SMF 2.1 beta 3 de admin grubu eklemek mumkunmu ?

Başlatan ramooo19, 19 Şub 2018, 01:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ramooo19

SMF 2.1 beta 3 de admin grubu eklemek mumkunmu ?

misal web sitemde  Site Kurucusu haricinde  1 alt seviye  Administratör grubu eklemek istiyorum.fakat yönetim paneline girme iznide olması gerekiyor fakat sadece mod paneli izni veriyor. mümkünmü ??

tarantula901

Evet ekleyebilirsiniz izinlere bakarak hangi izinleri veriliyor kontrol edebilirsiniz yeni bir gurup oluşturup deneme üyelikte test edin daha iyi anlarsınız.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 19 Şub 2018, 04:11Evet ekleyebilirsiniz izinlere bakarak hangi izinleri veriliyor kontrol edebilirsiniz yeni bir gurup oluşturup deneme üyelikte test edin daha iyi anlarsınız.

test ettim denedim fakat moderatör paneli izni veriyor yönetim iznini becerecemedim :)

tarantula901

Alıntı yapılan: ramooo19 - 20 Şub 2018, 10:32test ettim denedim fakat moderatör paneli izni veriyor yönetim iznini becerecemedim :)
izinler orada tek tek test edin işte  :dayak:s
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 20 Şub 2018, 14:41izinler orada tek tek test edin işte  :dayak:s

teşekkürler bu çok aydınlatıcı oldu baştan sağar gibi cevap verdiniz.farkında değilsiniz sanırım :D  >:(

tarantula901

Alıntı yapılan: ramooo19 - 21 Şub 2018, 19:15teşekkürler bu çok aydınlatıcı oldu baştan sağar gibi cevap verdiniz.farkında değilsiniz sanırım :D  >:(

Öyle düşünebilirsiniz. Ben hiç kullanmadığım için birşey diyemiyorum izinleri incelemenşz laızm

Ücretli Smf Destek İçin

tekyürek

Izinleri 5 yil once ayarlamistim simdi sorsaniz takilirim :d

tekyürek

Bolumune gore izin bile ayarlinabiliyor smf de :)

ramooo19

Alıntı yapılan: tekyürek - 21 Şub 2018, 20:41Bolumune gore izin bile ayarlinabiliyor smf de :)

biliyorum ama Super adminden sonra gelen forumda ta yetkılı bır admın gurubu daha olması lazım o yuzden  sordum onu yapamadım ben ayarlamaları yapıom ama mod oalrak gozukuyor :)

tarantula901

Admin panelden yeni gurup oluşturup izinlerden tüm izinleri vermen lazım ozaman tam yetki gibi bir grup olur.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Şub 2018, 21:36Admin panelden yeni gurup oluşturup izinlerden tüm izinleri vermen lazım ozaman tam yetki gibi bir grup olur.

işte o kısmı bulamadım acaba link atma gibi şansınız olabilirmi

tarantula901

index.php?action=admin;area=membergroups kısmından

[Grup Ekle] butonuna tıklayın

ekranda çıkan kısımdan İzin profilini seç alanından ilgili gurubu kopyasını vs ayarlayın.

Üye gruplarının görebildiği bölümler ayarladıktan sonra

/index.php?action=admin;area=permissions kısmına gidin.

gurubun sağında bulunan Düzenle butonuna tıklayın

o kısımda bulunan admıne hangı yetkılerı vermek ıstıyorsanız ayarlayın.

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

Alıntı yapılan: tarantula901 - 24 Şub 2018, 17:41index.php?action=admin;area=membergroups kısmından

[Grup Ekle] butonuna tıklayın

ekranda çıkan kısımdan İzin profilini seç alanından ilgili gurubu kopyasını vs ayarlayın.

Üye gruplarının görebildiği bölümler ayarladıktan sonra

/index.php?action=admin;area=permissions kısmına gidin.

gurubun sağında bulunan Düzenle butonuna tıklayın

o kısımda bulunan admıne hangı yetkılerı vermek ıstıyorsanız ayarlayın.

iyi güzel diyorsunuzda o kısımda  bakın Admin yok ki kopyasını alalım :)

tarantula901

Co admin yetkisini alıp sonra o grubun izinlerini ayarlayın. Grubu bir kez oluşrun gurup izinlerinden yetki verirsiniz zaten

Ücretli Smf Destek İçin

ramooo19

hemen deniyorum inşallah çözülür :) :dayak:s

evet deneme başarılı sonuç  ok teşekkür ederim konu kitlenebilir!