 2018, 21:10smf deki en hızlı tema varsayılan temadır :D

Seo bakımından? Birde özelleştirirsek hız ve seo puanı düşer mi?

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 11 Şub 2018, 20:15Tema konusunda tam olarak yardımcı olamayacağım ama responsive olsun mobil uyumlu olsun yeter derim ben.

Şuanda forumumu ve tema mı kurdum ancak eklentiler de bir sürü eklenti bulunuyor. Biraz kafam karıştı. Hangi eklentileri kurmamı önerirsin? Şimdi senin isteğine bağlıdır diyebilirsiniz ancak temel eklentiler nelerdir? Birde tema'da resimler biraz sola doğru kaymış onu nasıl düzeltebilirim? Sorunla alakalı resim ekledim hocam. Kırmızı ile çizdiğim noktalar hocam.

tarantula901

Siteniz ziyaretçilere kapalı olduğu için sorunu tam olarak göremiyorum.resimde bir sorun göremedim tam olarak sorun nedir?

NOT:

Sitenizdeki sorunlarınız ilgili tema ile ilgili sorun ise şu kısıma http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?board=45.0 konu açabilirsiniz konu ile ilgili detaylı açıklama yaparsanız daha rahat yardımcı oluruz başlığıda aynı şekilde. bu başlık konu ile alakalı olmadığı için bu konu haricinde başlık açın.

yaşadığınız sorunlarla ilgili hangi modu kullanıyorsanız o modun konusuna yazmaya dikkat edin eğer konusu yok ise sorunlar kısmına sorunuzu açabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 13 Şub 2018, 18:03Siteniz ziyaretçilere kapalı olduğu için sorunu tam olarak göremiyorum.resimde bir sorun göremedim tam olarak sorun nedir?

NOT:

Sitenizdeki sorunlarınız ilgili tema ile ilgili sorun ise şu kısıma http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?board=45.0 konu açabilirsiniz konu ile ilgili detaylı açıklama yaparsanız daha rahat yardımcı oluruz başlığıda aynı şekilde. bu başlık konu ile alakalı olmadığı için bu konu haricinde başlık açın.

yaşadığınız sorunlarla ilgili hangi modu kullanıyorsanız o modun konusuna yazmaya dikkat edin eğer konusu yok ise sorunlar kısmına sorunuzu açabilirsiniz.

Saolun. Sorunum: Resimde kırmızı ile çizdiğim bölgede de görüldüğü gibi çizgiler sola kaymış yani yuvarlak içinden çıkmış farkettiyseniz.

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 13 Şub 2018, 20:51Saolun. Sorunum: Resimde kırmızı ile çizdiğim bölgede de görüldüğü gibi çizgiler sola kaymış yani yuvarlak içinden çıkmış farkettiyseniz.

Düzenleme yapabilmem için sitenize ulaşabilmem ve o kısmı görebilmem lazım.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 13 Şub 2018, 20:54Düzenleme yapabilmem için sitenize ulaşabilmem ve o kısmı görebilmem lazım.

Tamamdır. Sitemi tamamlayınca, size admin bilgilerini veririm. Çok saolun.

SosyalMedyaBerke

Merhabalar hocam. Yine ben  :'( . Hocam forumumun %50 si tamamlandı neredeyse ancak seo ayarlarına gelince tıkandım. Seohocası kaynağında Pretty URLs modunu öneriyorlar ancak diğer siteler önermiyor. Bazıları seo4smf öneriyor anlamadım. Zaten sitemap kuracağım ancak seo ile ilgili robots ve htaccess dosyalarını düzenlemekten başka yapabileceğim ayarlar mevcut mu?Güncel bir makale mevcut mu?

tarantula901

simplemachinesin önerdiği Pretty URLs modunu kullanabilirsiniz diğer seo modu şuanda tam olarak güncel değil üzerinde çalışıyorum.

size seo konusunda önereceğim şuanda birşey yok zaten söylenenleri yapıyorsunuz sitemap vs kurduktan sonra google webmasters toolsa sitemap linkinide göndermeyi unutmayın.

Oradaki adımları uygulayıp herşey bitince yapacağınız tek şey sitenize özgün içerik girmek ve bu içerikleri sosyal ağlarda paylaşmak bunu hergun yapmalısın bırgun ıcerık gırıp 1 ay gırmesenız ındexlenme sorunu yaşarsınız. içeriğide bı anda girmeyin 24 saate bölün.

Ücretli Smf Destek İçin