Smf 2.1 beta 3 kurulum türkçe karakter sorunu

Başlatan BöcekBaşı, 09 Mar 2019, 16:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

BöcekBaşı

Utf 8 kurulumu yaptım ancak kullanıcı adında türkçe karakter sorunu oldu nasıl aşarım acaba şimdi şifre de kabul etmiyor.
Durum söyle oldu kullanıcı adı admin iken böcekbaşı yapmıştım şifre yanlış deyip duruyor.

BöcekBaşı

Smf 2.1 beta 3 kurulum yaptım ancak kullanıcı adım BÃÆ'Ã,¶cekBaÃ…Ã...¸Ã„Ã,± bu şekilde çıkıyor ve admin panele giremiyorum şifre yanlış diyor. Smf nin kendi sitesinden indiriyorum direkt olarak dosyaları dil paketi vs ama sorun oldu neden olabilir acaba nasıl aşarım sorunu?

tarantula901

Temada düzenlemeler vs yapmadıysanız sitenin ftp dosyalarını kaldırıp tekrardan sıfırlarıyla değiştirim.

setting.php ve setting.bak.php silmeyin. eğer eklenti vs yüklediysenizde attacment klasorunu silmeyin.

Herşeyen öncede yedek alın.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Mar 2019, 01:02Temada düzenlemeler vs yapmadıysanız sitenin ftp dosyalarını kaldırıp tekrardan sıfırlarıyla değiştirim.

setting.php ve setting.bak.php silmeyin. eğer eklenti vs yüklediysenizde attacment klasorunu silmeyin.

Herşeyen öncede yedek alın.
settings bak dosyası inen dosyalarda yok hocam içinde elle kendim settingsin kopyasını oluşturup attım panele 2 3 kez kurdum aynı sorun oldu 0 kurulum yapıyorum yine aynı anlayamadim

BöcekBaşı

Hocam şimdi şu şekilde indiriyorum

Sonrasında Türkçe dil dosyasını indirip aşağıdaki gibi kurulum dosyalarının içine atıp sonrasında dosyaları ftp ye atıyorum

Ama dosyalarda kurulumdaki şunlar yok bakın settings_bak ve db_last_error.php yok diyor

Bende settings den 1 adet kopya alıp settings_bak yapıyorum birde yeni dosya oluşturup db_last error dosyasını hazırlayıp tekrar atıyorum ve ilerliyor kurulum.

Sonrasında durum bu

Neden böyle bir hata oluyor anlayamadım.

Ve şu var bir de admin panele şifre yanlış diyerekten giremiyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Türkce dil dosyalarını kullanmadan kurulum yapın bakalım.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Mar 2019, 16:19Türkce dil dosyalarını kullanmadan kurulum yapın bakalım.
Kurulumu yaptım hocam sitem profilimde yazıyor şimdi ne yapayım peki sıradan?

tarantula901

Profilinizdeki sitenizde sorun gözükmüyor.

Ücretli Smf Destek İçin

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Mar 2019, 17:19Profilinizdeki sitenizde sorun gözükmüyor.
Henüz Türkçe dili eklemedim hocam ondan :) Admin panelden Türkçe dosya aratarak baktım olmuyor ftp den Türkçe dosya indirip atayım mı?

tarantula901

Evet ftpye türkçe dosyalarını at bakalım.

Şuradan indirin. https://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=smf_2-0-15_turkish-utf8.zip

Sonrasında admin panelden dili türkçe olarak seçin.

Ücretli Smf Destek İçin

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Mar 2019, 20:30Evet ftpye türkçe dosyalarını at bakalım.

Şuradan indirin. https://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=smf_2-0-15_turkish-utf8.zip

Sonrasında admin panelden dili türkçe olarak seçin.
Hocam sorun genel bir sorunmuş sanırım diğer forumda da arkadaşlar baktılar githubdan bildirim de yaptım :)
Çıkış yapması falan smf ile alakalı imiş.

tekyürek

dil dosyaları güncel degil sanırım   sen kurulumu  boşver forumda kurulumdan sonra karekter hatası varmı onu söyle :)

BöcekBaşı

Alıntı yapılan: tekyürek - 10 Mar 2019, 21:42dil dosyaları güncel degil sanırım   sen kurulumu  boşver forumda kurulumdan sonra karekter hatası varmı onu söyle :)
Sorun yok hocam artık teşekkürler :)