Error Log smf 2.1 rc1 8: Undefined index

Başlatan lazhoroni, 22 Şub 2019, 13:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lazhoroni

Resimdeki hatayı alıyorum.

Hata türü: Tanımlanmamış
8: Undefined index:
https://www.smdestek.net/index.php?dummy=1&topic=6.0
/home/smdesteknet/public_html/Sources/Display.php (Satır 1660)
c4383a2307da7860b6c14a6874e033a7

Resimdeki hatanın satırı böyle:

1656: // Does the file contains any attachments? if so, change the icon.
1657: if (!empty($output['attachment']))
1658: {
1659: $output['icon'] = 'clip';
==>1660: $output['icon_url'] = $settings[$context['icon_sources'][$output['icon']]] . '/post/' . $output['icon'] . '.png';
1661: }

tarantula901

Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

lazhoroni

Pretty modunu tekyurek kurmuş olabilir, forumu kurarken. Ben kurmadım.
Düzeltmek için napabilirim?

tekyürek

O hata benim sitedede var   sebebini bulmaya calisiyorum pretyy modu yok sitenizde seo modu var  ve bu modlarla alakasi oldugunu dusunmuyorum 

Kullanilan modlar  tam uyumlu olmaya bilir guncelleyen kisi benim modlari  2.1 ile uyumlu degil normalde modlar  cunki

tarantula901

tekyuregin dedigi dogru ufak tefek hatalar olmasi normaldir yeni guncellemeyle o sorunlar duzeltilir.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

Charismax

8: Undefined variable: s benzer hatayı bende aldım şimdi.. 2.1 rc3 yükseltmesi yaptım hata

8: Undefined variable: s

bu arada bu sitedede hata var yazım editörü neden kısıtlı istediğim alana tıklayamıyorum. . neyse ayrıntısını atayım hata yolu belli ama müdahaleyi anlamadım

Backtrace information Hata türü: Tanımlanmamış

https://forumarkadasim.com/index.php?action=admin;area=logs;sa=errorlog;desc

/home/forumark/public_html/Themes/default/languages/Admin.turkish.php (Satır 134)

/home/forumark/public_html/Themes/default/languages/index.turkish.php (Satır 543)

/home/forumark/public_html/Themes/default/languages/index.turkish.php (Satır 154)

Charismax

Alıntı yapılan: Charismax - 18 Nis 2021, 19:338: Undefined variable: s benzer hatayı bende aldım şimdi.. 2.1 rc3 yükseltmesi yaptım hata

bu arada bu sitedede hata var yazım editörü neden kısıtlı istediğim alana tıklayamıyorum. . neyse ayrıntısını atayım hata yolu belli ama müdahaleyi anlamadım

Backtrace information Hata türü: Tanımlanmamış

https://forumarkadasim.com/index.php?action=admin;area=logs;sa=errorlog;desc

/home/forumark/public_html/Themes/default/languages/Admin.turkish.php (Satır 134)

/home/forumark/public_html/Themes/default/languages/index.turkish.php (Satır 543)

/home/forumark/public_html/Themes/default/languages/index.turkish.php (Satır 154)

bununda çözümünü gireyim ...

yanlış anlamayın ben xenforo geliştirme ile uğraşıyorum smf biraz yabancıyım o yüzden..

çözümü sunayım

hatalı satır

$txt['movetopic_default'] = "This topic has been moved to %1\\$s.\n\n%2\\$s";

bu satırdaki kodları globalleştirmek için yani özgür bırakmak için

$txt['movetopic_default'] = "This topic has been moved to %1\\$s.\n\n%2\\$s";

s' takı'larını siliyorsunuz... sorun ortadan kalkıyor..

dosya yolunu hata yerinde zaten size veriyor o şekilde bulabilirsiniz..

tarantula901

Hata gösteren kısımları kontrol ettin mi.

Mesaj yazarken cevap atmışsniınız tırnakları kaldırmadanda /' şu şekildede kullanabilirler.

Ücretli Smf Destek İçin

Charismax

Alıntı yapılan: tarantula901 - 18 Nis 2021, 20:08Hata gösteren kısımları kontrol ettin mi.

Mesaj yazarken cevap atmışsniınız tırnakları kaldırmadanda /' şu şekildede kullanabilirler.
kusura bakmayın ben biraz fevri insanım çözümü illede bulurum ama işte bir işimi bir diğer iş engelleyince burda hemen çözülür diye atıyorum...
evet dediğiniz gibide oluyor .. benim bildiğimde globalleştirmek için sondaki ve baştaki girdileri kaldırdığınızda chmod mantıgı ile satırı özgür bırakıyor..

ilk hatayı verince xenforo kafası işte yerlerini göstersede hata ben biliyorum kafasıyla satırlara baktığım için dikkar edemiyorum hemen..

teşekkür ederim

tarantula901

Alıntı yapılan: Charismax - 18 Nis 2021, 20:16kusura bakmayın ben biraz fevri insanım çözümü illede bulurum ama işte bir işimi bir diğer iş engelleyince burda hemen çözülür diye atıyorum...
evet dediğiniz gibide oluyor .. benim bildiğimde globalleştirmek için sondaki ve baştaki girdileri kaldırdığınızda chmod mantıgı ile satırı özgür bırakıyor..

ilk hatayı verince xenforo kafası işte yerlerini göstersede hata ben biliyorum kafasıyla satırlara baktığım için dikkar edemiyorum hemen..

teşekkür ederim
önemli değil siz yine bir çözüm eklediniz onun için teşekkür ederim sorununu yazan çoğu kişi çözümünü bile anlatmaz

Ücretli Smf Destek İçin