SSI.php'de Session iptal edilme sorunu

Başlatan Bigchefstarys, 10 Mar 2017, 21:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Bigchefstarys

Merhaba üstatlar.

Smf de ayrı bir sayfa oluşturuyorum ssı.php require ederek çekiyorum. Keza şöyle bir sorun yaşıyorum. Menüm Subs.php'den çekilmiyor kendi yazdığım bir panelden geliyor. yani template_menu() kullanmıyorum.

Menüden açtığım sayfaya gidince session kapanıyor.

En basit şudur forum anasayfasında üye giriş yapmış ve b adlı ssı.php ile açtığım sayfaya gidince sessiondan çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim. Session_startmı versem ne yapsam anlamadım ki.

tarantula901

Ayrı sayfa oluşturduğunuzdan dolayı sessionlar o sayfada geçerli sayılmıyor onun için o dosyaya sessionları başlatacak kodları ekleyip deneyin bakalım.

Bu arada tam olarak ne yapmak istiyorsunuz onuda anlatın
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Market kodlamak istiyorum php ile bu bir plugin olmadığı için ayrı bir sayfa olarak yapmayı daha uygun gördüm... Bu yüzden

Malesef session_start fonksiyonu işlemiyor. bir katkısı olmadı.

Büyük ihtimalle template_menu 'den çıktığı için almıyor olabilir. Subs ile menüye dahil mi etsem acaba? $scripturl şeklindemi göndersem gerçi onu nasıl yapacam onuda çözemedim

tarantula901

samp içinmi market olayı yapıyorsun.

Ayrı bir sayfa yerine smf ile entegreli sayfa oluşturma var action ile bağlantılı onu kullanın o şekilde sessionları silinmez.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Evet oda olabilir ama veritabanını sürekli yormak istemiyorum.

Konuyu çözdüm aslında test gerçekleştiricem.

Teşekkür ederim.

if (file_exists(dirname(__FILE__) . '/forum//SSI.php') && !defined('SMF'))
  require_once(dirname(__FILE__) . '/forum/SSI.php');

tarantula901

Umarım sorununuz çözülür. güzel sonuçlar bekliyorum :D

mta samp için söyle birşey yapmıştım sizde böyle birşey mı yapıyorsunuz

mta.smf.gen.tr

mta.smf.gen.tr/ucp/

mta.smf.gen.tr/ucp_admin

üsteki linkleri kullanabilmek ıcın uye olman gerek

Ücretli Smf Destek İçin

SaMania

ucp dosyası çalışmıyor @Tarantula hocam

edit: çalışıyormuş, yanlış denemişim.

tarantula901

Kullandınız mı başvurunuzu onayladım zaten fazla birşey yok :D
Alıntı yapılan: SaMania - 11 Mar 2017, 05:45ucp dosyası çalışmıyor @Tarantula hocam

edit: çalışıyormuş, yanlış denemişim.

Kullandınız mı başvurunuzu onayladım zaten fazla birşey yok :D

Ücretli Smf Destek İçin

SaMania

hocam harika olmuş ya :D şu forum için onaylama ve başvuru konusunu öğrenmek lazım :D

tarantula901

Alıntı yapılan: SaMania - 11 Mar 2017, 22:16hocam harika olmuş ya :D şu forum için onaylama ve başvuru konusunu öğrenmek lazım :D

Bunlar smf dışı özel php kodlaması öğrenebilirsin tabi php yi zor değil zaten

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Evet bu hesap yaptım. Yakında açılacak o süre de yayınlayabilirim.:)