Veritabanı Ftpden yedek almak ve Geri yüklemek

Başlatan tarantula901, 19 Haz 2014, 00:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

TTC

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ekm 2016, 22:04Bu konudaki dosyalarla yedek alıp yükleyebilirsin.

Buradaki yedeği phpmyadminden yüklersen hata verebilir.

phpmyadminden aldığın yedeği içeri aktar olarak geri yükleyebilirsin.

Buradaki dosyalar sadece db yedeğini alır.

Ftp yedeklerini ftp programıyla yada kullanmış olduğunuz panelden alabilirsiniz.

modları kurduktan sonra mı yedeği geri yüklemeliyim (simple portal gibi )

tarantula901

Yedeği geri niye yükleyeceksiniz anlayamadım siteyi kurmuyormusunuz. tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

TTC

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ekm 2016, 22:32Yedeği geri niye yükleyeceksiniz anlayamadım siteyi kurmuyormusunuz. tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım.

Aldığım yedek 2.0.RC3
Kurdğum site 2.0.RC3

eski veri tabanı ve şifresi ile yeni site kurdum

Yedek zaten server üzerinde . veribanı geri yükle ile serverdeki yedeği geri yükle yapmam gerekmiyor mu ?

phpmyadminden extra bir sey yapmam gerekiyor mu ?

Aklıma takılan soru su

yedek alırken bir kaç tane mod vardı. Simple portal , user online today gibi sıfır site kurunca bu modları kurduktan sonra mı  yedeği geri yükleyeceğim ?

TTC

Gül gibi hatalarım oldu   :-\

Line #30664: Table 'temprati_smf.smf_log_topics' doesn't exist

tarantula901

Sitenizin sürümü çok eski olduğundan yapacaklarınız.

Sitenizi güncelleyin. http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=10.0

Sitenizin ftp dosyalarından en önemli yedekleri eklenti ve avatar klasorudur diğer klasorler okadar önemli değil.

ilk önce üsteki linkten sitenizi güncelleyin ve ftp dosyalarını yeni sürüm dosyalarıyla değiştirin son sürüm güncel smfyi kullanabilirsiniz.

Daha önceden kurmuş olduğunuz modların şuanki son versiyon modları kurabilirsiniz herhangi bir sorun olmaz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

TTC

Bu güncelleme ve yedeklemeleri anlamadım bir türlü  :) Aynı yerden aldığım yedeği aynı yerine yükleyemiyorum.

Belkide yapmaya çalıştıklarım hep hatalı olduğundandır . :-[

tarantula901

Aldığın yedeği aynı yere yüklersin ancak bazen değişiklik yapman gerekebilir.

Yeni kurmuş olduğunuz sitenin yedeğini alıp niye yükleyeceksin onu anlamadım.

Ücretli Smf Destek İçin

TTC

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ekm 2016, 23:15Aldığın yedeği aynı yere yüklersin ancak bazen değişiklik yapman gerekebilir.

Yeni kurmuş olduğunuz sitenin yedeğini alıp niye yükleyeceksin onu anlamadım.

Mevcut forumum 8 yıldır faal ve aktif kullanıcılar var. BU forum 2.0.RC3 bu forumu large uprade ile 2.0.12 yaptım fakat tapatalk isteyen üyeler var. Oda paket olarak yüklerken hata veriyor.

Mevcut kullandığım 3 tane mod ise 2.012 ile uyumsuz yüklerken hata veriyor. Fazla mod olmasın Temiz bir forum olsun hatası olmasın kullanılsın amacındayım

Yıllardır yazılan çizilen bir çok bilgi var.

o nedenle eski 2.0.RC3 ten yedek alıp yeni sıfırdan 2.0RC3 kurup yedeği buna yükleyip forumu eski haline getirip modsuz olarak güncellemek istedim.

Ben yedek yükleyemedim. Server ilgilendi yedeği yükledi.

tarantula901

Tamam şu adımları uygulayarak siteyi en son surume kadar güncelleyin.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=10.0

bunu deneyin ve aldığınız hataları buraya yazın

Ücretli Smf Destek İçin

TTC

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ekm 2016, 23:43Tamam şu adımları uygulayarak siteyi en son surume kadar güncelleyin.

bunu deneyin ve aldığınız hataları buraya yazın

İlginiz için teşekkür ederim. linkteki gibi yapınca herhangi bir uyarı gelmedi.

Şuan modları kaldırdım. simple portal ve hızlı yanıt kaldı.

TTC

Müsait olunca large upgrade paketi ile yükseltmeyi deneyeceğim.

TTC

Alıntı yapılan: TTC - 10 Ekm 2016, 00:15Müsait olunca large upgrade paketi ile yükseltmeyi deneyeceğim.

Forumu upgrade paketi ile güncelledim 2 tür hatam oluşuyo. Linkteki konuda yazdım.

tarantula901

Ücretli Smf Destek İçin