Ad Management Mod reklam modudur

Başlatan tekyürek, 20 Haz 2014, 23:06

« önceki - sonraki »

tekyürek ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

fabak

peki bu reklam modunda reklamın yayınlanacağı kategoriler, yerler seçilebiliyor mu? ben kurdum bulamadım.

tarantula901

İstedigin kategorilere reklam gostertebiliyorsun dil doayalarini yukle admin panelde ayarlari gorebilirsin.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: mkucuksari - 09 Ağu 2017, 14:51Kendi soruma cevap vermiş olayım. Benim gibi gözden kaçıran arkadaşlar için burada da paylaşmış olalım.

Grup bazında reklamların görünürlüğünü "Yönetim Merkezi Ã,» İzinler Ã,» Üye Grubuna Göre İzinler" kısmındaki "Reklam Yönetimi" kısmında ayarlıyoruz. İstediğimiz gruplar reklamları görebiliyor.
Bu mod güzel ama reklam bazlı üyelerde ayarlama yapılamıyor. Bu yüzden araştırmaya devam ettim.

Burada da paylaşılan "SimpleAds_1.0.1" bu aradığım özellik varmış. Yani istediğiniz reklamı istediğiniz gruplara izin verebiliyorsunuz.

http://www.smf.gen.tr/smf/index.php?topic=953.0

Gerçi bu mod epeydir güncellenmiyor ama demo sitemde sorunsuz çalıştı.

Özetle büyük ihtimal yoluma "Ad Management" yerine "GoogAd.v1.4" ve ""SimpleAds_1.0.1" ile devam edeceğim.
Bağımlılık Yapan Modelci Platformu : www.rckolik.com

tarantula901

Ad managent reklam modunda istedigin uye grububa reklamlari gosterebiliyorsun izjnlerden ayarlaniyor.
Sitenizde işlem yapmadan önce mutlaka yedek alın, yedek alın yedek almayı unutmayın her şeyden önce bu önemli

Pm'den ve Skype'den istenilen destekler ücretlidir. Ücret ödememek için lütfen sitede sorunuzu konu açarak sorabilirsiniz.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Ağu 2017, 01:33Ad managent reklam modunda istedigin uye grububa reklamlari gosterebiliyorsun izjnlerden ayarlaniyor.
Üstad onu sonradan fark ettim bende. Fakat bu izinler tüm reklamlar icin ortak olarak geçerli.

Mesela ben istiyorum ki bu mod üzerinden tanımladığım XX reklamı hem üyeler hem de ziyaretçiler görsün ama YY reklamını sadece ziyaretçiler görsün. Bunu bu modda ben ayarlayamadim şahsen.

tarantula901

Him. O tur bir ayarli reklam modu kullanmadigim icin bu konuda bilgi veremeyecegim.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: tarantula901 - 10 Ağu 2017, 07:55Him. O tur bir ayarli reklam modu kullanmadigim icin bu konuda bilgi veremeyecegim.
Üstad bu işi "SimpleAds" yapabiliyor.

Bu özelliğini fark edince zaten "Ad Management Mod" vazgeçtim gibi.

tarantula901

O modu biraz inceleyin cozerseniz zaten.

Ücretli Smf Destek İçin

mkucuksari

Alıntı yapılan: mkucuksari - 10 Ağu 2017, 01:52Üstad onu sonradan fark ettim bende. Fakat bu izinler tüm reklamlar icin ortak olarak geçerli.

Mesela ben istiyorum ki bu mod üzerinden tanımladığım XX reklamı hem üyeler hem de ziyaretçiler görsün ama YY reklamını sadece ziyaretçiler görsün. Bunu bu modda ben ayarlayamadim şahsen.
Bu özellik paralı versiyon olan PRO varmış bu arada. Ama $50 gibi bir fiyat istiyorlar ne yazık ki  :D

http://www.smfhacks.com/ad-seller-pro.php

Membergroups kısmı

turizmtasimacilik

Her 2 moduda kurdum, ama malesef reklamlar sadece anasayfada kategoriler altında görünüyor, iç kısımlar konu başlıkları sayfasında ve konu içerik sayfasında görünmüyor

Nasıl gösterebilirim, tüm seçenekleri işaretledim yine olmadı...

tarantula901

Alıntı yapılan: muratbora - 06 Şub 2018, 01:04Her 2 moduda kurdum, ama malesef reklamlar sadece anasayfada kategoriler altında görünüyor, iç kısımlar konu başlıkları sayfasında ve konu içerik sayfasında görünmüyor

Nasıl gösterebilirim, tüm seçenekleri işaretledim yine olmadı...

Modu kurarken temanıza da kurduğunuza emin olun modun manuel kodlarına bakarak temanızda da aynı kodlar varmı kontrol edin.

Ücretli Smf Destek İçin

turizmtasimacilik

Evet temayıda seçtim kurarken...Bugün görünmeye başladı ama doğru yerdemi görünüyor yanlış yerdemi görünüyor anlayamadım,

Her 2 adsense moduda kurulu, hangi mod hagi yerdeki reklamı göstermeye yarıyor onuda anlayamadım

Neyse en azından görünüyor,

Tarantula@ Bu SMF forumlarda adsense reklam yerleşimi konusunda bilinmesi gerekenler püf noktaları başlıklı ayrı bir makale yayınla, nerelere koymalıyız, nerelere koymamalıyız...vs

tarantula901

Size tavsiye fazla reklam koymayın yeni bir site için sitenizin hiti artsın reklam alanlarını genişletirsiniz. konu üstü ve konu altı bir tane reklam yeterlidir.

Ücretli Smf Destek İçin