Adsense Başvurum

Başlatan mkucuksari, 26 Tem 2017, 11:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mkucuksari

Evet sonunda ben de dayanamadım ve Adsense başvuruyu yaptım. Hayırlısı bakalım cevap ne gelecek.

Fakat forumdaki paylaşımlardan farklı yeni bir sürece girmiş google anlatım kadarı ile. Hem bu yeni süreci sizlerle paylaşayım, hem de varsa eksiğim tamamlayayım istedim.

1- Öncelikle Google Adsense'den sitemi (http://www.rckolik.com) ekleyerek yeni bir üyelik aldım.

2- Üyelik kaydı sonrası Sitemin incelenmesi için şu kodu ilave etmemi istedi.

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-7383229127495376",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>

Ben de herhangi bir mod kurmadan bu kodu şu an kullanmakta olduğum temanın "index.template.php" sayfasına  <head> ve </head> arasında kalacak şekilde ilave ettim.

//Google Adsense
 echo '
 <script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
    google_ad_client: "ca-pub-7383229127495376",
    enable_page_level_ads: true
  });
</script>';

3- Henüz bir cevap gelmedi. Gelecek cevaba göre onay verilirse, reklam kodları ayrıca paylaşılacak diye düşünüyorum. İnşallah eğer o aşamaya gelirsek de reklamları forumda göstermek için "Ad Management mod V 3.3" modunu kullanmayı düşünüyorum.

Şu ana kadar yaptıklarım bunlar arkadaşlar. Umarım herhangi bir eksiğim ve atladığım bir konu olmamıştır ?
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

tarantula901

hayırlısı olur inşallah. benim fikrim yetersiz içerikten dolayı onaylanmayacak gibi
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 26 Tem 2017, 12:32hayırlısı olur inşallah. benim fikrim yetersiz içerikten dolayı onaylanmayacak gibi
Bakalim hayirlisi artik ? Eger Sorun bu olursa bu Konuda yapacak bir seyim yok ne yazik ki.

Spesifik bir konuda hobi forumu olunca oyle her istedigim sekilde icerik belirleyemiyorum ne yazik ki :(

tarantula901

Umarım onaylanır bu google ne yapacağı belli olmaz.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Evet arkadaşlar Google beklenen cevap geldi.

Önce şu mail geldi.

Sonra bir sevincle reklam kodu almaya çalışırken birden ekran bloklandı ve şu yeni mailli aldım.

Özetle hocam senin dediğin gibi "Yetersiz İçerik" nedeniyle başvurum red edilmiş.

Valla şu aşamadan sonra şahsen yapacak bir şeyim yok. Google hayatta başarılar dilerim, kendi kaybetti :)

tarantula901

Tecrubelerime göre doğru çıktı.

Yapacak birşey yok adsense yokkende siz vardınız olmayada devam edeceksiniz.

aslında şöyle yapabilirsin hiti olan başka siten varsa oradan reklam başvurusı yaparak bu sitede o reklamlarını kullanabbilirsin.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 27 Tem 2017, 20:18Tecrubelerime göre doğru çıktı.

Yapacak birşey yok adsense yokkende siz vardınız olmayada devam edeceksiniz.

aslında şöyle yapabilirsin hiti olan başka siten varsa oradan reklam başvurusı yaparak bu sitede o reklamlarını kullanabbilirsin.
Haklisin hocam. Netice o yokken de biz vardik :)

Baska sitem yok ne yazik ki. Bu durumda yapacak bir sey de yok. Saglik olsun, en azindan sansimizi bir denemis olduk :)

soulfather

neden se her seferinde adsense onaylandı benim de 3 tane öyle aldığım hesabımı sattım. şimdi en son aldığımı da 2 yıldır kullanıyorum. bazen ne yapacağı belli olmuyor.

tarantula901

Alıntı yapılan: soulfather - 27 Tem 2017, 23:02neden se her seferinde adsense onaylandı benim de 3 tane öyle aldığım hesabımı sattım. şimdi en son aldığımı da 2 yıldır kullanıyorum. bazen ne yapacağı belli olmuyor.

bazen ne yaptığı belli olmuyor siz imzanızdaki olan siteden mi aldınız adsenseyi

Ücretli Smf Destek İçin

soulfather

Alıntı yapılan: tarantula901 - 28 Tem 2017, 19:37bazen ne yaptığı belli olmuyor siz imzanızdaki olan siteden mi aldınız adsenseyi

yok hocam daha önceki sitelerimden almıştım köy sitesi vardı.

melih007

adsense en az 50 tane yazı gerekiyor  50 makalede 2,5 tan 100 tl  ;D

tarantula901

Alıntı yapılan: melih007 - 30 Tem 2017, 19:34adsense en az 50 tane yazı gerekiyor  50 makalede 2,5 tan 100 tl  ;D

makaleye gore adsense vermiyorlar oyle birsey yok yanlisiniz var

Ücretli Smf Destek İçin

melih007

makale yetersizsse vermezler adsese   içiboş ve özgün olmayan hiçbir site onaylanmaz  neye göre anmadım ki 50 makale olsa özgün ve hiti iyi onaylamazlar mı

tarantula901

Alıntı yapılan: melih007 - 31 Tem 2017, 06:35makale yetersizsse vermezler adsese   içiboş ve özgün olmayan hiçbir site onaylanmaz  neye göre anmadım ki 50 makale olsa özgün ve hiti iyi onaylamazlar mı
sadece makaleye bakmiyorlar siteninde duzgun olmasi ve iceeriginde insanlara gercwktwn bilgi veriyorsa alinabilir.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 31 Tem 2017, 09:36sadece makaleye bakmiyorlar siteninde duzgun olmasi ve iceeriginde insanlara gercwktwn bilgi veriyorsa alinabilir.
Bendeki sorun zannedersem "Ziyaretçi Kısıtlamasından" kaynaklandı. İnsanları üye olmaları için bir mod kurmuş ve günlük sadece 3 konuya bakma izni vermiştim.

Başvuru onaylanmayınca gelen mesaj şu şekilde, okuyunca jeton yeni düştü.

Şimdi bu modu devre dışı bıraktım ve o sıra Google yeniden başvuru yaptım. Gerçi kazayla yeniden başvurdum ama bakalım yeni cevapları ne olacak  :D

Yetersiz içerik: Sayfalarınızın AdSense tarafından onaylanıp sitenizde alakalı reklamlar gösterebilmesi için, sayfalarınızda, uzmanlarımızın inceleme yapabilmesine ve tarayıcımızın sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu belirlemesine yetecek kadar metin bulunmalıdır.

Bu durumu çözüme kavuşturmak için aşağıdaki önerileri göz önüne alın:

-Sayfalarınızda yeterli metin bulunduğundan emin olun. Çoğunlukla resim, video veya Flash animasyon içeren web siteleri onaylanmaz.
-İçeriğiniz yalnızca başlıklardan değil, tam cümlelerden ve paragraflardan oluşmalıdır.
- AdSense'e başvurmadan önce, sitenizin tamamen oluşturulduğundan ve yayında olduğundan emin olun. Siteniz hâlâ beta durumunda veya "yapım aşamasında" ya da yalnızca web sitesi şablonu halindeyken başvuruda bulunmayın.
- Reklam kodunu web sitenizin yayında olan bir sayfasına yerleştirin. Bunun ana sayfa olması gerekmez, ancak içerdiği AdSense reklam kodu dışında tamamen boş olan test sayfaları onaylanmayacaktır.
- [b]Ziyaretçilerinizin web sitenizin tüm bölümlerini ve sayfalarını bulabilmesi için net bir gezinme sistemi sunun.[/b]
- YouTube videoları ile para kazanmak istiyorsanız, lütfen YouTube para kazanma programına başvurun. Yalnızca video içeren blog ve web sitelerinin onaylanmayacağına dikkat edin.