Resim Yükleme

Başlatan onturk, 14 Nis 2016, 09:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

onturk

Selamlar

Üyelerin konulara mesaj yazarken, resim yükleyecekleri, gerektiğinde birden fazla resim yükleme imkanı sunan, resim geçişlerini bir galeri gibi gösterebilecek, yüklenen resmin kullanıcının mesajında görüneceği,  (resim hosta yüklenecek) bir mod arıyorum fakat bulamıyorum.

Örnegin

Facebook gibi hizli ve sorunsuz calisabilen
Ve kullanicilarin pratik bir sekilde upload yapabilecegi bir mod

ADANALI

edit
Pardon smf sürümünüzle uyumlu değilmiş sonradan fark ettim iyiki ettim :))

tarantula901

:D sitede resim yukleme ile ilgili modlarımız mevcut arama yapabilirsiniz. En iyi arama sohbetteki sağda bulunan googlede ara butonundan yapılmaktadır
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Bigchefstarys

Eğer yorumumu yanlış anlamazssanız tavsiye etmiyorum bu şekilde soracak olursanız.. Neden bu tür modlar güvenlikten ziyade sistemi çok yavaşlatabilir. Tamam eğer resim yüklemede Google indeks alabiliyorsa şahane puanınız artabilir ama veritabanınızı gereğinden fazla yoracaktır. Sırf puan içinde siteyi yavaşlatmaya gerek yok diğe düşünüyorum. Bir web sitesi belirleyin, veya Ftpnize resim upload yapabilecekleri bir script yazılımı kurun böylelikle (Eğer hostinginizde yeterli yer alanı var ise) üyeleriniz yabancı yerlere gitmez hemde ikinci veritabanı kurulumu yaptığınız için SMF sitenizi pek fazla yormayacaktır. :)

mkucuksari

Alıntı yapılan: Bigchefstarys - 14 Nis 2016, 14:58Bir web sitesi belirleyin, veya Ftpnize resim upload yapabilecekleri bir script yazılımı kurun böylelikle (Eğer hostinginizde yeterli yer alanı var ise) üyeleriniz yabancı yerlere gitmez hemde ikinci veritabanı kurulumu yaptığınız için SMF sitenizi pek fazla yormayacaktır. :)
Bu konuyu biraz daha açabilir misin üstad.

Çünkü ben de ikilemdeyim. Benim formum Hobi formu olunca üyelerin konu içinde paylaştıkları resimler en az metin kadar önemli.

Örnek bir konu:

http://www.rckolik.com/turk-hava-kuvvetleri-hawker-hurricane-mk2c-trop-insaati-t15916.0.html

Ama o kadar çok resim yüklemiyor ki bunları direkt Smf içinde tutmak istemiyorum. Resim hosting paylaşımlar ise riskli. Mesela geçenler imageshack paralı olunca bizde de değerli resimler uçup gitti.

Gerçekten ikilemde kalıyorum, ne yapmalıyım hala net karar verebilmiş değilim.

Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

mkucuksari

Suna benzer bir şeyden bahsediyoruz herhalde.

https://kuaza.com/web-programlama/php/ucretsiz-php-scriptler/kuaza-resim-yukleme-scripti-php-resim-upload-scripti#v2detaylar

Sizin bildiğiniz ve tavsiye edeceğiniz bir uygulama var mı .

tarantula901

Hosting web alani siıkıntíniz yoksa resim yukleme modunnuu kullanabilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 22:47Hosting web alani siıkıntíniz yoksa resim yukleme modunnuu kullanabilirsiniz.
Resim yükle dediğin default gelen bağlı döküman modu değil mi ?

Ama bu şekil olunca da yukarıda bahsettiğin gibi Smf yavaşlamayacak mı ? Tavsiye etmediğin yöntem bu değil miydi , ben mi yanlış anladım acaba ?

Bir de Yedek alma ve geri dönüş süresi de artacak doğal olarak ?

tarantula901

Soylediklerin dogru. Ancak smf yavaslamaz resim boyutu yuksek ise ister disaridan ister ftpde olsun yuklenmesi zaman alir.

Benim bahsettigim mod smf disi birmod kendinden gelen degilde yapilmis bir mod hoatingine guveniyorsan kullan yoksa sikingi

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Ağu 2017, 03:06Soylediklerin dogru. Ancak smf yavaslamaz resim boyutu yuksek ise ister disaridan ister ftpde olsun yuklenmesi zaman alir.

Benim bahsettigim mod smf disi birmod kendinden gelen degilde yapilmis bir mod hoatingine guveniyorsan kullan yoksa sikingi
Üstad senin bahsettiğin mod bu olsa gerek, doğru mudur ?

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=399.0

Peki diğer taraftan Ftpnize resim upload yapabilecekleri bir script yazılımı önerisi olan var mı acaba ?

tarantula901

Alıntı yapılan: mkucuksari - 08 Ağu 2017, 09:34Üstad senin bahsettiğin mod bu olsa gerek, doğru mudur ?

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=399.0

Peki diğer taraftan Ftpnize resim upload yapabilecekleri bir script yazılımı önerisi olan var mı acaba ?

bu ftpye resim yuklemesi icin bir mod

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Ağu 2017, 18:56bu ftpye resim yuklemesi icin bir mod
Hımm anladım, tesekkur ederim.