SMF Modifikasyonlarının Karşılaştırması

Başlatan Sosyal Öğretmeni, 25 Tem 2014, 18:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Sosyal Öğretmeni

SMF Modifikasyonlarının Karşılaştırması
Niçin böyle bir konu diye soracak olursanız bu işleri benim gibi iyi bilmeyenlerin bu konu çok işine yarayacaktır.
Ama aynı işleve , özelliğe sahip Modifikasyonları karşılaştırmak hangisi daha kullanışlı ise onu tercih etmek / ettirmek
Hangisini bu işte uzman olmayanlar da kolaylıkla kurabilir veya sorun olursa çözüm üretebilir.

Lütfen sizler de burada aynı özelliklerde ki modları ne bileyim işte Modifikasyonları karşılaştırmalı olarak açıklayınız.

Örneğin: smfseo4 mü yoksa smf pretty urls mi? bunlardan hangisini seçmeliyim. Niçin seçmeliyim.Hangisinin özeelliği tercih etmeme sebep olmalıdır.

Bu konuda bize yardımcı olan kardeşlerimiz olursa çok değil ama çok çok çok çok memnun olurum. İnanın bu konu çok tutulur ve çok beğenilir.
Saygı selamlar...               

(Paylaşımlar Eğitim Adına Olursa Güzeldir...)
Herkes göründüğü gibi değil.

tarantula901

smfseo4 ile pretty arasındaki farkları söyliyeyim.

Smfseo4 veritabanına herhangi birşey eklemez db şişirmez bu konuda çok iyidir.

prettyde dbyi şişiri mesela 15bin konunuz var veritaanınızda 200mb yakın bir alanı doldurur ondan dolayı pretty tavsiye etmiyorum.

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Çok güzel bir cevap tam istediğim gibi
işte bu konuda her arkadaş her bildiği bu özellikleri bu şekilde paylaşırsa İnanın
bizler neyi niçin yaptığızı biliriz ve siz ustalar gibi tecrübe kazanırız.
Sorunların çözümüne çok kısa sürede ve d en önemlisi site kurulumuzda en faydalı olanları yükleme yaparız....

Sosyal Öğretmeni

Seo da konu linklerine bölüm isimlerin eklenmeli mi yoksa eklenmemeli mi?
Bir çok siteyi taradım bölüm isimleri eklenmemiş. Türkiyenin en büyük eğitim sitelerini de inceledim. Bölüm isimleri yok sadece site ismi arkasından konu ismi  bu şekilde http://www.sosyalbilimciler.com/8-sinif-halk-kulturu-1-donem-1-yazili-sinavi-t3956.0.html

Bazılarıda böyle http://www.egitiminyeri.com/sosyal-bilgiler/turk-tarihinde-yolculuk-slayti-t985.0.html  bunu ikisi arasında çok şaştım kaldım kararsız kaldım. Ne olacak....

İşin kötü tarafı bu ikisi arasında değişiklik yaptığın zaman googlede indexlenmiş tüm linklerin ölme noktasına geliyor ve site google webmaster bölümleri bulunamadı hata yağmuruna tutuluyor.
Yani hem site hemde google webmaster de saysız hata bulunamadı sayfaları oluşuyor sitenin hiti çok zarara uğruyor.
Bu yüzden bu konuda bir sefer yapacaksın bir daha yapmayacaksın, değiştirmeyeceksin.
Sizce ne olmalıdır? Bölüm isimleri eklenmeli mi yoksa eklenmemeli mi?

tarantula901

önceden yapılan ayarı aynı devam edin linklerin kırılması normal çünkü link yolları değiştiriliyor.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

omuforum.net

şuan hala smfseo4 mu dıyorsunuz ve bu ucretlı sanırım hangı versıyonunu kullanıyorsunuz acaba

tarantula901

Kullanmayın daha iyi smfseo modunu guncelleyen kişi ilgilenmiyor malesef onun yerine pretty var db şişiriyor eğer sıtenız buyuk degılse kullanabılırsınız

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Kesinlikle pretty  tavsiye ederim. Eğer şişme olursa db yı boşaltırsınız ara ara sorun olmaz.
Çok önemli not: bir sefer kurunca bir daha kaldırmayın. Bu yüzden seo ve pretty  ayarlarını en sona bırakın site tasarım işleri bitince kurulum yapın. Acele etmeyin.

tarantula901

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 28 Ksm 2015, 23:08Kesinlikle pretty  tavsiye ederim. Eğer şişme olursa db yı boşaltırsınız ara ara sorun olmaz.
Çok önemli not: bir sefer kurunca bir daha kaldırmayın. Bu yüzden seo ve pretty  ayarlarını en sona bırakın site tasarım işleri bitince kurulum yapın. Acele etmeyin.

Ben yıllarca o şekil kullandım db şişince boşaltarak ama sonradan seoya geçtim.

Bu arada @Sosyal Öğretmeni pretty geçmek istiyorsan prettynın seo lınklerını yonlendıren bır ozelıgı olması lazımdı bi incele derim o modu

Ücretli Smf Destek İçin

omuforum.net

Alıntı yapılan: Sosyal Öğretmeni - 28 Ksm 2015, 23:08Kesinlikle pretty  tavsiye ederim. Eğer şişme olursa db yı boşaltırsınız ara ara sorun olmaz.

kusura bakmayın bıraz bu konularda acemmıyım yenıyım dıyelım db derken databasedenmı bahsedıyosunuz ve ben soyle bı hata yapdım prety modunu kurmadan gogle searc sıtemı ekledım ve aratma yapdım sıtemapı flan yolladım dızıne 247 yolladım 225 tanesı eklendı ama bakıyorum eklenmıs olanlara eskı prety urlsız gonderdıgım lınkler guncellenmemıs eskı ındexlenmıs lınkler otomatık guncellencekmı yoksa herhangı bır sey yapmam gerekıyormu

tarantula901

Bir zaman sonra şu an bağlantı linklerine dönüşecektir

Ücretli Smf Destek İçin

Sosyal Öğretmeni

Sayın gamelear kardeşim bu sadece öneridir. Dikkate almak zorunda değilsiniz.
Ben size şiddetle pretty öneriyorum.
Örnekle izah edeyim: Arkadaşımın Sitesinde pretty kurulu.
Günlük ortalama kayıt olan kullanıcı sayısı 100 ile 200 arası toplkam üye sayısı 280 000
Günlük kazanç: 50TL ile 100 TL arası
Tekil ip sayısı: Günlük 15000 ile 20000 arası
Site FTp kullanma oranı: %100 yani asla dışarı liink vermez. Aylık 4 TB Banwit üzeri vb
Say sayabildiğin kadar.
Bu şahıs pretty kullanıyor geçen sordum db şişmiyor mu diye.... Cevap Evet şişiyor hocam ama 3 - 5 güne bil boşaltıyorum ve uzun zamandır kullanıyorum çok memnunum dedi.

Ben kendimden örnek vereyim:
İlk başta pretty kurdum sitede konu sayısı 1500 Tekil ip sayısı 3000 ile 6000 arasında değişiyor
Seo4 kurduk site konu sayısı 6000 tekil ip sayısı 100 ile 200 arası varın tercihi siz yapın.
Şimdi Tarantula bana diyecek e o zaman prettye geç diyecek bana, sayın tarantula elimizde üç tane tekil hit kaldı ondanda olurum diye korkuyorum. bu yüzden geçemiyorum. Ama yakında geçme ihtimalim çok yüksek...

Farklı bir öneri: pretty i kur ve ondan sonra günlük en az 10 ile 20 arası özgün konu aç site 2 ayda tavan yapar. Ondan sonra yan gel yan yat...

Bunlar sadece öneridir dikkate almak zorunda değilsiniz.

tarantula901

size geçin diyemem riskleri var yani ben prettyden seoya geçtim ancak çok incesini düşündüm şu anda iki seoyu anda kullanıyorum 

Prettyde söyle bir özellik olduğunu hatırlıyorum seo modu kulllanıyorsan pretty kurunca seo lınklerı pretty lınklerıne yonlendıyordu öyle bir özellik vardı

Not: linkler seolanıyor diyede herşeyi ondan bekleme seosuz sitelerin hitlerini görsen şaşarsın örnek olarak torrent-oyun var araştır bak istersen o senin dediğin site adı neydi

Ücretli Smf Destek İçin