SMF Mysql sorun

Başlatan Focus, 07 Mar 2019, 21:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Focus

smf sitemi vds'ime bağlamak istiyorum vds'deki mysql'a bu şekilde top 10 filan yapacağım siteme
ancak yapıyorum

Bağlanamadı: Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)

böyle oluyor. sorun neden kaynaklı nasıl düzeltirim?

Focus

bu arada mysql bilgileri doğru yazıyorum bu bilgiler ile sunucumun mysql'ü bağlı.

Focus

tarantula901

Tam olarak kullanmış olduğunuz vds sunucunda smf forumumu kurmaaya çalışıyorsunuzda hata alıyorsunuz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Focus

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Mar 2019, 00:56Tam olarak kullanmış olduğunuz vds sunucunda smf forumumu kurmaaya çalışıyorsunuzda hata alıyorsunuz.
Hayır.....
Benim bir vdsim var şimdi bu vdsde samp sunucum var başka bişi yok bu kadar bide localhost mysql'ü var başka bişey yok
Benim birde domain+host um var ayrı olarak şimdi sitemde karakter verileri çekmem gerek bunu vdsden yapıcam vds bilgilerini giriyorum şifresini filan mysqlnün bu hatayı alıyorum umarım açıklayabildim

tarantula901

Bağlanamadı: Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)

Üsteki hatayı almandaki en büyük sebep verititabanı kullanıcı adı ve şifresi hatalı olduğundan dolayı. vds bilgileri girilmez.

bir tane veritabanı ve kullanıcı adı oluşturup oyun sunucusundan bilgi çekmek için oluşturduğun php dosyasına bilgileri girmen gerek ayar dosyası olur onlarda bilgileri değiştirmen gerek
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Focus

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Mar 2019, 05:24Bağlanamadı: Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)

Üsteki hatayı almandaki en büyük sebep verititabanı kullanıcı adı ve şifresi hatalı olduğundan dolayı. vds bilgileri girilmez.

bir tane veritabanı ve kullanıcı adı oluşturup oyun sunucusundan bilgi çekmek için oluşturduğun php dosyasına bilgileri girmen gerek ayar dosyası olur onlarda bilgileri değiştirmen gerek
Öyle zaten mysql bilgilerini giriyorum

tarantula901

Alıntı yapılan: Focus - 08 Mar 2019, 11:23Öyle zaten mysql bilgilerini giriyorum

demekki hatalı giriyorsun. Kontrol et bilgileri.

Ücretli Smf Destek İçin

Focus

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Mar 2019, 13:14demekki hatalı giriyorsun. Kontrol et bilgileri.
Doğru kopyal yapıştır yaptım hatta yine aynı

tarantula901

Vds sunucunuzda kulanmış olduğunuz panel hangi panel cpanel, plesk vs

ve kodu hangi dosyaya giriyorsunuz kodlarıda eklermisin

Ücretli Smf Destek İçin

Focus

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Mar 2019, 16:10Vds sunucunuzda kulanmış olduğunuz panel hangi panel cpanel, plesk vs

ve kodu hangi dosyaya giriyorsunuz kodlarıda eklermisin
Panel değil appserv kullanıyorum vdsde

baglan.php kodum

<?php
$baglanti = @mysql_connect('hostname', 'username','password');
$veritabani = @mysql_select_db('dbname');
mysql_query("SET NAMES 'UTF8'");
mysql_query("SET character_set_connection = 'UTF8'");
mysql_query("SET character_set_client = 'UTF8'");
mysql_query("SET character_set_results = 'UTF8'");
if (!$veritabani)
{
die('Bağlanamadı: ' . mysql_error());
}
?>

tarantula901

Sorunun veritabanı adı ve kullanıcı adı ilişkilendirilmemiş yada kullanıcı adı şifre yanlıştır.

Ücretli Smf Destek İçin

Focus

Alıntı yapılan: tarantula901 - 08 Mar 2019, 21:45Sorunun veritabanı adı ve kullanıcı adı ilişkilendirilmemiş yada kullanıcı adı şifre yanlıştır.
Nasıl dediklerini yapıcam

tarantula901

Kullanmış olduğunuz appservden yapacaksınız appserv tam bilmediğim için tam yardımcı olamıyorum.

Onun dışında appservde site kurulumu

Ücretli Smf Destek İçin

Focus

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Mar 2019, 16:02Kullanmış olduğunuz appservden yapacaksınız appserv tam bilmediğim için tam yardımcı olamıyorum.

Onun dışında appservde site kurulumu
Hayır ama appserv in indexi var sadece phpmyadmin kullanıyorum