Subdomain de Tema Hatası

Başlatan Bigchefstarys, 04 Nis 2017, 21:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigchefstarys

Merhaba,
yeni geliştirdiğim sistemi hostda denemek istiyorum ve bunun için subdomain kullanmam gerekiyor.

kurulum başarılı bir şekilde kurulduktan sonra default tema bozuk çıkıyor kaynağa baktığım da

tema dosyasını
subdomainadı/forum/Themes/default çekmesi gerekirken
127.0.0.1/forum/Themes/default olarak çekiyor bu yüz den de tema bozuk geliyor.

Ne yapmalıyım ?
Teşekkürler.

tarantula901

localde kurup sonra sitenizi hostingde kurmuşsunuz sanırım.

sitede bulunan ayarlari_onar.php dosyasını kullanarak sitenin dosyalarını düzeltin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Hayır sıfır kurulum yaptım, acaba çerez kaldı da bana onu mu gösteriyor çünkü daha önceden localde çalıştığımı denedim ve hata verdi, Bu gibi durumlar da ayarlari_onar.php işe yararmı? Çünkü mysql connect'i düzeltmeme rağmen hata verdi.

tarantula901

subdomainadı/forum/Themes/default çekmesi gerekirken
127.0.0.1/forum/Themes/default olarak çekiyor bu yüz den de tema bozuk geliyor.

bu şekilde olmasının sebebi düzgün olarak dosya yolları olmadı

söylediğim dosyayı calıstırın ılgılı ayarları yapın düzelecektir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Teşekkür ederim.

Akşam deneyip size bilgi vericem.

Bigchefstarys

Ayarlar dosyasına gerek kalmadı ama şöyle bir hata keşfettim hocam. Temanın indextemplate dosyasında hic fark etmez en küçük bir müdahaleyi kayıt edince main above hatasına düşüyor site sizce bu nedendir. Dosya izinleri gibi bir şey olabilirmi

tarantula901

Alıntı yapılan: Bigchefstarys - 06 Nis 2017, 08:46Ayarlar dosyasına gerek kalmadı ama şöyle bir hata keşfettim hocam. Temanın indextemplate dosyasında hic fark etmez en küçük bir müdahaleyi kayıt edince main above hatasına düşüyor site sizce bu nedendir. Dosya izinleri gibi bir şey olabilirmi
Hata alman normal php gore kodlama yapman lazim demekki eksik birsey yapiyorsun.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Alıntı yapılan: tarantula901 - 06 Nis 2017, 11:35Hata alman normal php gore kodlama yapman lazim demekki eksik birsey yapiyorsun.

Php Göre Kodlama Yapıyorum Abi Zaten.
Hata Yapmamın mümkünatı yok site şuan da çalışıyor. FTP ile index.template.php'yi aç hiç bir şey yapmadan geri kaydet hataya düşüyor.

tarantula901

Kodlamayi yaptigin kisimla birlikte temadsn ust ve alt kisma kalacak sekilde kod ekle bakayim kodlara ben 9 10 yildir smf ici yapmadigim kod kalmadi eksik edersrm hata alirim eger eksik birsey yoksa sorun olmaz php kodlari ve css kodlari gibi kodlari echo içine alman gerekiyor bazi durumlarda tirnak isaretinde slash eklemen gerekebiliyor bunlari goz onune alin.

Ücretli Smf Destek İçin