Aktivasyon Maili Gitmiyor

Başlatan MIZRAK, 06 Ağu 2018, 23:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MIZRAK

Merhaba,
aktivasyon bekleyen 6 üye görünce, bir test yapayım dedim.
Yeni bir mail hesabı alıp üye olmak istediğimde, aktivasyon maili yollandı diyor fakat gelen giden yok.
Üye listesini açıp aktivasyon bekleyen hesaba site üzerinden mail attığımda anında gidiyor. Anlamadım neden böyle oluyor.

(Yanlış yere açtım konuyu rica etsem taşır mısınız?)

tarantula901

Eposta ayarlarında eposta sırası ayarlarını kontrol edin.

Smtp ayarınımı kullanıyorsun yoksa
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

MIZRAK

Alıntı yapılan: tarantula901 - 06 Ağu 2018, 23:24Eposta ayarlarında eposta sırası ayarlarını kontrol edin.

Smtp ayarınımı kullanıyorsun yoksa

Smtp kullanıyorum. E-posta sırası kapalı.

MIZRAK

E-Posta sırasını etkinleştirdim.

Bir dakikada gönderilebilecek en fazla e-posta : 6

Sayfa yüklemesi başına gönderilrbilecek en fazla e-posta : 3

Bu şekilde denedim, sırada bekleyen posta yok ve spam mail boş.

tarantula901

Alıntı yapılan: MIZRAK - 06 Ağu 2018, 23:51E-Posta sırasını etkinleştirdim.

Bir dakikada gönderilebilecek en fazla e-posta : 6

Sayfa yüklemesi başına gönderilrbilecek en fazla e-posta : 3

Bu şekilde denedim, sırada bekleyen posta yok ve spam mail boş.

ayarladiktan sonra test edin calisiyor mu.

Sitede test mail diye deneme mail konusu var onu bulun teest edin mail fonksiyonu calisiyor mu diye
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

MIZRAK

E-posta sırası etkinken test ettim, aktivasyon maili yine gitmiyor.
Bültenden e-posta gidiyor. Yönetici sayfasında ki üyeler sayfasından üyeye posta yolladığımda gidiyor.
E-posta aktivasyon seçeneğini tekrar kontrol ettim aktif.

tarantula901

Alıntı yapılan: MIZRAK - 07 Ağu 2018, 09:42E-posta sırası etkinken test ettim, aktivasyon maili yine gitmiyor.
Bültenden e-posta gidiyor. Yönetici sayfasında ki üyeler sayfasından üyeye posta yolladığımda gidiyor.
E-posta aktivasyon seçeneğini tekrar kontrol ettim aktif.

bir tane test uyelik oluşturun aktivasyon maili gidecek mi bakın. Gitmez ise epoata sırasında eposta varmı kontrol edin

Ücretli Smf Destek İçin

MIZRAK

Kontrol ettim bu şekilde. Sırada posta gözükmüyor.
Aktivasyon bekleyen 2 test hesabı mevcut şuan.

tarantula901

Mail fonksiyonu çalışıyormu test mail diye bir konu var ondakıni dene yaz buraya

Ücretli Smf Destek İçin

MIZRAK

E-mail fonksiyonu çalışıyor. Peş peşe mail yolladığımda sıraya alıp gönderiyor. Sadece aktivasyon kısmında bir sorun var.

MIZRAK

E-mail fonksiyonu çalışıyor. Peş peşe mail yolladığımda sıraya alıp gönderiyor. Sadece aktivasyon kısmında bir sorun var.

Site içindeki konu ve diğer verileri yedekleyip yeniden mi kurulum yapsam?

tarantula901

Alıntı yapılan: MIZRAK - 07 Ağu 2018, 15:44E-mail fonksiyonu çalışıyor. Peş peşe mail yolladığımda sıraya alıp gönderiyor. Sadece aktivasyon kısmında bir sorun var.

Site içindeki konu ve diğer verileri yedekleyip yeniden mi kurulum yapsam?

yeniden kurulum yapmana gerek yok ancak şöyle birşey yap ftp yedeğini al ftpye smf upgrade dosyaları at öyle dene

Eposta ayarları kısmından resim ekle konuya

Ücretli Smf Destek İçin

MIZRAK

Düzeldi. Çok teşekkür ederim.  yuhphii

simplemachines.org'dan Large upgrade 2.0.15 indirdim (kullandığım sürüm de 2.0.15), cpanels dosya yönetici ile Zip'li dosyayı komple ana dizine attım.
Dosya yöneticisinden zipli doyayı seçip çıkarta tıkladım ve ana dizine hepsini çıkarttım.
www.siteadı.com/upgrade.php yi çalıştırıp upgrade işlemini yaptım.

Selamlar.