Kötü amaçlı yazılım tespit edildi mi? Uyarısı ve Çözümü

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 07 Şub 2016, 22:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

Kötü amaçlı yazılım tespit edildi mi? Uyarısı ve Çözümü
Dinogretmeni.com için böyle bir uyarı alıyoruz google web master bölümünden.
Resim ekran alıntısını ekte verdim.
Bu konuda ne yapabiliriz.
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

Sitenize vürüs bulaşmış olabilir yada eklediğiniz resim veya eklentiden dolayı bir uyarı almış olabilirsiniz sorun yaratan resim link vs bulmaya çalışın google sayfasından  kontrol edin linkle ilgili bir ayrıntı varmı.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Link vb birşey yok ön bellek vb temizledim siteyi ftp den indirip virüs taraması yaptım hepsi temiz çıktı ne yapabilirim?

tarantula901

sitenizde Phishing  yöntemi uygulanıyormuş virustotal bakabilirsin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

tarantula901

Araştırıyorum şuanda tam olarak nasıl bir sorun var anlayamadım çünkü bu sorunu ilk kez karşılaşıyorum. iframe virüsü karşılaştım ama bu ilk kez yine ilki başardınız :D

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Arıyorum arıyorum bir türlü çözüm bulamıyorum. Yardımlarınızı çok acil bekliyorum.

Sosyal Öğretmeni

Bugün birşey buldum. 1 Ocak 2016 tarihinde ben siteden bir dosya indirmişim benim virüs koruma programı bunu otamatikmen karantineye almış.
Yanlışlık yaptım karantineden geri yükle dedim yükleyince virüs programı hemen tekrardan karantinaya aldı.
Sorun ilk indirilme haliyle karantinede kalsaydı indirilme yolu vb görünüyordu şimdi tüm yollar benim bilgisayar görünüyor.
Nesne ismi olarak raundcube olarak biliniyor. Bayrob.Am truva atı türevi olarak görünüyor. Google uyarı veriyor bu durum devam ederse zararlı siteler arasına alırız diye.
Acil tarafından yardım bekliyorum....

tarantula901

Sitenizin ftp dosyalarını kontrol etmeniz gerekiyor. Nerede hangi dosyada vürüsün olduğunu bulup silmeniz gerek zipli dosya olabilir iframe vürüsü olabilir hangisi olabileceğini bilemiyorum gösterdiğiniz resim bakarak ona görede bir araştırma yapabilirsiniz. google vürüslü sayfa yada nerede olduğunu dair herhangi bir resim vs varmı elinizde

ftp dosyalarınızı bilgisayarınıza indirip antivurus programıyla tarama yapın yada hostiginizde antivurus programı varsa cpanelden tarama yapın.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Ftp den ftp ye ait ne varsda indirip taradım  hiçbir şey çıkmadı.
Virüs programını pasif yapıp karantinadan çıkardım. Dosyayı winrarla açtım içinden ford.exe diye bir uygulama çıktı, tekrar tarama yaptım bu dosyaları virüslü diye hemen karantinaya aldı.

tarantula901

Ftp dosyaları içerisinde mi buldunuz ford.exe diye bir dosya eğer ftp içinde böyle bir dosya bulduysanız ve sizin haberiniz yok ise o dosyayı silin hangi klasorun içerisinde neredeydi çünkü smfde öyle bir dosya yok ve exeler bilgisayar programlarııdır belki siz indirmeleri için eklediniz ona göre silin

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Yok ben o dosyayı benim dinogretmeni.com sitesinden indirlen dosyalardan karantinaya aldığı dosyalar arasında buldum. Ftp yi full ne var ne yok olarak indiridim taradım defalarca temiz çıkyor. 1 ocakta indirimşim karantinaya alınmış ama ben fark etmemişim. Hostçu şuanda bunla ilgileniyor. Virüs programı bunları viürüs olarak görmez diyor. Google de link vb belirtmediği için dosyayı bulamıyoruz.
Yapacağınız birşey olursa seviniriz.

tarantula901

Aynen google link olarak belirtmiyor bundan dolayı biraz zorlanıyoruz.

Karantiya alındığı klasor yolu neresidir o dosya yolunu belirtirmisiniz.

Dosyalardaa vürüste algılanmayabilir hosting doğru söylemiş sadece yakalama ihtimaline karşı  taratmak önemli.

O karantinaya alınan dosyaları ftpden silip sonra siteyi kontrol edelim. sildiğinizde bildirin bende bi kontrol edeyim

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Ftp den indirdiğim dosyalarda hiçbirşey çıkmıyor hepsi temiz çıkyor. Karantinaya alınan dosya benim 1 ocakta dinogretmeni.com sitesinden normal üye olarak indiridiğim dosya karantinaya alınmış. Anlıyacağınız Ftp den indirilinler temiz görünüyor. Zaten indiridiğimiz konuyu bilsek sileriz temizlenir. Sadece dosya boyurunu biliyoruz rar'lı boyutu: 304.8 rar sız hali: 660.0
Valla ben de şaştım nerde bir ilk varsa beni buluyor.

tarantula901

eskiden iframe vurusu olurdu şimdide bu türdeki virusler cıktı ortaya

dropbox ıle ılgıı bir mod kurdunuzmu bı bakın virus o olabilir belkı smfde dropbox olusturan bır modla karsılasmadım ama yınede siz bi bakın dropbox smf ıle alakalımı yoksa smfde olan bır dosyamı

cunku verilen bir uyarı pshing uyarısı sunucu uyarısı verıyor onu kaldırıp bı kontrol edeyim

Ücretli Smf Destek İçin