Mobile Girince Zoom Yapılmış Yere Geri Atıyor

Başlatan Elcros, 20 Ağu 2018, 13:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Elcros

Hocam sitem mobil uyumlu değil fakat eskiden girdiğim zaman direk ekrana sığıdırıyordu sayfayı şimdi ise açtığınız sayfa da bi yeri zoomladınız diyelim yenilediğinizde de aynı o şekilde oraya zoomlu açıyor tekrar nasıl ekrana sığdırarak açmasını sağlayabilirim ? Sitem : yeninesilcnr.net @Tarantula
ElcrosGraphic

tarantula901

Kullanmış olduğunuz temadan kaynaklı mobil uyumlu olması için mobil uyum modunu kullanman gerek.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Elcros

Hocam temayı modla mobil uyumlu hale getiremedim modu yüklemek dışında manuel de kurdum ama maalesef hiç bir işe yaramadı.@media kullanarak yapmayı denedim bu sefer de mobilde oldu bilgisayarda da bütün ekrana yayıldı wrapperım ne yapmalıyım sizce?
ElcrosGraphic

tarantula901

Alıntı yapılan: Elcros - 22 Ağu 2018, 11:10Hocam temayı modla mobil uyumlu hale getiremedim modu yüklemek dışında manuel de kurdum ama maalesef hiç bir işe yaramadı.@media kullanarak yapmayı denedim bu sefer de mobilde oldu bilgisayarda da bütün ekrana yayıldı wrapperım ne yapmalıyım sizce?

modu kurdukttan sonra kodları manuel olarakta kontrol edin elle yapmak şimdilik çok zor oyuzden modu kullanın dedim çoğu kodlar mobil ve masaustu ayarlı
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Elcros

@tarantula901

Kalınlaştırma/Ortalama/Resim ekleme gibi butonların resimlerini nasıl gif formatından png formatına çevirdiniz hocam ?
ElcrosGraphic

tarantula901

Kullanmış olduğumuz smf.2.1 ile gelen editor. ve o ikonlar gif değil png

Ücretli Smf Destek İçin

Elcros

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Ağu 2018, 21:41Kullanmış olduğumuz smf.2.1 ile gelen editor. ve o ikonlar gif değil png

Bizim forumdakiler gif hocam 2.0.15 kullanıyoruz nasıl png formatına çeviririm bir fikriniz var mı ?
ElcrosGraphic

tarantula901

Alıntı yapılan: Elcros - 22 Ağu 2018, 21:52Bizim forumdakiler gif hocam 2.0.15 kullanıyoruz nasıl png formatına çeviririm bir fikriniz var mı ?

çeviremezsiniz öyle dursun ne olacak yani png olsa ne olur gif olsa ne olur tam anlayamadım.

Ücretli Smf Destek İçin

Elcros

Alıntı yapılan: tarantula901 - 22 Ağu 2018, 23:05çeviremezsiniz öyle dursun ne olacak yani png olsa ne olur gif olsa ne olur tam anlayamadım.

gif'in kalitesi png'den düşük ben aynı zamanda grafikerim aradaki farkı çok iyi biliyorum  :(
ElcrosGraphic

tarantula901

Alıntı yapılan: Elcros - 22 Ağu 2018, 23:36gif'in kalitesi png'den düşük ben aynı zamanda grafikerim aradaki farkı çok iyi biliyorum  :(

Doğrudur ancak bir editor için okadar resmi değiştirmek biraz zordur yinede değiştirmek istiyorsanız daha önceden yapmadım ancak siz değişiklik yaptığınız dosyaların yedeklerini alın.

ardından.

subs.editor.php diye dosyayı acın Source klasorun içindedir.

şu kodu arayın

'url' => $settings[file_exists($settings['theme_dir'] . '/images/post/' . $icon['filename'] . '.gif') ? 'images_url' : 'default_images_url'] . '/post/' . $icon['filename'] . '.gif',
gif olanları png yapın gifi png yaparsanız tüm gif dosyalarını değiştrirmeniz gerekiyor yoksa resimler kırık olarak gözükebilir ftpy images klasoru içindeki post klasoru içine resimlerin pnglerini ekleyince gifli resimler png olacaktır.

Ücretli Smf Destek İçin

Elcros

Deniyeceğim hocam sonucu bildiririm.
ElcrosGraphic

Elcros

Hiç bir şey  değişmedi maalesef hocam. Mesela alttaki butonu aşırı kalitesiz duruyor çünkü yanları pixel pixel çünkü formatı gif nasıl halledeceğim ben bunu hocam ya :(

ElcrosGraphic

Elcros

Hocam konuyu kilitleyebilirsiniz çözümü buldum yabancı bir kaynaktan,benim gibi arayan arkadaşlara yararım olsun yeni konu açıp anlatacağım.
ElcrosGraphic

tarantula901

Alıntı yapılan: Elcros - 23 Ağu 2018, 22:05Hocam konuyu kilitleyebilirsiniz çözümü buldum yabancı bir kaynaktan,benim gibi arayan arkadaşlara yararım olsun yeni konu açıp anlatacağım.

Anlatımını bekliyor olacağım. sorunun çözülmesine sevindim.

Ücretli Smf Destek İçin