Site Beyaz Sayfa Hatası

Başlatan mkucuksari, 01 Ağu 2017, 16:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tarantula901

Cache dizini yanlis ise bu hata ihtimali var duzgin calismiyordu umarim bundandir
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 09 Ağu 2017, 20:12Cache dizini yanlis ise bu hata ihtimali var duzgin calismiyordu umarim bundandir
İnşallah üstad, izlemeye devam.
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

mkucuksari

Bir haftadan fazladır sorunsuz devam ederken bugün yine Beyaz hata ile karşılaştık. Konuyu Hosting firması ile paylaşınca şu cevap geldi.

Alıntı YapMerhaba Mehmet Bey,

Cache klasörünüzdeki dosyaları kaldırdığımızda siteniz erişim sağlandı.Uygulamanızın cache sistemini ayrıntılı olarak kontrol etmelisiniz.
Hata almanızın nedeni bu servis görünüyor.

Ben yine de ne olur ne olmaz diye Tarantula hocamın şu hatırlatmasını da yaptırdım. Bugün itibari ile PPH versiyonumuz 5.6'dan 5.4 düşürüldü.

Alıntı yapılan: tarantula901 - 07 Ağu 2017, 22:48Eger hata alirsaniz php surumunu 5.4 yapin oyle kontrol edin.

Valla tam olarak ne yapacağımı şu aşamada bilmiyorum. Ama belki faydası olur, bir şey fark edersiniz diye de şu bilgileri paylaşmak istedim.

Yine belki faydası olur diye "/public_html/cache"  klasörü içindeki "index.php" ve ".htaccess.php" dosyalarında ekliyorum.

tarantula901

Öbellekleme için hızlandırıcılar yüklümü ikinci resimdeki alanda bir kırmızı uyarı varmı kontrol edin. Önbellek ayarlarını kapatın sonra bekleyin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Ağu 2017, 15:25Öbellekleme için hızlandırıcılar yüklümü ikinci resimdeki alanda bir kırmızı uyarı varmı kontrol edin. Önbellek ayarlarını kapatın sonra bekleyin.
Herhangi bir hızlandırıcı yüklü degil.

Acaba önbellek seviyesini 1'den farklı bir şey yapsam mi ?

tarantula901

Kapalı yapın zaten hızlandırıcı yok sitede birşey olmaz ondan isterseniz benim şuan ki işlerimi bitireyim ftp kontrol edeyim isterseniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Ağu 2017, 16:35Kapalı yapın zaten hızlandırıcı yok sitede birşey olmaz ondan isterseniz benim şuan ki işlerimi bitireyim ftp kontrol edeyim isterseniz.
Önbellekte seviyesini kapalı hala getirdim.

Valla çok iyi olur. Sen ne zaman müsait olursan FTP bir göz atarsan sevinirim, çok makbule geçer üstad

tarantula901

Bugun izin günüm  oyuzden buradayım sen bana pmden at bilgileri  ve admın panel bılgısıde at bakalım kontroıl edeyim fırsat bulduğum anda ok.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Ağu 2017, 19:34Bugun izin günüm  oyuzden buradayım sen bana pmden at bilgileri  ve admın panel bılgısıde at bakalım kontroıl edeyim fırsat bulduğum anda ok.
Az önce PM attım üstad  :)

mkucuksari

Durum gittikçe çıkmaza giriyor. Son 2 gündür bu sefer beyaz sayfa yerine "www.rckolik.com şu anda bu isteği işleme alamıyor. HTTP ERROR 500" hatası alıyorum.

Belli bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor. Hosting sorduğumda Yazılımsal bir hata alıyorsunuz, detaylı bir inceleme yapın diyorlar.

Ne yapacağımı şaşırdım valla....

Bu konuya göre hosting değiştirmekte başka bir çare yok gibi.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=541.15

mkucuksari

public_html klasör izni ne olmalı. Ben de 750. Nette 755 olmalı diye okudum hangisi doğru arkadaşlar ?

mkucuksari

Host firmasından şöyle bir cevap geldi

Alıntı YapMerhabalar ;

Yaşadığınız sorun sunucu taraflı olmamaktadır.Diğer müşterilerimizin web siteleri sorunsuz yayın almaktadır.
Web siteniz aşağıdaki gibi hata veriyor gözükmektedir.
İlettiğimiz gibi yazılım tarafında incelemeler sağlamanız gerekmektedir.
Yedekten dönüş bu tür problemlerde kesin çözüm olmamaktadır.
Hata kodlarını inceleyerek işlem sağlayabilirsiniz.

[21-Aug-2017 12:26:01 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:26:45 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: page_title_html_safe in /home/rck8007/public_html/Sources/Subs.php on line 1361
[21-Aug-2017 12:26:45 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: website in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:26:45 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:59:07 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: page_title_html_safe in /home/rck8007/public_html/Sources/Subs.php on line 1361
[21-Aug-2017 12:59:07 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: website in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 12:59:07 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 13:00:53 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: page_title_html_safe in /home/rck8007/public_html/Sources/Subs.php on line 1361
[21-Aug-2017 13:00:53 Europe/Istanbul] PHP Notice: Undefined index: website in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254
[21-Aug-2017 13:00:53 Europe/Istanbul] PHP Warning: strpos(): Empty needle in /home/rck8007/public_html/Sources/Aeva-Embed.php on line 254

Ben de şunu dedim bakalım ne olacak.

Alıntı YapBu hatalardan özellikle "Aeva-Embed.php" (SMF Album modu) hatası yıllardır olan bir hata. Forumu erişimi engelleyecek bir hata değil arkadaşlar.

Burada her ne oluyorsa SMF ile hosting server arasında bir uyuşmazlık ortaya çıktığını düşünüyorum son zamanlarda.

Test amaçlı olarak benim forumu başka bir host üzerine taşımanız mümkün mü ?

mkucuksari

Son durum :

Başka bir server'a taşıyorlar ama hala bunun çözüm olmadığını, sorunun forumdaki yazılımdan kaynaklandığını ısrarla vurguluyorlar.

Bu durumda taşıma işlemi sonrası test amaçlı bir alt dizine sıfır bir smf forumu kurup (ki bunu Tarantula hocam baştan beri öneriyor) kontrol etme konusunda hem fikir olduk.

Tarantula hocam müsait bir zamanda alt dizine SMF kurulumu ile ilgili olarak yardımcı olabilir misin lütfen.

mkucuksari

Tarantula hocama bir kez daha teşekkür ederim arkadaşlar. Ne zaman başımız sıkışsa imdadımıza yetişiyor.

Sayesinde inşallah bu sorunun da üstesinden geleceğiz.

Üstad iyi ki varsın, allah senden razı olsun.

tarantula901

Alıntı yapılan: mkucuksari - 23 Ağu 2017, 01:43Tarantula hocama bir kez daha teşekkür ederim arkadaşlar. Ne zaman başımız sıkışsa imdadımıza yetişiyor.

Sayesinde inşallah bu sorunun da üstesinden geleceğiz.

Üstad iyi ki varsın, allah senden razı olsun.

Sorunu tekrar yaşadınız mı acaba?

Ücretli Smf Destek İçin