Connection Problems Lütfen Yardım Edin

Başlatan Adanademir01, 17 Mar 2018, 16:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adanademir01

Arkadaşlar belkide bunu sizlerde yaşamış olabilirsiniz, foruma girmek istediğimde şu hatayı alıyorum...

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Lütfen yardım ediniz silip tekrar kurmak istemiyorum :(

tarantula901

Hosting kaynaklı bir durum eğer normal de sorun yoksa durduk yere bu hatayı alıyorsanız hosting kaynaklıdır.

ancak dosyalarda değişiklik yaptıysanız ozaman setting.php dosyasındaki db ayarları hatalıdır güncellemeniz gerekir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Adanademir01

Ben dün php şifresini değiştirdim. Sonra Türkçe karakterler ile sorun yaşadığım için bir kaç UTF-8 dosyası indirdim. Dosyayı yükledim ve yeniledim. Şimdi bu sorunla karşılaşıyorum. Bunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misin? :-\

tarantula901

Db bilgilerini değiştirdiysenız ftpde bulunan Setting.php dosyasına db şifresini değiştirmeniz lazım.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Adanademir01

Adım adım belirte misiniz nasıl yapabilirim ? Biraz amatörüm de detaylı anlatabilirseniz çooook memnun olurum  :)

tarantula901

Detaya girersek anlatması çok uzun sürer :D nasıl bi detay istediğinizi bilmediğim için.

Hosting cpanelde bulunan phpmyadmi hesabındaki veritabanı şifresini değiştirdiyseniz.

Sitenizin ftpsinde bulunan filezilla programıyla ftp bağlandıktan sonra public_html klasor içerisindeki Setting.php dosyasını notpad ++ programıyla açıp içindeki $db_passwd = 'db sifresi buraya girilecek'; kısmına değiştirmiş olduğunuz şifreyi girmeniz gerekmektedir. eğer şifreyi bilmiyorsanız cpanelde mysql phpmyadmin şifresini ilgili yerden değiştirip girebilirsiniz.

eğer cpanel phpymadin şifresini değiştirmesini bilmiyorsanuz hostinginizde yardım alabilirsiniz yada netten arama yaparak öğrenebilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Adanademir01

Adamsın hallettim  yuhphii  :) Son olarak Türkçe karakterleri nasıl düzenlerim ? mesala böyle gözüküyor

LÃÆ'Ã,¼tfen Board KurallarÄÃ,±nÄÃ,± Yeni Konu aÃÆ'Ã,§madan ÃÆ'Ã,¶nÃÆ'Ã,§e mutlaka okuyalÄÃ,±m!

tarantula901

Siteniz karekter seti isomu utf8 mi

profilinize asıl sitenizi girin. aksi taktirde destek verilmeyecektir.

Ücretli Smf Destek İçin

Adanademir01

tarantula901

Şu linkten https://download.simplemachines.org/index.php?languages;id=47

Utf8 dosyayı indirip ftp atın.

ardından ftp admin panel dil ayarları kısmından dili utf8 olarak değiştirin.

Bu arada sitenizde sorun göremedim. kategori vs oluşturun aynı sorun çıkarsa üstekileri uygulayın.

Ücretli Smf Destek İçin