MyBB ve PhpBB'den SMF'ye Geçmek

Başlatan SosyalMedyaBerke, 08 Şub 2018, 18:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SosyalMedyaBerke

Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Şimdiden bir yanlışım olursa affola. Ben 2-3 yıldır MyBB kullanıyordum. Bir arkadaşım PhpBB önerdi. Biraz araştırdım. Kendi yardım sitelerinde VBulletin'e bile kafa tutar gibi yazıları görünce PhpBB'ye geçtim. Admin Paneli cidden çok iyiydi ancak bir sorun yüzünden kafayı yiyecektim. MyBB'de bir konu açtığımda hemen indexleniyordu ancak PhpBB'de konuyu açtım daha sonra; Google site ekleyiciden konu url'sini ekledim, ping gönderdim ve search console'den yeniden url ekledim. Aradan 1 gün geçmişti ve hele şükür konum indexlenmişti ancak Google'de baktığımda konunun 4 gün önce yazıldığı söyleniyordu. Aldırış etmedim ve site kuruculardan bir başkası yeni bir konu açtı. Konu Türkçe kaynak olarak Google'de tekti. Ne yaparsam yapayım indexlemedi. Konular seo uyumlu. Siteyi sırf sorun olmasın diye sıfırdan kurulum yaptım tüm ayarlar doğruydu bu sorunlarla karşılaştım. Birde üstüne yardım sitelerinde 2 günde zor yardım edince PhpBB'den soğudum. Daha sonra aklıma hiçbir kimsenin önermediği, o script artık bitti dediği ancak kullananların çok memnun olduğu smf geldi. Bu sitede biraz dolaştım ve cidden çok erken cevap verdiğinizi gördüm. Şimdi bunları anlatmamın nedeni ise: Ben birde smf denemek istiyorum ancak tema desteği nasıldır? Yaşadığım sorun gibi index sorunu yaşar mıyım? bunları sormak için anlattım şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 08 Şub 2018, 18:33Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Şimdiden bir yanlışım olursa affola. Ben 2-3 yıldır MyBB kullanıyordum. Bir arkadaşım PhpBB önerdi. Biraz araştırdım. Kendi yardım sitelerinde VBulletin'e bile kafa tutar gibi yazıları görünce PhpBB'ye geçtim. Admin Paneli cidden çok iyiydi ancak bir sorun yüzünden kafayı yiyecektim. MyBB'de bir konu açtığımda hemen indexleniyordu ancak PhpBB'de konuyu açtım daha sonra; Google site ekleyiciden konu url'sini ekledim, ping gönderdim ve search console'den yeniden url ekledim. Aradan 1 gün geçmişti ve hele şükür konum indexlenmişti ancak Google'de baktığımda konunun 4 gün önce yazıldığı söyleniyordu. Aldırış etmedim ve site kuruculardan bir başkası yeni bir konu açtı. Konu Türkçe kaynak olarak Google'de tekti. Ne yaparsam yapayım indexlemedi. Konular seo uyumlu. Siteyi sırf sorun olmasın diye sıfırdan kurulum yaptım tüm ayarlar doğruydu bu sorunlarla karşılaştım. Birde üstüne yardım sitelerinde 2 günde zor yardım edince PhpBB'den soğudum. Daha sonra aklıma hiçbir kimsenin önermediği, o script artık bitti dediği ancak kullananların çok memnun olduğu smf geldi. Bu sitede biraz dolaştım ve cidden çok erken cevap verdiğinizi gördüm. Şimdi bunları anlatmamın nedeni ise: Ben birde smf denemek istiyorum ancak tema desteği nasıldır? Yaşadığım sorun gibi index sorunu yaşar mıyım? bunları sormak için anlattım şimdiden teşekkürler.

Merhaba aramıza hoşgeldiniz.

Smf destek eskiye göre çok iyi olmasada diğer sistemlere göre daha hızlı destek alabiliyorsunuz o konuda sıkıntınız olmasın her sorunuza bir cevap kesinlikle vardır bu sitede.

indexleme konusu google ile alakalı bir durum. Mesajınızda şunu belirttiniz google linki gönderdim ancak 4 gün önce index attığını yazdınız normalde bir konu açtığınız gooogle onu taramış oluyor ama index olarak arama sonuçlarında göstermemiş olabiliyor index gösterdiğinde ilk kayıt yaptığı anın tarihini gösteriyor.

index konusunda sitenizi bir kaç script kullanarak smf geleceksiniz link yapısı değişeceğinden linkleri baştan indexlenecek google de oturması biraz zaman alabilir size tavsiyem index konusunda kafanıza takmayın ancak özgün sitenize faydalı içerikler girin google ister istemez sitenizi indexleyecektir google güncel siteleri sever. eklediğiniz içerikleri sosyal ağlara paylaşamayı unutmaayın hızlı indexlemenize yardımcı olur.

Smf bitti diyenler çoğunluk olarak mybb ve phpbb gibi script kullananlardır şu zamanda hiti olan mybb site göstermek çok zor ama hiti olan smf site göstermek saysam bitmez diyecek kadar fazla.

Temaları inceleyebilirsiniz. https://custom.simplemachines.org/themes/?language=turkish-utf8
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Şub 2018, 19:25Merhaba aramıza hoşgeldiniz.

Smf destek eskiye göre çok iyi olmasada diğer sistemlere göre daha hızlı destek alabiliyorsunuz o konuda sıkıntınız olmasın her sorunuza bir cevap kesinlikle vardır bu sitede.

indexleme konusu google ile alakalı bir durum. Mesajınızda şunu belirttiniz google linki gönderdim ancak 4 gün önce index attığını yazdınız normalde bir konu açtığınız gooogle onu taramış oluyor ama index olarak arama sonuçlarında göstermemiş olabiliyor index gösterdiğinde ilk kayıt yaptığı anın tarihini gösteriyor.

index konusunda sitenizi bir kaç script kullanarak smf geleceksiniz link yapısı değişeceğinden linkleri baştan indexlenecek google de oturması biraz zaman alabilir size tavsiyem index konusunda kafanıza takmayın ancak özgün sitenize faydalı içerikler girin google ister istemez sitenizi indexleyecektir google güncel siteleri sever. eklediğiniz içerikleri sosyal ağlara paylaşamayı unutmaayın hızlı indexlemenize yardımcı olur.

Smf bitti diyenler çoğunluk olarak mybb ve phpbb gibi script kullananlardır şu zamanda hiti olan mybb site göstermek çok zor ama hiti olan smf site göstermek saysam bitmez diyecek kadar fazla.

Temaları inceleyebilirsiniz. https://custom.simplemachines.org/themes/?language=turkish-utf8

Cidden çok teşekkür ederim. Ancak dediğim gibi sıfırdan kurulum yaptım. Sadece 2 Konu var. Konuyu Cumartesi açmıştım ancak Google Perşembe açılmış olarak gösteriyor ve 2. konu yani Türkçe kaynak olarak en iyi anlatım tek anlatımda diyebiliriz hatta YouTube'ye video bile koyduk ama 1.5 gün oldu halen Google'de yok. Konunun yanına sitenin adını yazınca anca çıkıyor o da açıklama bölümünde sitenin açıklaması bulunuyor. Şuan SMF'ye geçsem bile sıfır kurulum yapacağım. Birde Smf kurulumu yapıldıktan sonra adım adım yapılması gerekenleri anlatan bir yazı mevcut mu? Google Seo olayı nasıl? Birde hangi sürümü öneriyorsunuz? Çok soru sordum kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Bu arada siteyi kurayım bir tane içerik ekliyeyim anında index olsun olayı yok malesef.

Seo olarak hem site içi seo vardır hemde site dışı seo vardır bunları iyi yaparsanız ve özgün ve güncel olursanız bir zaman sonra içerikleriniz hızlı şekilde indexlenecektir.

ondan önce sitenizin sitemap linkini google webmaster toolsa eklemeniz gerekmektedir.

smf 2.0.15 sürümünü öneriyoruz ama hostinginizin php sürümünün 5.4 olmasına dikkat edin.

smf kurulum vs ile ilgili bilgileri şu kısımlara bakarak öğrenebilirsiniz.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?board=29.0

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?board=30.0

Kurulumdan sonra mod kurulum vs için şu kısma bakabilirsiniz.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?board=4.0

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Herkes göründüğü gibi değil.

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 08 Şub 2018, 23:11İstersen bu konuya da bir gözat.. Faydalı olabilir...

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=2129.0

Hocam teşekkürler. Ancak ben bir forum nasıl geliştirilir? Sorusunun cevabını biliyorum. Bu bilgilerime de bilgi kattığınız için teşekkürler. Ancak benim bu konuyu açmamın nedeni smf'ye geçersem sorun yaşar mıyım? SMF ile geliştirilmiş bir tek warez site biliyorum. İsim vermeme gerek yok. Siz benden daha iyi bilirsiniz. Ancak o site bile üst sıralarda değil. Üst sıralarda hep vb ve xenforo scripti olan forumlar var. Bunu biraz açıklar mısınız?

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 10 Şub 2018, 16:28Hocam teşekkürler. Ancak ben bir forum nasıl geliştirilir? Sorusunun cevabını biliyorum. Bu bilgilerime de bilgi kattığınız için teşekkürler. Ancak benim bu konuyu açmamın nedeni smf'ye geçersem sorun yaşar mıyım? SMF ile geliştirilmiş bir tek warez site biliyorum. İsim vermeme gerek yok. Siz benden daha iyi bilirsiniz. Ancak o site bile üst sıralarda değil. Üst sıralarda hep vb ve xenforo scripti olan forumlar var. Bunu biraz açıklar mısınız?

Smf'ye geçersem sorun yaşarmıyımdaki kastınız nedir. Konuların indexlenmemesi yoksa sitedeki tema vs gibi durumlarının sorun çıkarması vs gibi mi yoksa başka yönden sıkıntılar mı?

Warez site demişsinizde o siteyi bende biliyorum ancak warez site sıralamada durması çok zordur çünkü dmca tarafından uyarıldığı zaman google kelimeleri arama sonuçlarından çıkarabiliyor bunu göz önüne alabilirsiniz.

vb yada xenfero ile  smf bir tutuyorsanız bence o scriptlere geçebilirsiniz. çünkü smf ücretsiz bir scriptir. ikisini aynı kefeye koymaya çalışmayın bence.

Ücret konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız size önerim ya  vb yada xenferoya geçebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Şub 2018, 17:02Smf'ye geçersem sorun yaşarmıyımdaki kastınız nedir. Konuların indexlenmemesi yoksa sitedeki tema vs gibi durumlarının sorun çıkarması vs gibi mi yoksa başka yönden sıkıntılar mı?

Warez site demişsinizde o siteyi bende biliyorum ancak warez site sıralamada durması çok zordur çünkü dmca tarafından uyarıldığı zaman google kelimeleri arama sonuçlarından çıkarabiliyor bunu göz önüne alabilirsiniz.

vb yada xenfero ile  smf bir tutuyorsanız bence o scriptlere geçebilirsiniz. çünkü smf ücretsiz bir scriptir. ikisini aynı kefeye koymaya çalışmayın bence.

Ücret konusunda sıkıntı yaşamıyorsanız size önerim ya  vb yada xenferoya geçebilirsiniz.

Hocam sorundan kastım; Forum'u açtığım zaman, 3-4 ayımı verip özgün içerikler girmeme rağmen indexlenmeme sorunu yaşar mıyım? Vb ve Xenforo konusunda haklısınız ancak şaşırdığım bir nokta var! Diğer ücretsiz scriptlerin yardım sitelerinde: "İşte ücretsiz olmamıza rağmen vbulletin'e kafa tutuyoruz!" Tarzında yorumlar görüyorum. Para konusunda sıkıntım var. Sormak istediğim: Biz ne kadar uğraşırsak uğraşalım Vbulletin ve Xenforo scriptli forumlar bizim üstümüzde mi yer alacaklar? Sizin cevabınızdan bunu anladım. Yanlışım olduysa affola. Şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 10 Şub 2018, 17:11Hocam sorundan kastım; Forum'u açtığım zaman, 3-4 ayımı verip özgün içerikler girmeme rağmen indexlenmeme sorunu yaşar mıyım? Vb ve Xenforo konusunda haklısınız ancak şaşırdığım bir nokta var! Diğer ücretsiz scriptlerin yardım sitelerinde: "İşte ücretsiz olmamıza rağmen vbulletin'e kafa tutuyoruz!" Tarzında yorumlar görüyorum. Para konusunda sıkıntım var. Sormak istediğim: Biz ne kadar uğraşırsak uğraşalım Vbulletin ve Xenforo scriptli forumlar bizim üstümüzde mi yer alacaklar? Sizin cevabınızdan bunu anladım. Yanlışım olduysa affola. Şimdiden teşekkürler.

Sitenizi sürekli güncel tuttukça ve sitenizle ilgilendikçe indexlenme sorunu yaşamazsınız. İndexlenme sorunu spam paylaşımlar sitenizle ilgilenmeme ve sosyal ağlarında imlememe yapmamaktan kaynaklanır. bir siteyi hiç içerik girmez iseniz google örümcekleri derki bu site içerik eklemiyor bu siteye bir süre uğramayalım der ve bir süre uğramaz ancak sürekli güncel olup içerik eklerseniz google örümcekleri derki bu surekli içerik ekliyor siteye sürekli ziyaret edelim ki içerikleri indexleyelim der. Bu böyle gider.

Birde indexlenme sorunu sitenizde yapısal olarak ve kodsal olarak bir hata yapmadıkça yani google örümceklerinin sitenizi indexlenmesini etkileyecek birşey yapmadıkça indexlenme konusunda sıkıntı yaşamazsınız ancak yeni açılan bir site indexlenme sorunu yaşamayabilir ama site ile igilenmez iseniz indexlenme sorunu yaşarsınız.

ilk başlarda indexlenme  hızlı olmayabilir çünkü site yenidir. site bilinmiyordur oyuzden sitenizin dış seo ve iç seo gibi çalışmalar yapmalısınız bunu arayarak öğrenebilirsiniz.

Siz işinizi sağlam yapın diğer scriptler sizi etkilemez siz onları sıralamada bile geçebilirsiniz ama ücretli scsript ile ücretsiz script arasında bir fark varmı bilemiyorum google gözünde ama bazı scriptlere öncelik verebiliyor örneğin wp gibi.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Şub 2018, 17:23Sitenizi sürekli güncel tuttukça ve sitenizle ilgilendikçe indexlenme sorunu yaşamazsınız. İndexlenme sorunu spam paylaşımlar sitenizle ilgilenmeme ve sosyal ağlarında imlememe yapmamaktan kaynaklanır. bir siteyi hiç içerik girmez iseniz google örümcekleri derki bu site içerik eklemiyor bu siteye bir süre uğramayalım der ve bir süre uğramaz ancak sürekli güncel olup içerik eklerseniz google örümcekleri derki bu surekli içerik ekliyor siteye sürekli ziyaret edelim ki içerikleri indexleyelim der. Bu böyle gider.

Birde indexlenme sorunu sitenizde yapısal olarak ve kodsal olarak bir hata yapmadıkça yani google örümceklerinin sitenizi indexlenmesini etkileyecek birşey yapmadıkça indexlenme konusunda sıkıntı yaşamazsınız ancak yeni açılan bir site indexlenme sorunu yaşamayabilir ama site ile igilenmez iseniz indexlenme sorunu yaşarsınız.

ilk başlarda indexlenme  hızlı olmayabilir çünkü site yenidir. site bilinmiyordur oyuzden sitenizin dış seo ve iç seo gibi çalışmalar yapmalısınız bunu arayarak öğrenebilirsiniz.

Siz işinizi sağlam yapın diğer scriptler sizi etkilemez siz onları sıralamada bile geçebilirsiniz ama ücretli scsript ile ücretsiz script arasında bir fark varmı bilemiyorum google gözünde ama bazı scriptlere öncelik verebiliyor örneğin wp gibi.

Öncelikle hızlı cevaplarınızdan ötürü çok teşekkür ederim. Şuanda profilimdeki forum'u sizin bu güzel anlatmanız ve hızlı cevaplarınız sayesinde SFM'ye geçireceğim ancak şöyle bir sorun var. Biz 2 seneden fazladır bu alan adını kullanıyoruz. Her türlü script kurduk; Wordpress, MyBB, PhPBB vb. Bunun yüzünden cidden indexte çok büyük sorunlar çıktı. Bizde seninkikacgb.com'u kapatıp forum.seninkikacgb.com yapmak istiyoruz. Yani direkmen alt alan adı kullanmak istiyoruz. Bunu nasıl yapabiliriz?

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 10 Şub 2018, 17:36Öncelikle hızlı cevaplarınızdan ötürü çok teşekkür ederim. Şuanda profilimdeki forum'u sizin bu güzel anlatmanız ve hızlı cevaplarınız sayesinde SFM'ye geçireceğim ancak şöyle bir sorun var. Biz 2 seneden fazladır bu alan adını kullanıyoruz. Her türlü script kurduk; Wordpress, MyBB, PhPBB vb. Bunun yüzünden cidden indexte çok büyük sorunlar çıktı. Bizde seninkikacgb.com'u kapatıp forum.seninkikacgb.com yapmak istiyoruz. Yani direkmen alt alan adı kullanmak istiyoruz. Bunu nasıl yapabiliriz?

Subdomain kullanabilirsiniz herhangi bir sorun yaşamazsınız aynı şekilde ana siteye nasıl bir forum kuruluyorsa forum.siteadi.com'a da aynı şekilde siteyi kurabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Şub 2018, 17:40Subdomain kullanabilirsiniz herhangi bir sorun yaşamazsınız aynı şekilde ana siteye nasıl bir forum kuruluyorsa forum.siteadi.com'a da aynı şekilde siteyi kurabilirsiniz.

Yani ana sitede herhangi bir script kurulu olmasına gerek yok değil mi? Birde şu linki inceler misiniz? Özellikle sonlara doğru çok güzel cevaplar verilmiş.

tarantula901

Sitede yazılanların çoğu doğru ama 2009 ile 2018 arasında çok şeyler değişti onları göz önüne alabilirsiniz yada forum siteyi kurun inceleyin beğenirseniz devam edersiniz etmezseniz devam etmezsiniz.

forum.siteadi.com olarak kurarsanız siteye forum.siteadi.com yazınca giriş yapılabilir.

Ücretli Smf Destek İçin

SosyalMedyaBerke

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Şub 2018, 17:55Sitede yazılanların çoğu doğru ama 2009 ile 2018 arasında çok şeyler değişti onları göz önüne alabilirsiniz yada forum siteyi kurun inceleyin beğenirseniz devam edersiniz etmezseniz devam etmezsiniz.

forum.siteadi.com olarak kurarsanız siteye forum.siteadi.com yazınca giriş yapılabilir.

Saolun. Bu arada çok soru soruyorum kusuruma bakmayın. Ben subdomain'e kurulumu yapacağım ama google'nin indexlemesini istemiyorum. Sitem hazır olunca açmak istiyorum. Yani Wordpressde ki gibi siteyi botlara kapatabiliyor muyuz? Kapatabiliyorsak nasıl?

tarantula901

Alıntı yapılan: SosyalMedyaBerke - 10 Şub 2018, 18:30Saolun. Bu arada çok soru soruyorum kusuruma bakmayın. Ben subdomain'e kurulumu yapacağım ama google'nin indexlemesini istemiyorum. Sitem hazır olunca açmak istiyorum. Yani Wordpressde ki gibi siteyi botlara kapatabiliyor muyuz? Kapatabiliyorsak nasıl?

Admin panelden siteyi bakıma alabilirsiniz. sunucu ayarları kısmı var o kısımdan.

Ücretli Smf Destek İçin