Adsense Onayladı Ama Napıcağımı Bilmiyorum ?

Başlatan htr368, 09 Ekm 2016, 12:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

htr368

Merhaba SMF Ailesi ;

Burda kolay anlatıyor ama ben anlamadım :(

burdaki kodu smf ye nasıl yerleştirip gözükecek ? Ayrıca bende ad managet var sanırım o bu işe yarıyor ama onun kullanmasınıda bilmediğim için tam birşeyler yapamadım türkçeleştirdim bu arada o modu.

tarantula901

Google adsenseyi genel portalemı aldınız. Çünkü o siteye almanız imkansız alsanızda bir süre sonra banlanacaktır.

Reklam kodunu google adsense sayfasına gırdıkten sonra reklamlarım kısmından Yeni reklam birimi oluşturarak sitenize ekleyebilirsiniz. Paneli biraz inceleyin çözersiniz.

Ad managent modunu ise türkçe dil dosyasını ekleyin nerede ne yapılacağını smf admin panelde görebilirsiniz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Tamam mesela o ikinci resimde kod var onu siteye nasıl eklicem işte ekleyince çıkmıyor boş gözüyor onu anlamadım ?

Ayrıca neden ban yiyelimki ? ve yedik diyelim suçlusu biz olamayızki adsense bunu onayladıysa bu sitenin warez olduğunu görmedimi ?

tarantula901

Google onayladı ancak ikinci aşama için sitenize eklediğiniz reklamları kontrol edecek ve  o andada sitenizdeki içerikleri kontrol edecektir.

Reklamları ekleyin boş olarak çıksın boş çıkması çalışmadığı anlamına gelmıyor daha onaylamadılar ondan dolayı eğer geçebilirseniz ikinci onayı reklam yayınlanır onaydan geçeceğinizi düşünmüyorum.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Riski aldık admin bey :D olayı beraber izleyelim  8)

tarantula901

Eğer google adsense hesabı almışken legal bir sitede kullanmaya çalışın çünkü bir daha almak çok çok zor.

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Evet çok zor onu biliyom kaç kere denedim ama alt domain var onda haber yapıyoz haber.genelportal ama aynı alan adı ondan birşey çıkacağını sanmam bakalım ya hayırlısı çok istedim ilk onay oldu ikincisi neden olmasın her işte bir hayır vardır ben ona bakıyorum :)

tarantula901

Legal olan içerikli sayfalar koyun reklamları diğer sayfalar koyarsanız banlanır. Zaten banlanacak bu  şansı kaçırmayın derim.

Haber olan kısma koyun orad hiç bir sorun olmaz. foruma koymayın.

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Dediğinizi yaptım

Kodu yapıştırdığınız için teşekkür ederiz. Sitenizi bağlamak için çalışıyoruz.
Bu işlem genellikle bir günden kısa sürer. Böylece, AdSense'i kullanan tüm sitelerin politikalarımıza uyduğundan emin olabiliriz. Siteniz bağlandığında sizi bilgilendireceğiz. Sonrasında, sitenize reklam yerleştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

ancak ben bu ilk kodu kendi siteme eklemiştim ama smf deki reklam yöneticisinden kaldırdım o kodu bir sorun olurmu ?

ayrıca o haber sitesi wordpressti ve ona reklam yerlerini ekledim

resimdeki kırmızı olan haber.genelportal için kod alacaktım ama zaten eklenti kurdum otomatik olarak mavi içine aldığım şeyleri oluşturdu ama o kırmızı haber olanı silemedim.

Sarıya aldığım kısım ise işte onu da warezli siteye kodunu alıp yapıştırmıştım ama o kodları da sildim kaldırdım

şimdi burda herhangi bir sorun varmı ?

tarantula901

Herhangi bir sorun yok o kırmızı ve sarı renktekılere daha sonra yada şimdi bile legal sitende kullanabilirsiniz yada hiç kullanmazsın orada durması birşey ifade etmez ve adsenseye zarar vermez.

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ekm 2016, 15:27Herhangi bir sorun yok o kırmızı ve sarı renktekılere daha sonra yada şimdi bile legal sitende kullanabilirsiniz yada hiç kullanmazsın orada durması birşey ifade etmez ve adsenseye zarar vermez.
Tamam peki dediğim gibi

Kodu yapıştırdığınız için teşekkür ederiz. Sitenizi bağlamak için çalışıyoruz.
Bu işlem genellikle bir günden kısa sürer. Böylece, AdSense'i kullanan tüm sitelerin politikalarımıza uyduğundan emin olabiliriz. Siteniz bağlandığında sizi bilgilendireceğiz. Sonrasında, sitenize reklam yerleştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

bu hala duruyor anasayfada bu bir sorun olurmu kodu al yazıyor aşağıda işte ilk o ikinci resimdeki kodu almıştım smf ye eklemiştim o kodu ama tabi ban yemeyelim diye kaldırdım ? Sorun yok ozaman şuanda ? bu ana sayfada kalsa bile birşey olmaz sanırım ?

tarantula901

O yazı google panelınde değilmi o yazı google adsense onaylandıgında kalkacak zaten. banlandığında zaten hesaba giremeyecek ve mailinize eposta gönderilecek

Legal siteye eklediyseniz reklamları onaylama süreci sorunsuz olabilir ama illegal içerik siteye koyarsan banlanma riski yüzde yüz. Haber sitene tam olarak inclemeden önce içerik eklemeye çalış

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Şurda yazıyor işte

burdaki kodu smf ye eklemiştim ama kaldırdım banlanmim diye ama ana sayfada o kaldı yani şimdi bu sürekli böyle kalacakmı zaten haber sitesine

bunları eklemiştim ama bana şu mesajlar geldi

bu mesaj geldiki haklı , son dediğiniz bunla uyuşuyor şuanda bir hata banlanma olasılığı varmı ? bunların teker teker anlatırmısınız çok soru soruyom ama kusura bakmayın :)

tarantula901

En sondaki resim google adsense ile alakalı değil google sitemap ile ilgili

Ücretli Smf Destek İçin

htr368

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ekm 2016, 21:19En sondaki resim google adsense ile alakalı değil google sitemap ile ilgili
onu nasıl yapıcam ? ve şuanda herhangi bir sorun yok değilmi ban filan ?

bu kalacakmı bide hep ?