Google Adsense Reklamını Nereye Koymalıyım?

Başlatan tr-servers, 31 Ekm 2016, 10:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tr-servers

Merhaba Aldığım Reklam kodunu Smf-Yönetim-SimplePortal(Blok) eşliğindemi koymalıyım
yoksa
.html,php gibi uzantılı dosyayamı örneğin : index.template.php dosyasının içindeki <head></head> içerisinemi koymalıyım?

şimdiden teşekkürlr.

tarantula901

Mod olarak kullanmak daha mantıklı örneğin ad managent diye reklam modu var onu kullanabilirsiniz

dediğiniz gibi simpleportaldede blok oluşturup reklamı içine koyabilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Ad management MODunu kullandım, ama topic sayfasında , topic içerisinde bir türlü adsense göstermeyi başaramadım,
sadece anasayfada KATEGORİ'lerin altına ekletebildim,

Topic sayfalarına nasıl ekleyeceğiz ADSENSE 'yi?

tarantula901

Konu içinde göstermek istiyorsunuz yani konu içi başlık üstü için modu türkçeştirdiyseniz "Reklamları konu içinde göster" tıkını eklemeniz gerekiyor  konu altı ise " Reklamları mesajlarda göster" karşısına 1 eklemeniz yeterlidir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Türkçeleştirmedim, İngilizce bildiğim için İngilizce kullanıyorum, öyle yapmıştım, siteye bir bakarmısınız, reklamlar doğru yerdemi çıkıyor, ayrıca " advertisement " yazıyor reklamların üzerinde, bunu nasıl silebilirim, herhalde Türkçeleştirseydim " reklam " yazacaktı orada...

Bunu silebiliyormuyuz mod içinden...

tarantula901

Modu güncelleştirmişler sanırım advertisement yazması bi yandan güzel eğer kaldırmak istiyorsanız bu modun dil dosyasına manuel olarak bakınve ilgili yazıyı kaldırın.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Türkçe yazsa iyi, ama ingilizce yazıyor,
Bu arada mod kodlarını inceledim, reklamı göstermeye yarayan MOD AdSenseModV1,
Burada languages.xml dosyası içinde böyle bir kelime geçiyor,

Ama Türkçeleştirme işi ( reklam kelimesi yazdırma ) nasıl yapılıyor onu bilmiyorum,

Birde CPANELde / FTP de bu modlar hep ZIP şeklinde bulunuyor...Kurulum yapıldığında açılmış olması gerekmiyor mu?

tarantula901

Dil dosyaları theme / default /languagesteki dil dosyalarına bakabilirsiniz.

O paketler çalıştırdığınızda içindeki kodlar dosyalara ekleniyor zaten.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

forum/Themes/vVide/languages/  altında bulunan dosyalar şunlar;

ThemeStrings.english.php
Settings.english.php

Bunlardan hangisi ve nereden düzeltececeğimi bulamadım, Bu klasör temanın dil ayarları için olması lazım, MODların dili bura ile ilgili olmaması lazım, eminmisiniz?

Modlar
forum/Packages/ altında duruyor, ama hepsi ZİP halinde, açılmamış şekilde...
Merak ettin bu modları nasıl okuyor SMF...

tarantula901

forum/Packages/ bu kısım yaptığın işlemlerin zipli hali orası önemli bir yer değil.

ben üste yazdım nasıl çalıştığını.

dil dosyaları default/languages klasorundeki dil dosyalarını kullanıyor. oraya bakman lazım.

Ücretli Smf Destek İçin

tarantula901

www.mysite.com/forum/Themes/default/languages klasoru içerisinde bulunur default tema harici bir tema kullanıyorsanız o languagesde fazla dil dosyası içermez temada languages dosyaları olmadığı için tüm dilleri "www.mysite.com/forum/Themes/default/languages " Klasörü içerisinden çeker.

Bilgi:Zaten sitenin en önemli dosyaları Source kaynak dosyaları Themes ise tema dosyaları barınır birde ana dizindeki setting ve index.php dosyaları olsa site çalışır.

Ücretli Smf Destek İçin

KutluTürk

Ustam ben başaramadım,  verdiği kodu   siteadi.com daki ana dizinde index dosyasına koydum  sayfaya erişilmez oldu, indexin yedeğini geri yükledim,  sonra forumun bulunduğu dizinide  indexe ve tema nın indexine koydum ama adsense de hala kodu kopyala uyarısı veriyor. Wordpress siteme koydum  sıkıntı yok, ama  malum forumda edemedim oni :)?

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin

KutluTürk